Jak si vyrobit gauč z dvojité matrace? 3 jednoduché kroky!

Pokud se chcete naučit, jak vyrobit pohovku z dvojité matrace, musíte zvládnout tři kroky. Vždy je užitečné si přečíst o podobných kutilských projektech, protože jsou skvělým způsobem, jak upcyklovat a zbavit se starých matrací. Proces si můžete dokonce užít!

Tato příručka je vhodná pro začátečníky, takže byste se neměli bát dělat strach sami. Naučíte se, jak postavit rám, zakrýt a postavit vše společně. Takže bez dalších okolků se připravte na výrobu pohovky z dvojité matrace právě teď.

Jak si vytvoříte postel na gauči?

Krok # 1. Vytvořte rám

Věděli jste, že je poměrně jednoduché postavit si rám pohovky? Protože si ho navrhujete sami, můžete si vybrat materiály a formu podle svých potřeb a vkusu. Můžete použít překližku nebo znovu použít jiné materiály, jako jsou palety, na základě rozměrů a povrchové úpravy vaší dvojité matrace.

Postel pro rychlý den bude vyžadovat čelo, podnožka, zadní část a dva kusy rámu. Pokud ale nemáte čas ani nářadí pro kutilství, můžete si postavit gaučový rám s hotovými díly. Některé rámy postelí se dodávají v kusech a můžete je spojit a vytvořit tak na gauči tvar písmene L.

Dalším užitečným nápadem je vyrobit pohovku, která se promění v postel. Na rámu bude použita vaše dvojitá matrace a můžete ji rozšířit na matraci v plné velikosti. Získáte postel i sedačku v jednom kusu nábytku a jako další úložný prostor můžete přidat i police na loketní opěrce.

Krok # 2. Připravte obal

Jakmile jste vyrobili rám nebo jej vyrobili pomocí kusů, které jste si koupili, další částí, kterou byste měli připravit, je potah matrace. Vaše dvojitá matrace bude používat plachtu, přikrývku a chránič matrace, aby ji udržela na místě a také pomohla s dlouhou životností při opotřebení. Ochranu matrace použijete nahoře, poté přikrývku a přikrývku, abyste matraci plně zakryli a dodali jí estetiku.

Kromě toho použití několika vrstev potahů usnadní údržbu pohovky. Tyto vrstvy můžete odstranit pro praní a čištění, abyste osvěžili matraci. A protože používáte dvojitou matraci, zjištění velikosti potahu by mělo být snadné.

Krok # 3. Konstrukce

Proměnit matraci na matraci na gauč je stejně snadné jako konstrukce společně s rámem a potahem. Žádné řezání, s výjimkou rámové budovy, není nutné, protože manželská postel je vhodná k přeměně na gauč. Můžete spojit dvě oddělená lůžka a v obývacím pokoji vytvořit sedačku ve tvaru písmene L.

Nyní, když máte obyčejně vypadající gauč, můžete přidat další příslušenství, aby vypadal živěji a doplňoval místnost. Přidejte pár polštářů různých velikostí, tvarů a vzorů. Můžete také přikrýt přikrývku na sedadle nebo na zádech, abyste přidali texturu a rozmanitost.

Jak změním svou matraci na gauč?

Jak jste právě četli, můžete svou matraci upcyklovat na gauč, aniž byste ji museli dokonce krájet, zejména pokud jde o dvojče. Pokud však máte větší matraci, můžete ji doma kdykoli změnit a změnit ji na denní postel. Přemýšlejte o tom jako o gauči, na kterém si můžete odpočinout, aniž byste zabrali příliš mnoho místa.

Podle toho, jak velký chcete mít pohovku, rozřízněte matraci na rozměry, které se pohodlně vejdou do rámu. Potom můžete udělat rychlou oporu pohovky pomocí překližky a stolní pily. Připravte si čelo, podnoží, zadní díl, dva prkna pro výrobu rámu a příčky pro podporu.

Na každém příčníku vyvrtejte otvory pro šrouby a každý příčník připojte k přední a zadní části rámu. Poté sešroubujte zadní díl a stupačku a zkonstruujte zbytek konstrukce pomocí dalšího lepidla na dřevo pro vyztužení. Nakonec otvory pro šrouby zakryjte dřevěnými hmoždinkami, pískem nebo povrchovou úpravou a položte řezanou matraci na rám pohovky nebo na postel.

Rovnají se dvě oddělené matrace plné?

Je běžné přeměnit dvojitou matraci na gauč, protože je to jedna z nejmenších na trhu. Kombinace dvoulůžkových matrací se však blíží dimenzi matrace velikosti King, která je podstatně větší než plná postel. Pamatujte, že plná matrace měří pouze 54 x 75 palců, zatímco královská matrace měří 76 x 80 palců.

Dvojitá matrace má rozměry přibližně 39 x 75 palců a kombinace dvou z nich bude dobře fungovat s prostěradlem nebo pokrývkou pro matraci velikosti King. Použití matrace není ideální, protože matrace velikosti queen je delší a užší než dvojče. Potah nedosáhne do stran a zakryje se na noze postele.

Dvě matrace s oddělenými postelemi se nerovnají celku a blíží se velikosti matrace velikosti King, takže jejich kombinace je dobrý nápad, pokud chcete vytvořit velkou postel. Kloub uprostřed by se však mohl cítit trapně.

Závěr

Svou dvojitou matraci můžete kdykoli přeměnit na sedadlo nebo denní postel, aniž byste potřebovali mnoho nástrojů. Naučit se, jak si vyrobit pohovku z matrace pro dvojčata, poskytuje příležitosti jít na vlastní kutilství a vyrobit si rám sami nebo použít hotové materiály, takže budete muset udělat jen konstrukci. Bez ohledu na to je to jednoduchý projekt, který můžete vyzkoušet, a umožní vám upcyklovat dvoulůžko, které již nepoužíváte.