Jak si vyrobit dětský polštář. Nejlepší 3krokový průvodce

Pomocí tří kroků se můžete naučit, jak snadno vyrobit dětský polštář. I když můžeme jako univerzální dětské polštáře použít některé univerzální těhotenské polštáře, pro naše nejmenší by bylo nejlepší mít vlastní. Nejlepší je, že si můžete přizpůsobit dětský polštář, a samotný proces je ještě přímočarý.

Co je dětský polštář? Nezapomeňte, že na rozdíl od jména, vaše dítě potřebuje spát na rovném povrchu po dlouhou dobu, než bude vyžadovat ke spánku polštář. Dětský polštář se proto vztahuje na kojící polštář, který má obvykle tvar písmene U.

Jak si vyrobíte dětský polštář?

Krok # 1. Navrhování

Prvním krokem je návrh samotného dětského polštáře. Pamatujte, že existují různé typy dětských polštářů, a jeden můžete představit, až když jim bude 18 měsíců. Proto si můžete místo toho vyrobit kojící polštář ve tvaru písmene U.

Jakmile budete mít vzor, ​​můžete jej použít k vystřižení látky dětského polštáře. Odřízněte dva kusy bavlněné látky ve tvaru písmene U a podle toho proveďte měření. Pro tyto polštáře je typické, že při řezání vzoru nepotřebují přídavek na šev, ale podle toho se upravují.

Krok # 2. Šití

Druhým krokem je sešití těchto dvou kusů látky dohromady. Začněte tím, že připnete jejich pravé strany směrem dovnitř, aby bylo šití pohodlnější. Zkontrolujte, zda jsou okraje ještě jednou správně vyrovnány, a pak začněte šit na horním okraji a poté kolem, ale nezapomeňte ponechat prostor pro pozdější otáčení.

Měla by stačit mezera kolem 5 palců, která by měla umožňovat půl palce příspěvku na šev. Nakonec zesílte stehy zpětným prošitím, abyste zajistili, že polštář zvládne vycpávky. Je také důležité vyříznout zářezy poblíž stehů zakřivených okrajů asi o palec od sebe.

Krok # 3. Plnění

Posledním krokem při výrobě dětského polštáře je jeho plnění. Použijte mezeru, kterou jste předtím nechali, a otočte polštář naruby. Musíte stlačit švy železem a zcela zatlačit paže dozadu, abyste skončili s pohodlným dětským polštářem a nezůstali žádné mezery. Začněte plnit polštář, dokud nebude pevný, protože chcete, aby vám poskytoval dobrou podporu.

Typickou výplní pro dětské polštáře, zejména kojící polštáře, je výplň z polyesterových vláken, protože je snadno dostupná, cenově dostupná a omyvatelná. Jakmile budete s tvarem polštáře spokojeni, připevněte otvor a bezpečně jej přišijte. Nezapomeňte, že chcete ponechat žádné mezery pro kojící polštář, kde by se náplň mohla během používání vylít.

Jak používat dětský polštář

Ošetřovatelství a krmení

Dětské polštáře jsou hlavně kojící polštáře, které bezpečně podepírají vaše dítě a usnadňují kojení. Chcete-li použít polštář, který jste právě vyrobili dříve, položte jej podél boku nebo části těla, kde bude vaše dítě. Umístěte své dítě tak, aby jeho břicho směřovalo k vašemu tělu a nohy byly pod vaší paží.

Opatrně položte své dítě do polštáře tak, aby bylo položeno na boku. Chcete, aby vaše bříško směřovalo k vám, abyste se vyhnuli problémům s polykáním nebo žaludečním refluxem. Tento polštář můžete také použít při krmení z lahve.

Položte si polštář na klín nebo na bok a lehněte si paží, kterou použijete k podepření hlavy vašeho dítěte na polštáři. Zkontrolujte, zda vaše dítě leží s mírným sklonem a má hlavu mírně nakloněnou nahoru, aby nedošlo k nepohodlí a problémům. Odborníci také doporučují, aby pečovatelé při kojení našli polohu s dobrou oporou zad a dítětem na úrovni prsou s krkem rovným.

Čas břicha

Stejně jako polštář Boppy bude i dětský polštář, který jste právě vyrobili, užitečný pro bříško. Co je to bříško? Je to cvičení, které můžete svému dítěti představit, abyste mu pomohli naučit se různé pohyby a posilovat krční svaly.

Každý den položíte své dítě na bříško, když bude experimentovat s plazením, převrácením nebo dokonce tlakem. Můžete použít dětský polštář ve tvaru písmene U, který vaše dítě podepře a zabrání mu, aby se mu na bříšku necítilo dobře. Pamatujte však, že toto cvičení můžete podporovat až po čtyřech měsících věku.

Spící

Zatímco děti mladší 18 měsíců nemohou ještě během spánku používat polštář, můžete použít dětský polštář k spánku sami. Tvar dětského polštáře ve tvaru písmene U vám pomůže udržet si při spánku dobré držení těla. Můžete jej umístit za záda, abyste zabránili bolesti těla nebo dokonce zvedli hlavu a zlepšili dýchání a zabránili pálení žáhy.

Závěr

Věděli jste, že pomocí polštáře můžete kojení pro své dítě lépe a bezpečněji? Můžete se dokonce naučit, jak vyrobit dětský polštář ve třech snadných krocích. Začněte rozřezáním vzoru ve tvaru U na dva kusy bavlněné látky.

Šijte polštář k sobě, ale nechejte mezeru pro otáčení a vycpávání. Jakmile dokončíte šití, otočte polštář a naplňte jej polyfill, dokud nebude pevný. Nakonec zavřete otvor a váš dětský polštář je hotový.

Je důležité zdůraznit, že dětský polštář v této příručce je kojící polštář. Děti ještě nemohou spát s polštáři, takže tento polštář má podporovat a udržovat je v bezpečí při kojení nebo kojení z lahve. Můžete jej také použít na bříško nebo spát na polštáři sami, abyste předešli bolestem zad a pohodlnějšímu spánku.