Jak opravit popruhy zahradní židle v 5 jednoduchých krocích

Terasové židle jsou náchylné ke křehnutí v důsledku dlouhodobého pobytu na slunci. Můžete to však snadno napravit tím, že se naučíte opravovat popruhy zahradních židlí.

Chcete -li opravit popruhy zahradní židle, stačí přestřihnout staré a nahradit je novými. Níže se můžete dozvědět více o tom, jak je provádět, a také o tom, jak vyčistit a namalovat vinylové popruhy zahradní židle.

Kroky k opravě popruhů zahradních židlí

Zahradní židle jsou potěšením pro lidi, kteří milují posezení mimo své domovy, nebo pro ty, kteří je mají u bazénu. Skutečnost, že tyto židle jsou umístěny venku, však znamená, že jsou náchylnější k škodlivým účinkům slunce.

To znamená, že je budete muset po nějaké době vyměnit. Jejich výměna je však snadná a postupujte takto:

Krok č. 1. Připravte materiály

Potřebovali byste zahradní židli, nové vinylové pásy, nůžky, měřicí pásku a spojovací prvky. Spojovací prvky se použijí, pokud omylem rozbijete upevňovací prvky nebo je učiníte opakovaně nepoužitelnými.

Krok č. 2. Odřízněte staré popruhy

Po přípravě materiálů si vezměte nůžky a začněte stříhat poškozené vinylové pásky. V upevňovacích prvcích určitě zůstane několik popruhů, takže je otáčejte a táhněte, dokud se staré vinylové pásky neuvolní. Pokud je obtížné spojovací prvky vyjmout, vyjměte je pomocí kleští nebo šroubováku.

Krok č. 3. Změřte a odstřihněte nové popruhy

Dále si vezměte měřicí pásku a změřte délku, kterou budete používat. Můžete to udělat tak, že ho umístíte do otvoru v rámu židle a zabalíte jej stejným směrem jako staré vinylové pásy.

Poté změřte opačný otvor omotáním pásky kolem rámu. Poté by měla být přesná délka vašeho nového popruhu o 10% kratší, než jakou jste páskou změřili. Je nutné jej zmenšit, protože nové popruhy by se měly při instalaci natáhnout.

Poté přesuňte měření na nové vinylové řemínky a poté je přestřihněte. Vyvrtejte otvory asi ½ palce od konce každého popruhu, poté ořízněte rohy, aby popruhy získaly konce ucha.

Krok č. 4. Připravte vinyl na natažení

Vzhledem k tomu, že vinylové pásky byly o 10% kratší, měli byste je připravit na natažení. Chcete -li to provést, namočte vinylové pásky do převařené vody, aby změkly. To trvá asi pět minut.

Poté jej vyjměte z kbelíku kleštěmi a poté osušte ručníkem. Ihned začněte natahovat a připevňovat vinylové pásky, dokud jsou ještě teplé a poddajné.

Krok č. 5. Připojte nový vinylový popruh

Po nastříhání a natažení můžete pokračovat v připevňování nového vinylového pásku vložením spojovacích prvků na jeho konce. Při použití strojních šroubů dbejte na to, abyste šroub utáhli, dokud nezapadne do rámu. Slovo opatrnosti, možná budete potřebovat pomoc při zajišťování vinylu, protože jeho natažení na opačné strany rámu vyžaduje sílu.

Jak čistíte vinylové popruhy na zahradní židli?

Krok č. 1. Připravte si materiály

K čištění vinylových řemínků zahradní židle budete potřebovat zahradní hadici s rozprašovací tryskou, mýdlo na nádobí, kbelík a kartáč s měkkými štětinami.

Krok č. 2. Začněte s úklidem

Zahradní židli důkladně nastříkejte pomocí zahradní hadice se stříkací tryskou. Jeho postřik odstraní nečistoty a usnadní proces čištění.

Poté dejte a šálku mýdla do kbelíku a galon vody. Ujistěte se, že se mýdlo na nádobí rozpustí ve vodě.

Poté namočte kartáč s měkkými štětinami do mýdlové vody a vydrhněte zahradní židli po jednom popruhu. Vydrhněte i spodní stranu.

Nakonec znovu nastříkejte zahradní křeslo, abyste odstranili mýdlovou pěnu, a nechte své zahradní křeslo vyschnout na slunci.

Umíte malovat vinylové pásky?

Ano, pro flexibilní vinyl potřebujete konkrétní druh barvy. Na pružný vinyl byste potřebovali konkrétní barvu, protože jeho pružnost by popraskala běžnou barvu. Také barva obvykle špatně přilne k vinylu.

Pokud chcete malovat svůj vinyl, nejprve se ujistěte, že je kompatibilní. Ujistěte se také, že ji používáte správně, jinak dojde k prověšení.

Zjistěte, zda vaše barva ve spreji potřebuje základní nátěr. Pokud ano, natřete popruhy akrylovým latexovým základním nátěrem.

Při aplikaci udržujte vhodnou vzdálenost – asi osm palců – mezi popruhy a stříkací tryskou. Po zaschnutí popruhů naneste lepicí primer, pokud to vaše barva ve spreji potřebuje. V opačném případě pokračujte v natírání řemínků na zahradní židli a je hotovo!

Chtěli bychom vás však upozornit, že malování popruhů na zahradní židli je náročné a budete muset zvážit mnoho faktorů.

Závěr

Popruhy židlí na terasy obvykle vydrží pět až deset let, přičemž na jejich opotřebení má značný podíl počasí. Nyní, když víte, jak opravit řemínky na zahradní židli, a nemusíte to dělat, si nemusíte dělat starosti s výměnou popruhů.

Nyní také víte, jak ji vyčistit a jak vylepšit obraz vaší zahradní židle tím, že ji namalujete. Naštěstí jsme tímto článkem zodpověděli všechny vaše obavy týkající se zahradních židlí.