Jak otestovat matraci? 4 nejlepší způsoby, jak vědět

Předpokládejme, že si nejste jisti, jak otestovat matraci, ať už v obchodě nebo při procházení online; máme čtyři postupy ke sdílení! Pamatujte, že naše postele jsou investice a neměli bychom si je koupit bez pečlivého zvážení. Každý z nás si zaslouží získat co nejvíce ze svých peněz, včetně toho nejlepšího spánku každou noc.

Zajímá vás, co můžete v tomto článku očekávat? Na konci čtení budete seznámeni s tím, co byste měli dostat a jak si můžete postel vyzkoušet podle svých potřeb a přání. Takže bez dalších okolků vám najdeme tu nejlepší matraci!

Jak otestovat matraci, abyste našli tu nejlepší

Poznejte své potřeby a přání

Než půjdete do obchodu nebo si prohlédnete postel, musíte si být vědomi svých potřeb a přání. Začněme nejprve tím, jak poznáte své potřeby v matraci. Například jaká je vaše poloha ve spánku?

Návyky a typ těla

Ti, kteří spí na boku, by měli používat jiný typ matrace než pražce na spaní a žaludky. Také si chcete pořídit vhodnou matraci pro svůj typ těla, abyste zajistili, že budete po celou noc dobře podporováni. Těžší jednotlivci se rychle potopí, pokud použijí tenčí matraci ideální pro lehčí lidi.

Další otázkou, kterou si musíte položit, je, zda máte konkrétní zdravotní stav, který je třeba řešit. Možná musíte spát na materiálu uvolňujícím tlak, jako je paměťová pěna. Může se vám také stát, že budete mít omezenou pohyblivost, takže budete potřebovat nižší matraci, která vám usnadní vstávání a vstávání z postele.

Potřebná velikost

Nyní, když znáte své požadavky na fyzické zdraví, musíte zvážit možná omezení velikostí matrací. Máte v plánu společně sdílet postel s manželem nebo členy rodiny? Měla by být dostatečně prostorná, aby byla pohodlná pro všechny.

Také byste chtěli zkontrolovat velikost pokoje a to, zda plánujete přivést matraci na cestu. Menší pokoje jsou lepší s dvoulůžkovou nebo plnou postelí a jejich rozměry jsou také dostatečně pohodlné, aby se vešly do vozidla na cestování. Ale pokud máte prostor a matraci nepřinesete na kempování a jiné výlety, budete se cítit pohodlně na matraci královny nebo dokonce na královské velikosti.

Osobní preference

Nakonec znáte své osobní preference z hlediska pohodlí. Tato vlastnost je pro každého jednotlivce odlišná, takže matrace, která je pro konkrétního uživatele příjemná, pro vás nemusí fungovat. Některé vlastnosti, které je třeba poznamenat, jsou pevnost, tloušťka a prodyšnost postelí.

Porovnat

Jakmile vytvoříte seznam matrací, které byste chtěli koupit, můžete je porovnat a najít jasného vítěze. Najděte jejich společnou řeč a jak se liší, včetně výhod konkrétních modelů oproti ostatním. Výrobce nebo prodejce může také nabízet něco, co byste chtěli, včetně lepší ceny nebo zahrnutého příslušenství.

Pokud jste v obchodě a nevíte, na co se zeptat odborníka, můžete začít se zásadami vrácení, zárukou a zkušební verzí spánku. To vše je důležité při nákupu matrace, aby bylo zajištěno, že z nákupu získáte maximum. Tyto informace můžete také vyhledat, pokud nakupujete online.

Získejte fyzické

Protože matraci nemůžete fyzicky vyzkoušet, pokud nakupujete online, můžete zkusit najít recenze týkající se těchto zkušeností. Například spáč na zádech může ležet na posteli a zkontrolovat, zda mezi jeho dolní částí zad a matrací není značná mezera, což znamená dobrou oporu a nižší riziko bolesti zad. Pokud spíte na boku, zkontrolujete zarovnání páteře, protože jakékoli křivky mohou v průběhu času způsobit tlak.

Matraci můžete otestovat jako spánek na břiše tím, že zkontrolujete, zda neklesá, když ležíte v této poloze. Také chcete, aby vaše ramena nebyla stísněná. Pamatujte, že pokud spíte na břiše, musíte se vyvarovat velmi polstrovaných matrací.

Zkuste odložit

Poslední test, který můžete posteli udělat, se stane poté, co jste si ji zakoupili, a je to zkouška spánku. Většina značek nabízí vrácení, pokud nejste spokojeni se svými zkušenostmi. Všimněte si, zda se cítíte dobře odpočatí a nevyvolává se u vás bolest svalů.

Jaké jsou příznaky špatné matrace?

Všichni víme, že matraci nesmíte kupovat, pokud má na povrchu znatelné promáčknutí nebo hrudky. Mohlo by dojít také k poškození krytu matrace nebo k pronikavému zápachu, přestože vypadá čistě. Ale více než deformovaná struktura nebo páchnoucí zápach, i ta nejdražší postel se pokazí, pokud se vám stane špatná a selhala v testech, o kterých jsme diskutovali.

Pokud prodejce nenabízí přiměřenou návratnost a záruku, může to být také známka toho, že si není jistý kvalitou svého produktu. Více si dávejte pozor na jejich upřímnost ohledně matrace. Pokud je to náhodou použito nebo pokud jsou použity materiály, postel by měla mít odpovídající štítek, aby to kupující věděli.

Závěr

Kupujete novou postel? V tomto článku jsme vás naučili, jak otestovat matraci a najít tu nejlepší na trhu. Musíte znát své potřeby a přání, porovnávat, fyzicky to zkusit a podle toho sledovat spánkovou zkoušku.

Jakmile model projde těmito testy, máte jackpot! Pokud se chcete dozvědět více tipů, dejte nám prosím vědět níže.