Jak si vyrobit polštář na levandulové oči: Podrobný průvodce

Hledáte způsoby, jak se naučit vyrábět polštář s levandulovým okem? Neexistuje lepší způsob, jak zakončit svůj den, než pomocí nějaké jógy, meditace a uklidňujících očních masek.

Pokud mluvíme o různých způsobech, jak zmírnit stres a únavu těla, jsou k dispozici masáže a relaxační cvičení. I když jsou tyto postupy již při zmírňování napětí dokonalé, polštáře na oči mohou uklidnit uklidňující pocity.

Klíčové výhody používání polštáře s levandulovým okem

S lněnými semínky a levandulí jako hlavními složkami můžete cítit okamžité uvolnění stresu, bolesti hlavy a namáhání očí v okamžiku, kdy umístíte tento malý polštář. Pro lepší zážitek jej můžete také ohřát v mikrovlnné troubě nebo ochladit v mrazáku.

Výhoda č. 1: Dokonale zapadá do tvaru vaší tváře

Nejlepší věcí na použití organických lněných semen je skutečnost, že umožňuje vašemu očnímu polštáři dokonale zapadnout do jedinečných křivek vašeho obličeje. Kromě toho tento typ výplně také dodává správné množství tlaku na vaše obličejové svaly. Pracují na uklidnění oblasti očí, protože se efektivně dotýkají a přitlačují vaše akupresurní body.

Výhoda č. 2: Poskytuje vám hlubší pocit relaxace

Pokud chcete podpořit hlubší pocit uvolnění, s bylinkami z levandule byste se nikdy neměli pokazit. Neměli byste přijít o jeho aromaterapeutické výhody, které vás mohou osvěžit a oživit!

Výhoda č. 3: Má léčivé vlastnosti

Další klíčovou výhodou používání bylin z levandule je skutečnost, že dělá víc než jen relaxaci. Funguje také na uvolnění svalového napětí, zklidnění migrenózních bolestí hlavy, zmírnění nervového systému a snížení známek úzkosti a deprese.

Průvodce krok za krokem, jak vyrobit polštář s levandulovým okem

Vyrobit polštář s levandulovým okem není obtížný úkol, i když dovednosti šití jsou nezbytné. Zhruba po hodině by měla být vaše aromaterapeutická maska ​​připravena k použití. Musíte jen ležet na zádech, položit si polštář na oči a užít si ten zážitek.

Pokud jste poprvé od samého začátku vyrobili svůj vlastní levandulový oční polštář, nebyli bychom překvapeni, kdybyste se vzrušením ocitli vedle sebe. Koneckonců jste to vy, kdo si to užije, až budete hotoví!

Krok 1: Připravte zařízení a materiály

Základními předměty potřebnými pro toto řemeslné sezení jsou vaše látky, levandulové pupeny a olej, lněná semínka a spousta dalších aromatických bylin, které chcete do náplně zahrnout. Příkladem jsou okvětní lístky růží a listy heřmánku a máty peprné.

Pro látku vyberte materiál ze 100% bavlny, protože je měkký a šetrný k pokožce. Měla by být dostatečně velká, aby její rozměry měřily až dva obdélníkové výřezy 10 x 6. Barva a vzor látky závisí na vašich preferencích.

Můžete použít různé kombinace obsahu podle toho, jaký pocit chcete pro polštář na oči. Například přidejte heřmánkové listy do standardních lněných semen a levandulové pupeny a olejovou směs, pokud chcete masku použít před spánkem.

Alternativně smíchejte lněná semínka, levandulové pupeny a olej a sušené listy máty pro uklidňující pocit. Pokud chcete použít oční polštář k doplnění unavených očí, přidejte do předchozí směsi sušené lístky růží.

Připravte si základní nástroje, zejména šicí stroj, řezací a měřicí nástroje a jehlu a nit. Lemovací kolíky, tužka nebo jiná značkovací zařízení a trychtýř jsou volitelné, ale doporučují se, aby byla práce jednodušší a rychlejší.

Krok 2: Označte na látce obdélník

Nejprve si vezměte látku podle vašeho výběru a nůž nebo nůžky. Na látku označte obdélník, který je dlouhý 10 palců a široký 6 palců.

Krok č. 3: Rozřízněte váčky

Pomocí tohoto vodítka odřízněte dva vaky, které mají stejnou velikost pro polštář na oči.

Krok č. 3: Položte oba váčky na sebe a spojte je dohromady

Položte látky na sebe vnější stranou směrem k sobě. V tomto kroku musí být materiály dokonale vyrovnány, aby jejich vyhlazení železem pomohlo zbavit se vrásek. Poté je spojte dohromady pomocí pojistného kolíku.

Krok č. 4: Začněte spojovat

Nyní je čas dokončit pouzdro šitím. Asi půl palce od okrajů látky začněte šit do asi dvou palců, než to celé uzavřete. Odřízněte rohy pouzdra, abyste se později vyhnuli nevzhledným záhybům.

Krok č. 5: Pomocí nálevky naplňte povlak na polštář levandulí

Než naplníte povlak na polštář levandulovou směsí podle vašeho výběru, ujistěte se, že jsou pravé strany ven. To znamená, že byste měli nejdříve obrátit sáček naruby, než budete pokračovat dalším krokem. Pro lepší výsledky můžete také vyhladit okraje.

Pokud nechcete, aby se vaše směs rozlila a zbytečně plnila, použijte trychtýř namísto přímého nalití směsi dovnitř látkového pouzdra. Pokud jej však nemáte, můžete buď mít v pouzdře širší otvor, nebo hledat náhražku ve tvaru kužele.

Krok č. 6: Zavřete polštář na oči

Posledním krokem, který byste měli udělat, je zavřít oční polštář. Pro pevné utěsnění a čistý vzhled byste měli k zajištění otvoru použít zatažený steh. Před ohřátím nebo ochlazením polštáře rozdělte směs co nejrovnoměrněji, jak je navrženo.

Závěr

Po řádném dodržení pokynů, jak vyrobit polštář na levandulové oči, si nyní můžete užívat potěšení, které přináší. Umístěte si ji na oči a nechte se houpat relaxací vyvolanou teplotou masky a vůní levandule.