Jak používat polštář? 2 nejlepší způsoby, jak vědět!

Pokud chcete vědět, jak správně používat polštář na podložku, máte dvě možnosti. Tento univerzální válcový polštář se může stát dekorativním nebo podpůrným polštářem, v závislosti na uživateli. Jak působivé, že?

Ve srovnání s tradičním plochým polštářem má podhlavník válcový tvar, díky kterému je esteticky příjemný a užitečný. Můžete jej použít na postelích a gaučích jako polštář na polštář nebo jako podpůrný polštář pro elevaci a zmírnění napětí. Tento článek vás možná překvapí, jak můžete tuto roli použít!

2 nejlepší využití polštářů na polštáře

Každý a každý může využít výhody polštářů. Níže jsou uvedeny dva nejlepší způsoby, jak je využít, abyste je co nejlépe využili.

Dekorace

Gaučová ozdoba

Snad nejběžnějším způsobem použití polštáře na polštář je jako dekorativní kus. Díky svému jedinečnému válcovitému tvaru doplňuje vaše typické uspořádání polštářů se čtvercovým polštářem. Existuje dokonce několik způsobů, jak ozdobit tento polštář, ať už v posteli nebo na gauči.

Uspořádání polštářů na postel

Například můžete umístit podhlavník před standardní euro polštář ve dvoulůžkové posteli. Můžete začít s dvoulůžkovými polštáři u čela pro obří dvoulůžkovou postel, následovanou vrstvou dvou euro polštářů. Dokončete vzhled pomocí podpěry vpředu a vaše postel bude vypadat jako v hotelech.

A co aranžování polštářů do postelí velikosti King? Máte tolik prostoru na hraní a můžete použít více barev, textur a vzorů. Klasický způsob uspořádání polštářů v této posteli začíná dvěma polštáři velikosti king, vrstvou tří euro polštářů, dvěma polštáři velikosti king a zakončenými polstrováním uprostřed.

Podpora

Správná poloha spánku

Válcový tvar polštářů na polštáře je také činí univerzálními pro použití. Fungují například jako rolovací polštář, který si můžete umístit pod krk, abyste zajistili, že vaše páteř je správně vyrovnána, když spíte na zádech nebo na boku. Když sedíte, můžete mít pod sebou zádovou opěrku, abyste měli rovný postoj a zabránili bolesti v bederní oblasti.

Lenošení a pomocník pro děti

Některé další způsoby, jak použít opěrný polštář k podpoře, jsou zvedání chodidel, nohou nebo paží při sezení nebo spánku, aby se zlepšila cirkulace. Nejste však jediní, kdo může použít polštář. Maminky jej také používají k vedení svých nejmenších během bříška nebo pro mladší děti, které potřebují oporu a podporu při jídle nebo kojení.

Fyzické aktivity

Nakonec se použití polštáře na polštář rozšiřuje dále než v pasivních činnostech. Proč během cvičení nebo jógy nepoužívat podpěru, která vám pomůže s podlahou. To může znamenat podporu při protahování, zvedání nohou nebo dokonce vsedech, zejména pro začátečníky.

Typy polštářů na polštáře

Podhlavníkové polštáře se dodávají v různých velikostech, takže byste si měli vybrat produkt, který je pro vaše použití ideální. Tyto polštáře však můžete také odlišit v závislosti na jejich materiálu nebo náplni. Patřily mezi ně polyester, pěna, bavlna a mikrokuličky, ale někteří výrobci mohou použít jiné výplně nebo je kombinovat.

Pěnové polštáře jsou vynikající pro ty, kteří chtějí použít polštář jako podporu. Jsou pevné a také odolné pro každodenní nošení, zatímco mikrokuličky jsou pro mazlení měkké a tvarovatelné. Na druhou stranu, polyester a bavlna mohou poskytnout kompletní a pohodlný vzhled nejlépe pro dekorativní polštáře.

Jak umýt polštář s podhlavníkem

Praní a čištění polštářů se neliší od ostatních polštářů. To znamená předem zkontrolovat štítek, abyste poznali doporučení výrobce a zabránili náhodnému poškození materiálu. Pokud jste si vyrobili vlastní polštář na polštář, můžete si vybrat látku, kterou lze snadno prát, a odstranit ji, kterou můžete čistit častěji než samotný polštář.

Můžete jej prát ručně nebo v pračce teplou vodou a jemným čisticím prostředkem. U pračky vždy zvolte šetrný cyklus a v případě potřeby použijte pytel na prádlo. Nikdy nepoužívejte bělidla a aviváže, protože by mohly být příliš tvrdé na polštář.

Nakonec osušte polštář a potah, abyste zabránili růstu plísní. K sušení materiálů můžete v některých případech použít sušení v sušičce nebo nízkou teplotu. Ujistěte se, že polštář čistíte každý měsíc, ale frekvenci upravte podle svého používání.

Závěr

Díky jedinečnému tvaru polštářů jsou jedním z nejuniverzálnějších typů. Naučit se, jak používat polštář s polštářem, vás obecně seznámí se dvěma nejlepšími způsoby. Pro začátečníky můžete jako polštář použít polštář na gauči nebo posteli.

Můžete si hrát s velikostmi, barvami a texturami a ozdobit si polštář dalšími ozdobnými polštáři. Tvar tohoto polštáře je také užitečný při povzbuzení neutrální polohy ve spánku vyplněním mezery mezi tělem a matrací. Více si můžete nechat, aby vaše podhlavník zvedal končetiny, aby zlepšil oběh při lenošení.

Když už mluvíme o podpoře, dokonce i děti mohou těžit z polštáře. Může je podepřít při kojení, jídle nebo dokonce při průzkumu v době břicha. A konečně, proč se při cvičení jógy a cvičení neaktivovat se svým polštářem a nepodporovat vás?