Jak používat kojící polštář. 3 kroky, které je třeba vědět

Ve třech krocích můžete rychle zvládnout, jak správně používat kojící polštář. Musíme znát správný způsob používání kojícího polštáře pro sebe a optimální pohodlí a bezpečnost našich dětí. A co víc, tohoto šikovného polštáře získáte jen tehdy, pokud víte, jak jej správně používat.

Polštáře jako polštář Boppy si získaly popularitu u mamin v Itálii. Můžete jej použít pro ošetřovatelství, ale může také fungovat jako podpůrný polštář. Se správnými znalostmi možná můžete použít svůj ošetřovatelský polštář i nad rámec ošetřovatelství.

Jaký je nejlepší způsob používání kojícího polštáře během kojení?

Jak používat kojící polštář

Krok # 1. Příprava

Než cokoli jiného, ​​musíte připravit vše na ošetřovatelství. Chcete kojit někde pohodlně a klidně, abyste se vyhnuli stresu a rozptýlení. Pokud je oblast tichá, mělo by se vám při kojení také cítit uvolněnější.

Nejlepší pozice pro kojení je sezení s opěrkou zad a chodidly zvednutými v opěrce nohou. Měli byste také mít něco, co by podpořilo vaše paže a vaše dítě, kde může být kojící polštář užitečný. Položte polštář těsně k tělu tak, aby zůstal na místě po celou dobu sezení.

Krok # 2. Umístění

Jakmile budete mít polštář blízko těla, měli byste jej umístit způsobem, který odpovídá jeho designu. Pamatujte, že některé kojící polštáře byly vyrobeny tak, aby se obepínaly kolem těla, zatímco jiné se zaměřovaly pouze na to, aby vám ležely na klíně. Po odpovídajícím položení polštáře naplánujte, jak potřebujete držet své dítě.

Můžete si vybrat z různých pozic, proto vyberte tu, která vyhovuje vašemu kojícímu polštáři. Některé základní ukazatele, které si musíte pamatovat, je, že vaše dítě by mělo směřovat k bradavce a jeho brada se dotýká vašeho prsu a poté jeho nosu. Jakmile budete hotovi, přitáhněte ho blíž a podepřete mu záda.

Kojící polštář tam bude, aby vám podepřel lokty při zvedání dítěte, nebo jako něco, co by vaše ratolest zvedlo, aby mu pomohlo dosáhnout na vaše prsa. Vaše ruka by měla působit jako druhý krk vašeho malého dítěte a vaše prsa by se neměla nepříjemně otírat o jeho bradu. Když ho vedete, nechte bradu dotknout se prsou a poté nosu.

Krok # 3. Úklid

Posledním krokem při používání kojícího polštáře je vyčištění po každém sezení. Pamatujte, že pro kojence je typické neočekávané odblokování, takže musíte být připraveni vyčistit skvrny a dokonce i plivat. Váš kojící polštář by měl vždy zůstat čistý.

Některé polštáře mají odnímatelné vložky nebo kryty, které můžete čistit samostatně. Zkontrolujte štítek polštáře, zda je můžete použít k čištění pomocí podložky, a poté jej před použitím důkladně osušte. Nezapomeňte podle pokynů udržovat polštář a pomoci mu vydržet déle.

Jak držet své dítě při kojení

Jak již bylo zmíněno dříve, vaše pozice při kojení by měla vyhovovat kojícímu polštáři, který používáte. Některé běžné styly kojících polštářů zahrnují jednoduché polštáře, které si položíte na klín, ale některé se omotají kolem pasu nebo mají design pro vás a podporu vašeho dítěte ve tvaru písmene U nebo C. Zde jsou nejlepší pozice kojení, které vás dále povedou.

Přidržení kolébky

Nejběžnější polohou kojení je mít břicho dítěte proti sobě. Podporuješ ho paží na stejné straně, kde kojíš dítě. Během držení kolébky můžete mít kojící polštář pod loktem.

Přidržení křížové kolébky

Pokud kojíte novorozence, je držení křížové kolébky ideální, protože podporuje kojence, které se stále učí zavírat. Pomůžete mu s paží naproti tomu, kde kojíte, odtud název, a můžete také použít kojící polštář podobný kolébce, abyste udrželi polohu. Zkontrolujte, zda jsou krk a záda vašeho dítěte vyrovnány, zatímco mu podepřete hlavičku rukou a zbytek těla zbytkem paže.

Přidržení spojky

Pokud kojíte dvojčata, můžete zvážit polohu držení spojky nebo držení fotbalu. Budete mít kojící polštář pro podporu vašeho dítěte a pak mu pomocí paže pomůžete dosáhnout vašeho prsu. Poté si zastrčte nohy a chodidla vašeho dítěte pod paži, když ho kolébáte blíže.

Ležení zpět

Některé maminky po porodu pociťují bolest, takže budou potřebovat větší podporu. Můžete ležet nebo ležet na zádech, kde máte podepřenou hlavu a krk. Poté položte své dítě břichem dolů a hlavu na úroveň prsou, aniž byste mu ohýbali krk.

Vzpřímené dítě

Pokud máte starší dítě, mohlo by být schopné podporovat hlavu a sestru, když sedí vzpřímeně. Může se opřít o vaši paži o podporu nebo si nechat nohy omotat kolem vaší strany. Poté zkontrolujte, zda jsou jeho krk a záda v neutrální poloze.

Závěr

Pohodlné kojení můžete mít, když budete znát základy, a to zahrnuje naučit se správně používat kojící polštář. Začněte přípravou oblasti a vaší polohy, abyste zajistili relaxační sezení pro vás a vaše malé dítě.

Vaše pozice by měla doplňovat design ošetřovatelského polštáře, který používáte. Polštář podepře vaši paži, která drží vaše dítě, nebo může dítě zvednout a pomoci mu dosáhnout na vaše prsa. Poté zkontrolujte štítek Itally na polštáři, jak v případě potřeby polštář vyčistit.