Jak ohraničit háčkovanou deku? 2 nejlepší stehy

Ti, kteří se chtějí naučit olemovat háčkovanou přikrývku, budou milovat dva stehy, které naučíme. Jsou to háčkování s V-stehem a háčkování s mušlovým stehem. Ten druhý je pro ty, kteří chtějí více dekorativní povrchovou úpravu, ale oba stehy budou dobře fungovat na vašich háčkovaných přikrývkách, jako je babička.

Pokud ale dáváte přednost nejjednoduššímu způsobu ohraničení háčkované deky, tento článek pojednává také o jedné háčkované hraně. Je to vynikající technika pro ty zvědavé na jak opravit nerovnou háčkovanou přikrývku . Bez dalších okolků, pojďme začít!

Jak ohraničíte háčkovanou přikrývku pro začátečníky?

Nejlepším způsobem, jak olemovat háčkovanou přikrývku, zejména pro začátečníky, je V-steh. Funguje to dobře na čtvercové přikrývky, jako jsou ty, které používají náměstí babičky. A pokud chcete ozdobnější lemování, vyzkoušejte mušlový steh.

Ohraničení deky s V-stehem

 1. Začněte přízi v kterémkoli rohu, který se vám líbí, a řetízkujte čtyři dvojité háčkování do stejného rohu
 2. V-steh je v podstatě dvojité háčkování , řetízkové, dvojité háčkování a budete to zpracovávat v každém prostoru v řadě, dokud se nedostanete do rohu
 3. U rohů budete pracovat s V-stehem, řetízkem 1 a V-stehem pro každý z nich < / span>
 4. Opakujte postup kolem deky a uzavřete kruh vytvořením jednoho V-stehu, řetízku a skluzu na stehu třetí řetězec, když dosáhnete startovacího řetězce.

Hranice přikrývky sešívacího stehu

 1. Svou přízi začněte v libovolném rohu nebo v posledním, se kterým jste pracovali, a v tomtéž rohu zřetězte tři, dva dvojité háčkování < / span>
 2. Vytvořte sklouzávací steh do předchozího kola pomocí druhého stehu z následujících tří dvojitých háčků
 3. V dalším prostoru zapracujte pět dvojitých háčků a vklouzněte steh do druhého stehu posledního kola, jako jste to udělali v kroku 2
 4. Tento postup opakujte, dokud nedosáhnete dalšího rohu a nepracujte se třemi dvojitými háčky, dvěma řetízky a třemi dvojitými háčky
 5. Jakmile dosáhnete rohu, ve kterém jste začali, uzavřete kruh vytvořením tří dvojitých háčků, dvou řetízků a skluzu na vrcholu řetězce tři.

Jak háčkujete hranici na jediné háčkované dece?

Další způsob ohraničení deky, který je vhodný pro začátečníky, je jediný háčkování. Je univerzální pro různé typy a velikosti přikrývek a můžete jej použít jako přechodovou hranu pro vícebarevné projekty. Před háčkováním dekorativnějších stehů můžete háčkování okraje přikrýt jako základ.

 1. Jeden řetízek, v každém oku v horním řádku jeden háčkování
 2. Roh zapracujte třemi jednoduchými háčky z posledního stehu a přiveďte přízi přes přikrývku k háčkování na této straně projekt
 3. Jedno háčkování kolem dvojitého háčkovacího stehu a jedno háčkování na základně daného stehu
 4. Tento postup opakujte kolem dvojitého háčkovaného sloupku, dokud nedosáhnete spodního okraje přikrývky
 5. Roh zapracujte jako obvykle v počátečním řetězci nebo v prvním stehu spodního řádku
 6. Jeden háčkování v každém stehu napříč řádkem, dokud vám nezbude jeden a neprohýbejte se do rohu
 7. Pracujte na druhé straně deky, dokud se nedostanete k horní řadě nebo tam, kde jste začali kolo < / li>
 8. Vklouzněte do tohoto řetězu stehem a v případě potřeby můžete provést další kola

Jak dokončíte okraj háčkované deky?

Jednoduché přímé ohraničení

Jedním z nejbezpečnějších způsobů, jak dokončit okraj háčkované deky bez obav o konečný vzhled a funkčnost, je jednoduše použít přímý okraj pomocí řetízkového stehu, výškového stehu a skluzu steh. Tato hrana také zajistí, že vaše deka zůstane stejná a bude ležet rovně. Pamatujte však, že jiné faktory mohou způsobit nerovnoměrnost okraje přikrývky.

Vroubkování ohraničení háčkování

Pokud jste vyrobili afghánskou deku, můžete použít hřebenatku na její hranici. Vroubkovaná hrana je dokonce i pro začátečníky a vědění, že to může být vaše základna pokaždé, když dokončíte Afghánce. Nazývá se to také lemování skořápky.

žebrované dvojité háčkování ohraničení

Pokud chcete mít na dece texturované okraje, můžete použít žebrované háčkování. Používá pouze dvojité háčkování, takže je také vhodný pro začátečníky. A v závislosti na vašich preferencích je snadné tuto hranici rozšířit.

Ohraničení mechového stehu

Dokončení okraje deky může také ovlivnit celkovou úhlednost projektu. Čistého vzhledu můžete dosáhnout pomocí okraje mechového stehu a potřebujete znát pouze jeden háčkované stehy a řetízky. Výsledkem je plochá struktura, která vypadá dobře na obou stranách.

Ohraničení velbloudího stehu

A konečně, ti, kteří nenávidí dodržování počtu stehů, se mohou rozhodnout dokončit okraj háčkované deky velbloudím stehem. Tato hrana funguje na všech typech přikrývek a můžete ji snadno upravit podle toho, jak velká chcete. Pokud chcete, změňte barvy pro každý řádek, abyste vylepšili vzhled deky.

Závěr

Dokončení háčkované deky znamená zajistit, aby byly okraje čisté. V tomto článku jste se naučili, jak olemovat háčkovanou deku V-stehem, mušlovým stehem a jednoduchým háčkovaným stehem. Existují také další hranice, které stojí za kontrolu, které by mohly nejlépe fungovat pro váš vzor deky.

Který z těchto okrajů deky je váš oblíbený? Udělali jste některý z nich? Dejte nám vědět níže!