Jak rozbít nový polštář ve 3 snadných krocích

Pokud se chcete dozvědět, jak vloupat nový polštář, můžete postup zjednodušit do tří kroků. Při příjezdu je nutné nový polštář vloupat, abyste mohli co nejlépe využít jeho podobu. Pamatujte, že potřebujete polštář, který má správnou pevnost, výšku a půdu pro optimální podporu a pohodlí.

Všechny polštáře těží z vloupání, dokonce i populární z Tempurpedic. Tento článek by vás měl vést správným procesem, ale stále je třeba klást důraz na kontrolu štítku vašeho polštáře. Váš výrobce může mít zvláštní požadavek na rozbití materiálu vašeho polštáře.

Průvodce krok za krokem při rozbití nového polštáře

Krok # 1. Obal a věci

Po získání svého nového polštáře jej chcete připravit nejdříve před dalšími dvěma kroky. To znamená vložit jej do polštáře s příslušnou velikostí a přidat do něj polštář. Takto polštář skončí pěkně a načechraný a zároveň vám ukáže strukturu, které chcete dosáhnout.

Krok # 2. Použijte vyhřívací podložky a elektrické přikrývky

Dalším krokem k vloupání do nového polštáře je přikrytí polštáře topnou podložkou. Polštář by měl být nastaven na střední teplotu, aby polštář změkčil. Před položením polštáře pod elektrickou přikrývku na stejnou dobu jej můžete nechat 15 minut.

Tato dvě zařízení pomohou změkčit váš nový polštář, zvláště pokud si všimnete tuhosti, protože je nepoužívaný. Pamatujte však, že různé polštáře budou mít různé materiály a některé mohou být citlivé na teplo. Tento krok můžete přeskočit v závislosti na doporučení vašeho polštáře a místo toho přejít přímo ke kroku číslo tři.

Krok # 3. Bít, bubnovat nebo to vynechat

Posledním krokem, jak připravit polštář do postele, je bušit, padat nebo jej vynechat. Důvod, proč se postupy, které můžete udělat, liší, jsou různé materiály polštářů. Avšak téměř všechny typy polštářů mají prospěch z toho, že získají výprask.

To znamená položit nový polštář na povrch a porazíte ho něčím tvrdým, jako je rukojeť koštěte. Můžete mu také dát nějaké hnětení a údery, které oslabí novou náplň polštáře a zjemní tuhou strukturu. Existují však polštáře, jako jsou ty, které používají paměťovou pěnu a bambus.

U těchto polštářů časté používání polštáře nakonec způsobí, že se bude cítit přizpůsobivější a měkčí. Můžete také umístit nějaké polštáře venku a nechat slunce proniknout za vás. A konečně další možností, jak vloupat nový polštář, je to, že ho v sušičce rozdrtíte na nízké teplotě.

Co mám dělat s novým polštářem?

Kromě rozbití je dalším postupem, který byste měli udělat s novým polštářem, to vyprat. Nezapomeňte, že poslední věcí, kterou chcete, je pozvat bakterie a jiné škodlivé patogeny nebo alergeny do postele. V závislosti na značce může být váš polštář použitelný přímo z obalu.

Před použitím jej však umyjete. První věcí, kterou je třeba zkontrolovat, je štítek, zda jej můžete prát v pračce nebo zda vyžaduje ruční praní. U prvního z nich nechcete přetížit pračku, abyste zajistili dobrý oběh uvnitř.

Na druhou stranu můžete polštář vymačkat ve vaně s vlažnou vodou a jemným čisticím prostředkem, aniž byste s ním zacházeli příliš drsně. Polštář důkladně opláchněte a poté znovu zkontrolujte štítek, zda můžete použít sušičku nebo ne. Závěrem je, aby po umytí neskončil vlhký polštář, protože to může podpořit plísně.

Jak se přizpůsobit novému polštáři?

Může trvat pět dní, než se přizpůsobíte novému polštáři, ale může to být i déle. Možná se na chvíli budete cítit nepohodlně s formou a materiálem polštáře a musíte jej neustále používat, abyste mu pomohli jej více rozbít. S novým polštářem se však budete cítit rychleji, pokud při jeho nákupu zkontrolujete jeho vlastnosti.

Například si pamatujte, že polštář musí vyplnit mezeru pod krkem, aby nedošlo k bolesti v této oblasti, a také udržovat rovnou páteř během spánku. To znamená zkontrolovat podkroví a velikost polštáře, aby bylo zajištěno dobré držení těla při spánku bez ohledu na polohu, ve které spíte. Polštář pro spánek na břiše by byl nižší než u zadního pražce a některým by mohly prospívat více zakřivené polštáře.

Závěr

Po získání polštáře existují postupy, které musíte udělat, abyste z něj vytěžili maximum. To znamená naučit se, jak rozbít nový polštář tím, že jej porážíte, hnětete, děrujete nebo dokonce umístíte do sušičky a vystavíte slunci, v závislosti na doporučeních štítků pro jeho materiály. Pokud tak učiníte, polštář se zjemní a přizpůsobí se vaší hlavě a krku.

Je však třeba zdůraznit kontrolu materiálů vašeho polštáře. Například některé nové polštáře mohou těžit z používání vyhřívacích podložek a elektrických přikrývek. Některé polštářové výplně by však neměly být vystaveny teplu, a pokud je chcete vloupat, musíte je často používat.