Jak ručně ušít polštář. Rychlý dvoukrokový průvodce

Naučit se ručně šit polštář ve dvou jednoduchých krocích. Ruční šití polštáře bude cennou dovedností, protože můžete experimentovat s různými materiály a velikostmi polštářů. Tato příručka je však určena pro váš typický polštář do postele, takže jej můžete upravit podle tvaru, který vytváříte.

Kromě vložky do polštáře je také běžné vyrobit si polštář sami v Itally home. Dává vám svobodu přizpůsobit si polštář podle vašich potřeb a zaručit tu nejlepší kvalitu spánku. Proč také nezapůsobit na své přátele tím, že jim jako dárek vyrobíte polštáře?

Jak si vyrobit ručně šitý polštář

Krok # 1. Vytvořte vzor

Vyrobení polštáře sami vám dává úplnou svobodu nad jeho tvarem, velikostí a designem. Proto je před šitím prvním krokem vytvoření vzoru a rozřezání kusů látky na polštář. Pokud již máte tvar polštáře, můžete použít přesná měření nebo použít libovolnou velikost, která se vám líbí.

Vystřihněte dva kusy látky, které vytvoří přední a zadní stranu vašeho polštáře. Poté připevněte spodní okraj těchto kusů látky pravými stranami k sobě a špatnými stranami směrem ven. Šití si můžete usnadnit připnutím dvou palců z jednoho rohu a zakončit je o dva palce od druhého rohu spodní strany.

Krok # 2. Šití

Posledním krokem je samotné šití a můžete začít tam, kde jste umístili první špendlík na spodní okraj vložky na polštář. Užitečným tipem je vytažení jehly nahoru a její posunutí o 1/8 palce před přišitím zpět ke spodní straně vložky. Pomohlo by, kdybyste polštář rychle přišili, ale nezapomeňte nechat dva palce otevřené, aby se vložka polštáře otočila pravou stranou ven.

Při vytváření uzlů chcete zahrnout trochu látky na místo, kam chcete umístit následující vlákno. Poté ponechejte malou smyčku niti a protáhněte ji jehlou pro větší bezpečnost. Přichyťte čtyři rohy polštáře a otočte jej pravou stranou ven.

Poté můžete polštář naplnit výběrem náplně a množství, abyste dosáhli požadované pevnosti a loftu. Nezapomeňte vždy zkontrolovat, zda je polštář pohodlný a zda uvnitř nejsou mezery. Poté zašroubujte otvor a prošijte ho žebříkovým stehem nebo použijte jiný typ zapínání, jako je zip, pokud nechcete polštář trvale zavírat.

Běžné typy polštářů

Předtím stojí za zmínku, že některé typy polštářů se mohou překrývat. Jeden může považovat polštář na tělo, polštář na postel, polštář na polštář jako polštář na tělo nebo klínový polštář jako těhotenský polštář. Některé polštáře do postele se mohou stát také dekorativními polštáři, jako je evropský polštář.

Polštář na postel

Když uvažujeme o polštáři do postele, přijde nám na mysl ta standardní velikosti. Můžete také najít další obdélníkové polštáře ve velikosti king a queen. Jakýkoli polštář si však můžete představit jako polštář do postele, takže se při výběru polštářů na trhu nedejte zmást.

Tělový polštář

Tělové polštáře jsou obří polštáře, které výrobci vyrábějí na podporu různých oblastí těla a udržení dobrého držení těla při spánku. Přesto existují tělové polštáře od různých britských značek, které jsou menší a cílí na konkrétní oblasti těla. Obecně platí, že cokoli, co podporuje tělo a ovlivňuje polohu spánku, může být tělovým polštářem.

Těhotenský polštář

Těhotenské polštáře vypadají jako polštáře na tělo, ale mají různé tvary a velikosti, aby podpořily těhotné ženy. Mohou během těhotenství zmírnit tlak na záda a břicho a udržovat ideální polohu pro spaní na boku. Některé těhotenské polštáře se mohou dokonce stát kojícími polštáři a jsou použitelné po porodu.

Polštář do polštáře

Podhlavníkové polštáře nebo rolovací polštáře jsou válcovité polštáře, které můžete použít jako ozdoby a podepřít tělo. Můžete je umístit pod krk nebo nohy, aby bylo tělo zarovnané. Podhlavníkové polštáře přicházejí v různých tvarech a velikostech a někdy je najdete také jako tělové a těhotenské polštáře.

Klínový polštář

Dalším dobrým polštářem do výšky je klínový polštář. Najdete ji v různých velikostech a mohou z ní těžit i těhotné ženy. Klínový polštář navíc díky svému úhlu pomáhá zmírnit bolest, kyselý reflux a problémy s dýcháním.

Evropský polštář

Dekorativní polštáře přicházejí v různých tvarech a velikostech, aby vylepšily vzhled postele nebo pohovky. Nejoblíbenějším je však evropský polštář ve tvaru čtverce. Není to jen dekorativní kousek, protože to může fungovat jako další polštář.

Závěr

K výrobě polštáře doma nepotřebujete šicí stroj. Ruční šití polštáře můžete rychle zjistit pomocí dvou jednoduchých kroků. Začněte tím, že navrhnete a změříte svůj polštář a podle toho vyříznete dva kusy látky.

Pomohlo by, kdybyste skončili s přední a zadní stranou polštáře. Pro snadnější šití je připevněte k sobě a pak sešijte kolem polštáře. Uvědomte si, jak bezpečně šijete, a nechte mezeru pro pozdější otočení polštáře.

Nakonec byste měli být připraveni polštář odpovídajícím způsobem naplnit. Nezapomeňte zkontrolovat jeho pevnost a půdní vlastnosti, než přišijete otvor těsně. Za zmínku stojí také to, že pokud si budete chtít výplň později upravit nebo vyměnit, můžete si vyrobit jiné typy polštářů.