Jak prát elektrickou deku Biddeford: 2 rychlé metody

Naučit se umýt elektrickou přikrývku biddeford by ji udržovalo čistou a pohodlnou, prodlužovalo její životnost a také odstranilo vaši úzkost z rozbití.

Čištění elektrické deky není tak děsivé, jak se může zdát. Můžete jej vyčistit jako běžnou přikrývku pomocí jemného čisticího prostředku a namísto zavěšení jej rozložit do sucha.

Je pochopitelné, že někteří by se báli dát své elektrické přikrývky do pračky kvůli obavám z úrazu elektrickým proudem nebo požáru. Tyto produkty se však snadno čistí.

Musíte jen dodržovat několik pravidel a můžete vyrazit. Praktický a podrobný průvodce bezpečným a vhodným praním deky, čtěte dále!

Jak správně prát elektrickou přikrývku Biddeford

Praní v pračce

Nejprve byste si měli uvědomit, že elektrické deky nepoškozuje voda. Dráty uvnitř poškozují drsné chemikálie, vysoká teplota a sevření a tahání.

Před jakýmkoli způsobem praní důkladně zkontrolujte elektrickou přikrývku. Hledejte roztřepený hadřík nebo odkryté dráty, protože tato poškození se mohou zhoršit, když deku vložíte do pračky.

  • Krok č. 1. Chcete-li elektrickou deku Biddeford umýt, musíte ji nejdříve vytáhnout ze zásuvky. Odstraňte všechny šňůry připojené k dece podle pokynů uvedených v příručce.

Pamatujte, že byste nikdy neměli napustit nebo ponořit napájecí skříňku ani žádný z vnějších šňůr deky do vody.

  • Krok 2. Připravte si pračku naplněním vodou. Nařeďte správné množství jemného čisticího prostředku. Mělo by stačit smýt špínu, ale ne příliš, aby se vytvořilo příliš mnoho pěny, aby se dráty poškodily.
  • Krok č. 3. Když je pračka připravena, ponořte deku do vody a vyperte ji v nejchladnějším prostředí po dobu až 10 minut. Pokud je vaše pračka nastavena na „jemné“ nebo „jemné“ nastavení, použijte toto pro svou přikrývku.

Nejlepší by bylo, kdybyste vynechali chodit do prádelny a umýt si deku. Prací automaty se obvykle velmi zahřívají, což by poškodilo choulostivé spoje vaší deky.

Měli byste se také vyhnout chemickému čištění elektrické deky. Chemické čištění používá drsné chemikálie, a to je u drátů velké ne-ne.

  • Krok č. 4. Poté jej rozprostřete do sucha na podlahu nebo na stůl, aby uschl. Přikrývku nežmýkejte suchou, protože by mohlo dojít ke skřípnutí šňůr uvnitř.

<

Pokud vaše pračka nemá jemné nastavení nebo vaše deka do ní dobře nezapadá, můžete se rozhodnout pro ruční praní své deky. Je to jednoduché a sdílí stejná pravidla jako praní v pračce.

  • Krok 1. Nejprve naplňte vanu vlažnou vodou. Ujistěte se, že je vaše vana dostatečně velká, aby se do ní vešla a správně namočila elektrická deka.
  • Krok 2. Přidejte jemný prací prostředek a řádně ho nařeďte. Poté do něj vložte přikrývku a nechte ji máčet až 30 minut. Jednou za čas promíchejte vodu, abyste odstranili nečistoty.
  • Krok č. 3. Elektrickou přikrývku neotáčejte, nevytahujte ani neskládejte. Místo toho místo jemně otřete nebo sevřete špínou nebo skvrnami.
  • Krok č. 4. Poté jej vyjměte z vody a vysušte na stůl nebo na podlahu.

Jak správně sušit elektrickou deku?

To, co se namočí, musí samozřejmě vyschnout. Elektrické přikrývky jsou však jemné, proto je nutné je řádně vysušit.

Roztažení deky na rovný povrch k vysušení je výhodnější ve srovnání s pověšením na sucho nebo položením na šňůru na prádlo. Poslední dva způsoby sušení nejvíce škodí drátům uvnitř deky.

Pokud jej zavěsíte do sucha a použijete kolíky, může dojít k přiskřípnutí a vytažení vodičů uvnitř a následnému zlomení. Přeložením přes šňůru na prádlo se deka stejně poškodí.

Nepokládejte elektrickou přikrývku na slunce. Intenzivní teplo z přímého slunečního záření může dráty roztavit.

Jak často je potřeba čistit elektrickou deku?

Stejně jako ostatní přikrývky a prostěradla byste měli přikrývku prát každý měsíc. Praní každých asi 30 dní je udrží čisté a pohodlné na používání.

Někdy se elektrické přikrývky zašpiní rozlitím nebo znečistí domácími mazlíčky. V těchto případech můžete skvrnu vyčistit vlhkým hadříkem nebo válečkem na srst. Můžete jej i nadále používat nebo jej okamžitě umýt.

Před praním byste měli elektrickou deku vždy předčistit. Předčištění zahrnuje čištění skvrn a válcování vláken, stejně jako odstranění ztvrdlých skvrn nožem na máslo.

Proces předčištění zefektivňuje váš prací proces. Okamžité působení a odstranění nečistot vám pomůže udržet vaši přikrývku čistou a neposkvrněnou.

<

Praní a čištění elektrických přikrývek nejsou tak nebezpečné, jak by se mohlo zdát. Voda nepoškodí přikrývku; silný prací prostředek a vysoké teploty mohou způsobit největší škody.

Naučit se umýt elektrickou deku Biddeford je důležité. Poskytne vám klid a pomůže vám prodloužit životnost vaší elektrické přikrývky a zajistit tak další přitulení, teplo a pohodlí pro nadcházející roky.