Jak si vyrobit matraci? 2 krokový DIY průvodce!

Věděli jste, že se můžete naučit vyrábět matraci jen ve dvou krocích? Abyste v tomto projektu uspěli, nemusíte být ani profesionálem! Znalost těchto materiálů je však zásadní pro to, abyste dosáhli uspokojivého výsledku.

Tento článek vás naučí nejen postup, ale také materiály, které budete k výrobě matrace potřebovat. Možná můžete použít starou k vytvoření nové matrace? Bez dalších okolků je zde průvodce pro začátečníky pro kutilské matrace!

Mohu si vyrobit vlastní matraci?

Krok # 1. Construct

Klíčem k hladkému projektu výroby matrací je předem vše postavit. Přiřazení prostoru, kde můžete pracovat jako matrace, bývá objemné. Nejlepší by bylo, kdybyste měli po ruce také nějaký gumový cement a svinovací metr pro konstrukci pěny.

Vaše první vrstva bude polyuretanová pěna, protože je dostatečně pevná, aby se stala vaší základnou. V tomto okamžiku vytvoříte strukturu matrace, abyste si mohli vybrat počet vrstev a úrovně pevnosti, abyste dosáhli ideální formy. Vaše střední vrstva může být latex nebo paměťová pěna, takže je o něco měkčí, ale stále dostatečně podporuje rozložení hmotnosti.

Jakmile dosáhnete nejvyšší úrovně, použijete měkčí materiály, ale pamatujte na zmíněné tipy, abyste si vyrobili matraci, která nebude mít promáčknutí. Se střední vrstvou přes základnu bude vaše matrace silná asi 8 palců. Horní vrstva také přidá 2 palce a bude nejměkčí pomocí paměťové pěny nebo gelové pěny, protože to bude ta část, která je s vámi v kontaktu.

Krok # 2. Připojit

Při připevňování vrstev matrace chcete umístit gumový cement tři palce od okraje materiálu. Aplikace může být široká asi jeden palec a při připojování byste neměli kousky stlačovat. Hotová výška matrace může být kolem 10 palců, v závislosti na tom, kolik vrstev jste použili na vrch.

Dalším užitečným tipem, který si musíte pamatovat, je, že musíte usilovat o to, aby vaše matrace byla maximálně pouze 12 palců vysoká. Je to proto, že na velmi vysoké posteli bude cítit horko; přece se ponoříte, když na něm budete ležet. Jakmile dokončíte připojování vrstev, můžete ochranný obal umístit.

Vaše tkanina může být cokoli odolného, ​​ale měkkého, jako je bambus nebo umělý hedváb. Je ještě pohodlnější umístit zip na pouzdro. Chcete-li to udělat, před instalací zipu podložte látku na matraci a upravte přizpůsobení.

Jaké materiály se používají k výrobě matrace?

Jak jste se právě dozvěděli, výroba matrace znamená konstrukci vrstev s pevnou základnou a měkčí horní částí. Proto bude užitečné vědět, jaké materiály můžete použít k výrobě matrace. Znalosti můžete zjednodušit kategorizací každého typu matrace.

Matrace bude také potřebovat něco, co spojí každou vrstvu, a někteří výrobci používají prošívání jako výztuž. V Itálii mají matrace dokonce retardéry hoření vyžadované zákony o hořlavosti pro odolnost proti ohni.

Pěnové pěny a matrace z paměťové pěny

Nejběžnější matrace jsou pěna a paměťová pěna. Paměťová pěna může být buď syntetický polyuretan, nebo organická s použitím rostlinných olejů. Na druhou stranu polyfoam také používá polyurethan, ale nevytváří malé buňky jako paměťová pěna.

Latexové matrace

Další matrace, kterou můžete vidět, často používá latex. Na rozdíl od předchozích materiálů je latex přirozenější, protože pochází z kaučukovníků. To také umožňuje některým výrobcům prodávat své matrace jako ekologické.

Matrace Innerspring

Ve srovnání s předchozími matracemi má matrace innerspring složitější směs materiálů. Pro jádro cívky používá různé cívky a má takzvanou komfortní vrstvu vyrobenou z výše zmíněných materiálů. V dnešní době můžete také najít matrace innerspring, které pro pohodlnou vrstvu používají mikroprocesy a sloupcový gel.

Nafukovací postele a vodní postele

Nafukovací postele a vodní postele jsou přímočařejší. Jako hlavní konstrukci používají vzduch nebo vodu, ale to, co je udržuje neporušené, jsou tuhé polymery. Horní vrstva je také něco pohodlného, ​​protože tam ležíte.

Organické matrace

Organické matrace používají jako základ latexovou pěnu a následující vrstvy budou na rostlinné nebo zvířecí bázi. Zahrnují vlnu, bavlnu nebo jejich kombinaci. Mějte však na paměti značku organickou, protože ta může být použita příliš volně.

Závěr

Jste fanouškem kutilství? Můžete se rychle naučit, jak vyrobit matraci z různých druhů materiálů a gumového cementu! Hlavní myšlenkou je začít s pevnou základní vrstvou následovanou něčím méně pevným. Čím blíže dosáhnete vrcholu, tím měkčí může být váš materiál.

Při spojování vrstev dávejte pozor, abyste na materiály nevyvíjeli tlak. Návlek si můžete také vyrobit sami podle rozměrů vaší matrace. Nakonec se zaměřte na to, abyste dosáhli výšky maximálně 12 palců jako ideální výšky vaší hotové matrace.

Celkově lze vybírat z různých materiálů, pokud se rozhodnete pro výrobu vlastní matrace. Nezapomeňte začít pevnou základnou a střední vrstvou, která není příliš měkká, aby se zabránilo tvorbě promáčknutí později.