Jak ozdobit malý obývací pokoj příliš velkou pohovkou a pohovkou

Pokud si myslíte, že do malých prostor musíte najít malý nábytek, jste na omylu. Ano, ve stísněných oblastech musíte dávat pozor na velikost, ale realita je taková, že nadměrná pohovka a sedačka jsou ideálním akcentem pro malý dům nebo byt. Jak tedy vyzdobit malý obývací pokoj příliš velkým gaučem a sedačkou?

Nikdo nemá rád návštěvy přátel, jen aby se nešikovně zasekli na malém kousku nábytku nebo jen postávali, protože si není kam sednout.

Proto je v kompaktních prostorách rozhodující zvolit pohovku a sedací soupravu, které přitahují pozornost a slouží jako aktivní sezení i jako prohlášení.

Co je to místo k sezení?

Sedací soupravy jsou výrazně menší pohovky, do kterých se obvykle vejdou pouze dva lidé. Sedací soupravy se obvykle používají jako přízvuk k dokončení místnosti. Jsou také užitečné v malých místech, kde by obrovská pohovka byla příliš masivní.

První milostná sezení se objevila na počátku devatenáctého století. Pohovky pro dvě osoby se vyvinuly ze širokých čalouněných sedadel, z nichž jeden převládal v roce 1700, protože se vešly do velkých šatů, které nosily módní dámy.

Sídlo loveseats má svůj název podle konceptu, že jej můžete sdílet se dvěma lidmi, kteří sedí docela blízko sebe.

Co je to pohovka?

Pohovky nebo pohovky jsou kusy sedacího nábytku, které se dodávají v různých délkách, přičemž konvenční sedák se třemi polštáři je jedním z nejoblíbenějších.

Pohovky jsou významnější, a proto jsou vhodnější pro lenošení a socializaci. Můžete se například roztahovat na pohovce nebo shromáždit skupinu přátel, aby si promluvili nebo se dívali na film.

Gauče často vidíte v rodinném pokoji, obývacím pokoji, doupěti nebo domácím salonku. Můžete je však také navštívit v nebytových podmínkách, jako jsou hotely, lobby obchodních kanceláří, čekárny a bary. Pohovky se mohou také lišit velikostí, barvou a designem.

Chystáte se zjistit, jak vyzdobit malý obývací pokoj příliš velkým gaučem a sedačkou. Začněme.

Vyberte správné umístění

Nejnáročnějším aspektem navrhování s obrovským gaučem a sedačkou je najít pro něj místo ve svém prostoru. Přirozeně tedy pravděpodobně omezujete své možnosti kvůli jejich velikosti, ale při umístění pohovky a sedací soupravy musíte vzít v úvahu jeden důležitý prvek – tok provozu.

Uspořádejte gauč a sedačku, aby návštěvníci neměli pocit, že by museli projít překážkovou dráhou, aby se dostali dovnitř a ven z této oblasti.

Umístění velké pohovky a sedačky na zeď je obvykle nejlepší volbou, protože uvolňuje místo uprostřed místnosti; umístěte jej naproti krbu, obrazovému oknu, velkoplošné televizi nebo jiným ohniskům.

Chcete -li optimalizovat prostor, funguje velké uspořádání sekcí dobře v rohu u dvou stěn. Pokud hodláte položit gauč a sedátko mimo zeď, ponechte alespoň na jedné straně dostatek prostoru, aby se doprava mohla rychle pohybovat mezi vstupem a výstupem.

Zvažte svícení.

Díky obrovské pohovce a sedadlu jako ústřednímu bodu se místnost může rychle jevit přeplněná a malá. Můžete ho však zvětšit tím, že na stěny namalujete světlý odstín.

Bledé odstíny odrážejí více světla než tmavé barvy, takže prostor vypadá jasněji a otevřeněji. Bílá je tradiční barva, ale pokud je příliš antiseptická, smetana, slonovina nebo béžová by mohly pomoci prostor zjemnit.

Tan, šedá, obloha, máslo nebo broskev jsou další atraktivní alternativy, pokud chcete intenzivnější odstín.

Další metodou, jak vytvořit prostor co nejprostornější s obrovským gaučem a sedačkou, je zvolit monochromatické barevné schéma pro pohovku, stěny a podlahu. Prostor je větší, protože mezi regiony neexistují žádné významné rozdíly.

Pokud jsou například vaše pohovka a sedátko něžné opálení, použijte na stěny pískový odstín a opálený nebo světle hnědý koberec.

Mějte na paměti měřítko

Při výběru okolního nábytku mějte na paměti velikost. Vzhledem k tomu, že pohovka a sedačka jsou tak obrovské, můžete věřit, že je vhodnější vybírat drobné, elegantní předměty, které nezaberou příliš mnoho místa.

I když byste gauč a sedačku neměli ladit s podobně velkým nábytkem, při výběru příliš malého konferenčního stolku a koncových stolků se může zdát, že je v prostoru těžký a nemístný.

Místo toho použijte položky střední velikosti s jednoduchými řádky k vyrovnání vzhledu gauče a sedačky.

Zachovat jednoduchost

Vzhledem ke své velikosti bude středem vašeho prostoru pravděpodobně mimořádně velká pohovka a sedačka, takže se ji nepokoušejte přemoci jinými dramatickými designovými prvky. Místo toho udržujte estetiku svého prostoru skromnou a nenápadnou.

Závěr

Shrneme -li to, jak vyzdobit malý obývací pokoj příliš velkým gaučem a sedačkou. Může se to zdát paradoxní, ale mít v malém obýváku příliš velkou pohovku a sedací soupravu může mít velký smysl. Tento článek vám poskytne některé z nejlepších možností, ze kterých si můžete vybrat.