Jak si vyrobit polštář dolů ve 2 snadných krocích

Pokud se chcete pokusit naučit se vyrábět péřový polštář, budete rádi, že to trvá jen dva kroky. Ti, kteří jsou obeznámeni s výrobou péřových polštářů, mohou použít stejnou techniku ​​k výrobě polštářové vložky a poté ji vyrobit pro výrobu polštáře dolů. Dny, kdy s ohledem na jejich cenu přehlížíte polštáře, jsou pryč.

Můžete si vyzkoušet tvarovatelnost, měkkost a prodyšnost polštáře s nižšími náklady tím, že si vyrobíte vlastní. Budete překvapeni, jak snadné je přizpůsobit polštář dolů podle vašich představ z velikosti, půdního prostoru a pevnosti. A jako bonus tento článek nabízí další informace o tomto DIY luxusním polštáři.

Jak si vyrobíte polštář

Výroba polštáře na péro je přímočará, protože pouze šijete podšívku a naplníte ji péřovou výplní. Níže uvedené kroky můžete kdykoli upravit a provést úpravy, abyste si polštář přizpůsobili sami. Nejlepší je však použít kvalitní materiály od látky po spodní, aby byla zajištěna dlouhá životnost polštáře.

Krok # 1. Šití

Můžete použít jakýkoli vzor polštáře, který chcete, včetně toho, jak velký potřebujete. Nejzákladnějším polštářem pro vycpávání peří je obdélníkový polštář dlouhý asi 24 x 30 palců. Proto budete muset oříznout dva obdélníky s touto velikostí plus půl palce příspěvku na šev.

Zarovnejte okraje a připevněte dva kusy na místo, aby bylo šití pohodlnější. Můžete se rozhodnout pro použití šicího stroje nebo prošívání sami, přičemž ponechejte alespoň čtyři palce nevyšívané jako otvor pro pozdější vycpávání. Je nutné zdůraznit šití dvou švů pro větší bezpečnost a zabránění polévání polštáře v průběhu času.

Krok # 2. Plnění

Jakmile budete mít vložku, můžete ji začít plnit prachovým peřím. Naplňte polštář tolik, kolik chcete, dokud nedosáhnete požadovaného loftu. Nezapomeňte, že množství péřového pásku ovlivní, jak plochý, pevný nebo nafouklý bude váš polštář s péčí.

K vyplnění polštáře standardní velikosti budete obvykle potřebovat tři libry prachového peří, ale můžete vždy experimentovat a přidat další typy výplňového materiálu. Po dokončení otočte okraje mezery o půl palce pro šev a zajistěte ji uzavřenou. Někteří dokonce dávají přednost přidání zipu, aby bylo nastavení výplně a výměna v případě potřeby pohodlnější.

Co je polštář?

Dolní polštář používá dolů pocházející z oblasti hrudníku kachny nebo husy. Výsledkem je jedinečně měkký a pružný polštář, který je také drahý ve srovnání s jinými typy polštářů. Dolní polštáře jsou dokonce nejdražšími polštáři na trhu, protože materiály nejsou tak snadno dostupné.

Podle americké rady pro peří a peří si můžete být jisti, že peří je důkladně dezinfikováno praním, mácháním a sušením při vysokých teplotách. Ve všech zemích existují také hygienické požadavky, které musí výrobky splňovat, než budou schváleny.

Kromě toho můžete zkontrolovat certifikace Bluesign a Responsible Down, abyste zajistili kvalitu toho, co používáte. Tyto certifikace zaručují, že výrobce dodržoval pracovní a ekologické normy. Tímto způsobem se budete cítit pohodlněji s tím, jak se vyrábí prachové peří a pokud jsou postupy humánní.

Jak se péřový polštář liší od péřového?

Peří používané pro péřové polštáře pocházelo z křídel a zad slepice místo oblasti hrudníku. Ve srovnání s luxusně měkkým pocitem, který péřové polštáře nabízejí, jsou péřové polštáře méně nadýchané. Nejlepší by bylo použít pro ně také tlustou polštář, protože ostny se mohou skrz polštář protáhnout a používání je nepříjemné.

Down tedy nabízí seskupenou strukturu, která k její údržbě nebude vyžadovat ruční načechrání. Všimnete si, že polštář je nadnášený, zvláště pokud je materiál od starších ptáků v chladném podnebí. Komprese je vynikající, ale také dostatečně volná pro optimální proudění vzduchu.

Co je plnicí síla?

Termín běžný mezi péřovými polštáři je síla naplnění a týká se pouze podkroví polštáře. Čím vyšší je náplň, tím nadýchanější bude polštář. Maximální počet je 850, ale cokoli nad 650 je vysoce kvalitní péřový produkt.

Péče o polštáře z prachového peří

Největší problém, který může poškodit polštář, je vlhkost. Proto vždy používejte potah na polštář a vyvarujte se jeho namočení. Stále můžete udržovat čistotu polštáře dolů umytím vložky, ale nikdy s nádivkou.

Polštář můžete také povysávat nebo otřít, abyste se zbavili usazenin na povrchu. Nezapomeňte je však neukládat stlačené, protože by to mohlo narušit tvar materiálu. Vlhkost a oleje jsou také škodlivé faktory, takže při používání nebo skladování polštáře mějte na paměti.

Závěr

Nemusíte utrácet hodně, abyste si vyrobili ten nejpříjemnější polštář z peří. Ve dvou krocích můžete rychle zvládnout, jak si vyrobit polštář z pohodlí domova. Nejprve šijte podšívku podle požadovaného tvaru a velikosti.

Důraz je kladen na zajištění stehů, aby se zabránilo rozlití polštáře. Poté jej můžete vyplnit dolů, abyste dosáhli požadovaného formuláře. Můžete také kombinovat s jinými nádivkami.