Jak si vyrobit koberec se západkou do polštáře

Pokud vlastníte nebo plánujete mít huňatou podlahovou rohož, pak je nejlepší se naučit, jak vyrobit závěsný koberec do polštáře, pokud z něj chcete udělat něco jiného.

Co je to Latch Hooking?

Než začneme s výukovým programem, pojďme se ponořit hlouběji, abychom se podrobněji podívali na hákování západky. Západkový hák není jen nástroj, ale je to také textilní umění. Je to na rozdíl od tradičního háčkování koberečků nebo dokonce háčků na skříňku, které zahrnuje uzlování příze na plátno.

Kniha západky existuje od 19. století. První lidé, kteří se tomuto druhu textilního umění věnovali, využili západku jehly. V současné době však tato jehla prošla řadou variací.

V dnešní době vyrábějí řemeslníci a řemeslníci koberce se západkovým hákem pomocí ručního nástroje a kobercového plátna, které bylo speciálně tkané. Tato kobercová plátna mohou mít minimálně přibližně 3,3 díry na palec až do přibližně 5 hpi. I když lze vzor zpracovat ze samostatného grafu, který se velmi podobá vzoru jehlového bodu, je také možné nechat si vzor nalepit na plátno.

Váš průvodce výrobou koberečku se západkou do polštáře

Přestože je háčkování se západkou ideální pro koberce kvůli jedinečné struktuře, kterou přináší světským podlahovým rohožím, lze jej použít také jako ozdobné kusy. Možná jste je viděli jako tapetování na zeď, ale pokud chcete začlenit funkčnost, jděte raději na polštáře.

I když na prvním místě plánujete vyrobit koberec, možná si během dlouhého a zdlouhavého procesu uvědomíte, že nemůžete jen takovou práci do něčeho vložit a doslova to celé překročit. S polštáři můžete stále obdivovat jeho krásu déle.

Krok 1: Získejte koberec se západkovým háčkem

Pokud již máte pro tento projekt k dispozici koberec se západkovým hákem, pokračujte rovnou k vytvoření polštáře. Jinak přejděte na další krok. Mějte na paměti, že pro to není požadovaná velikost, i když se doporučuje mít šířku nebo obdélník.

Krok 2: Vytvořte plán pro svůj háčkovaný koberec

Pokud začínáte s vytvářením koberečku se západkovým hákem, musíte si udělat cokoli nebo dokonce shromáždit potřebný materiál. Nejprve vyberte vzorek nebo vytvořte vzor a poté postupujte.

Mějte na paměti, že hákování západky není složitý proces, ale v žádném případě to není něco, co se vám doporučuje dělat na jednom sezení, tím spíše, když zakrýváte široké plátno. Nicméně s trpělivostí a vytrvalostí bude vyroben skvělý produkt.

Pro tuto aktivitu byste potřebovali prázdné plátno a jehlu pro zaháknutí západky. Dalším hlavním prvkem pro vytvoření koberce je příze. Můžete si koupit role nebo předřezané, i když první je výrazně efektivnější z hlediska nákladů.

Krok 3: Začněte zaháknutím západky

Chcete-li vytvořit samotný koberec, nakrájejte nejprve přízi na několik pramenů, z nichž každý má délku pět palců, i když je můžete udělat delší, pokud chcete načechranější texturu. Poté si vezměte jedno oříznuté vlákno a omotejte jej kolem západkového háku.

Pokračujte na své plátno a vložte kovový háček do jedné z několika čtvercových mezer v mřížce. Vytáhněte jehlu, dokud asi polovina připojené nitě neprojde stěnami otvoru. Neodpojujte přízi, než vytvoříte uzel.

Chcete-li tak učinit, zatlačte jehlu nahoru, abyste znovu prošli stejným prostorem na plátně, a zahákněte ocasy příze. Vytáhněte jej dolů tak, aby konce procházely smyčkou, kterou jste vytvořili pomocí nitě. Uzel můžete také utáhnout, pokud to cítíte.

Opakujte pořád to samé a sledujte barvy ve vzoru, který jste si vybrali, pokud jste jej měli. Bude to chvíli trvat, ale na konci toho všeho by měl být koberec s háčkem připraven.

Krok 4: Vyrobte si polštář

Nejprve vyrobte polštář sklopením koberce tak, aby vzorované strany směřovaly k sobě. Rovněž se ujistěte, že okraje jsou zarovnány tak, aby byl polštář rovný. Dočasně upevněte záhyb pomocí rovných nebo zavíracích čepů.

Tři dostupné strany skládaného háčkového koberce pevně provlékněte přízí přes dostupné čtvercové mezery na plátně. Nezapomeňte nechat jednu stranu otevřenou pro plnění. Poté pouzdro otočte naruby, aby byl odkryt texturovaný povrch nebo pravá strana.

Pak už zbývá jen vložit výplň do prázdné polštáře. Pomocí otevřeného bičíku uzavřete zbývající otevřenou stranu, aby se žádná z náplní nerozsypala. Pro čistší povrch zastrčte konec příze použité k uzavření pouzdra na vnitřní straně polštáře.

Závěrečné úvahy o tom, jak si vyrobit koberec se západkou do polštáře

Pokud jste dosáhli této části, možná jste si již uvědomili, že pochopení toho, jak vyrobit kobereček se západkou do polštáře, nebude vyžadovat tolik práce jako samotné vytváření projektu. Může to být náročné, ale buďte si jisti, že to nakonec bude stát za to.