Jak přesunout matraci s Dolly ve 3 snadných krocích

Jak se pohybovat matrací s panenkou se můžete naučit ve třech snadných krocích. Je to užitečná technika, kterou si můžete přidat do své znalostní banky, zvláště pokud chcete přesunout postel samostatně. Budeme si povídat o některých tricích, aby to bylo ještě pohodlnější a bezpečnější.

Co je to panenka? Dolly je další výraz pro ruční vozík, což z něj dělá univerzální zařízení pro matrace. Eliminujete stres na zádech a pohybový proces můžete provést mnohem rychleji.

Jak přesunout matraci s Dolly nejrychlejší cesta

Krok # 1. Přikryjte matraci

Před použitím panenku je třeba zakrýt matraci nebo ji dát do tašky, aby byla chráněna před nečistotami a poškozením. Přemýšlejte o tom, co uděláte při převodu, přepravě nebo dokonce skladování matrace. Nejjednodušší způsob, jak zavěsit postel, je naklonit ji na zeď a pak tašku umístit na vrchol.

Poté ji jednoduše sklouznete dolů, abyste zcela zakryli matraci. Položte ji naplocho na zem a zazipujte otvor, aby se postel utěsnila. Ujistěte se však, že uvnitř vaku není přebytečný vzduch, a konce zalepte páskou jako výztuž.

Někteří dokonce přikrývají svou potaženou matraci jako další ochranu. Tímto způsobem je postel připravena k uložení nebo přepravě, jakmile dorazíte do bodu B s panenkou. V závislosti na velikosti a typu matrace vyberte příslušnou panenku a připravte ji na naložení.

Krok # 2. Načtěte panenku

Bude jednodušší se pohybovat, pokud vyberete správnou panenku podle toho, jak těžká je vaše matrace. Počínaje základními až po ty nejnáročnější, přicházejí panenky v odrůdách užitkových, přístrojových a nábytkových. Dollies zařízení má své vlastní popruhy, zatímco nábytek dollies mají čtyři kola, které jsou vynikající pro těžká břemena.

A co pásky, které můžete použít? Všichni známe užitečnost ráčnových popruhů při přemísťování matrací a dokonce i pro jejich udržování ve stlačeném stavu. Můžete je použít k upevnění postele v kočárku, ale fungují také nylonová lana, háčky, stahovací pásky nebo bungee kabely.

Chcete-li naložit do postele, umístěte dolly pod ni a omotejte pásky kolem matrace a svislých podpěr dolly. Pásky pevně přitiskněte a použijte naše manévrovací tipy, které si můžete přečíst později. Ale než vyrazíte a pohnete se, nenechte si ujít poslední krok!

Krok # 3. Vyčistěte cestu

Než vás naučíme několik triků a tipů, jak usnadnit pohyb panenky, posledním krokem je ujistit se, že je vaše cesta volná. Tímto způsobem si můžete udělat výlet sami, a to i bez toho, aby vám někdo dal signál. Zjistěte, co máte předpokládat s manévrovatelností kolem domu do vašeho konečného umístění, abyste předešli problémům.

Jaký je nejjednodušší způsob, jak přesunout matraci?

Použití vozíku usnadňuje přesun matrace, protože ruční vozík vám pomůže držet postel. Stále však budete tlačit, abyste zabránili dechovému dechu, pamatujte, že tlačení je pro ploché pozemky a tah je pro nadmořské výšky. Také využijete hybnost, pokud vložíte váhu za panenku a zatáhnete ji za sebou, pokud stoupáte do kopce.

Pamatování na toto základní umístění zajistí, že bude pohyb zvládnutelnější a bezpečnější. Ale co když přemisťujete matraci na schodiště? Trik spočívá v tom, být dva kroky před nákladem a zvednout ho za krok.

Pokud jedete dolů, můžete jemně zatlačit kola přes okraj každého níže uvedeného kroku. Pohyb po schodech však není něco, co byste měli dělat sami. Požádejte někoho, aby vám pomohl i jen během této části, protože kola by mohla zmeškat schod nebo by matrace mohla být příliš těžká na zvedání s panenkou.

Jak sami přemisťujete těžkou matraci?

Těžkou matraci můžete přesunout sami pomocí manévrovacích technik, o nichž jsme právě hovořili. Mějte však na paměti, pokud musíte jít nahoru nebo dolů po schodech sami. Jakmile dorazíte s panenkou do bodu B, vysuňte z ní matraci vysunutím.

Jednou rukou sklopte matraci dopředu a druhou zatlačte horní část dolly dopředu. Vytáhněte základnu dolly a současně držte nohu pod osou a vykládka by měla být plynulá. K odstranění matrace můžete použít jakoukoli techniku, podle toho, jak vám to bude nejsnadnější.

Jelikož je matrace těžká, nakloníte ji také k vozidlu, takže druhý konec jednoduše zvednete a vložíte dovnitř. Nejlepší orientace pro udržení lůžka uvnitř vozidla je vodorovně plochá, aniž by nad ní byly nějaké předměty. Pokud však nemáte uvnitř žádný prostor, můžete jej umístit do svislé polohy.

Závěr

Ruční vozík usnadní přepravu těžkých předmětů. Pokud vás zajímá, jak přesouvat matraci s panenkou, můžete ji zjednodušit do tří kroků. Začněte tím, že sbalíte tašku, naložíte postel do panenky a uvolníte cestu, než se pohnete.

Po těchto třech krocích aplikujte manévrovací triky, které jsme zmínili, aby vám pomohly pohybovat se na rovném povrchu nebo v kopcích. To vše můžete udělat sami, ale nosit matraci v kočárku po schodech je lepší, pokud máte někoho, kdo vám pomůže.