Jak odstranit polštář z matrace v 7 krocích

Jak odstranit polštář z matrace v 7 krocích

Znát způsob, jak odstranit matraci z matrace, znamená, že nemusíte pořídit novou. Je zaručeno, že při správné péči vydrží dlouho.

Pro všechny těžké pražce můžete získat pohodlí, které hledáte, s matracemi na polštář. Jelikož pomáhají zmírnit bolesti těla, jsou rozhodně jednou z nejoblíbenějších možností matrací. Navíc přicházejí za dostupné ceny.

Péče o matraci je velký problém. V průběhu času a při neustálém používání se mohou výplně matrace stlačit, což vede k povrchovým prohlubním. Proto může správná péče hodně přispět k delší životnosti matrace s polštářem.

Výhody používání matrace s polštářem

Jednou z nejoblíbenějších možností pro matrace je polštářová matrace. Ve většině případů jsou postaveny na základech, které mají vnitřní pružinu a další vrstvu polstrování nahoře. Obvykle je najdete v luxusních hotelech.

Poskytují extra pohodlí a měkkost

Uživatelé matrací s polštářem tvrdí, že když spíte na jedné, budete mít pocit, že spíte v oblaku celou noc. Horní vrstva může být vyrobena z paměťové pěny, bavlny, latexu a mnoha dalších typů materiálů, podle toho, co dáváte přednost.

Rovnoměrně rozloží vaši váhu

Potenciální nepohodlí, jako jsou tlakové body, jsou odstraněny, když je vaše váha správně rozložena. Z tohoto důvodu může matrace s polštářem nepochybně zlepšit kvalitu vašeho spánku.

Většina z nich neudržuje teplo

Protože tyto matrace neabsorbují vaše tělesné teplo, můžete si být jisti, že nebudete muset řešit regulaci teploty, když ležíte v posteli.

Váš průvodce odstraněním polštáře z matrace

Matrace s polštářem je jako vaše typická matrace, ale s další výhodou pohodlí. To je způsobeno tloušťkou extra vrstvy sešité na vrchol. Tato výplň může být vyrobena z bavlny, latexu, polyuretanové pěny nebo paměťové pěny.

Pokud jste hrdým vlastníkem tohoto typu matrace, měli byste se nejlépe naučit, jak odstranit matraci z matrace. Jakmile to bude provedeno, zde je několik dalších tipů, které vám pomohou začít s jeho čištěním.

Krok 1: Prohlédněte si celou matraci

Před sejmutím polštáře pečlivě zkontrolujte celou matraci. Protože matrace má několik vrstev pružin a pěny, existuje nebezpečí poškození horní vrstvy polštáře nebo pěny na obalovém materiálu po odstranění.

Krok 2: Vyhledejte zip

Po prozkoumání matrace vyhledejte zip. Pokud existuje, pak dobrá zpráva: vrchní polštář lze sundat a znovu připevnit. Jinak jej budete muset odstřihnout nůžkami. Vezměte na vědomí, že se jedná o trvalé a nevratné odstranění.

Krok 3: Najděte šev a odstřihněte je

Jak rozříznete polštář? Podívejte se na šev, který drží polštář na matraci. Ujistěte se, že stříháte ostrými nůžkami po obvodu matrace. Začněte od nejbližší látky na polštáři.

Krok 4: Připravte si pěnové fólie

I když byla vrchní část polštáře odstraněna, matraci, bez horní části polštáře, lze stále obnovit. Připravte si pěnové plachty o velikosti 2 palce, přiměřené délce a šířce matrace. Zkontrolujte, zda je pěnová fólie dostatečně široká, aby pokryla celé rozměry.

Krok 5: Sešijte fólii na místě

Umístěte tento povlak na matraci a sešijte jej na místě. Mohli byste mít jednoduché a velké stehy provedené 12 palců od sebe. Tím se zabrání posunutí plachty, zatímco je matrace vybavena novým potahem.

Krok 6: Umístěte tikající látku na pěnový povlak

Vaše tikající látka by měla mít další 2 palce k délce a šířce matrace. Po sešití látky zajistěte, aby švy byly přitlačené. Tikající látka by měla být umístěna na pěnové fólii pravou stranou nahoru.

Krok 7: Začněte šití bičem

Začněte šitím šlehat od nohy postele pomocí čalounické nitě a zakřivené ruční čalounické jehly. Před sešitím hlavové části matrace připněte látku na místo. U obou stran musí být látka před přišitím také pevně přitlačena.

Jak vyčistit polštář

U odnímatelného typu věřte, že vysavač zvládne svou práci správně. Tím se odstraní veškeré prachové částice, které jsou obvykle vidět v matracích. Musíte jen dbát na to, abyste při vysávání zahrnuli všechny štěrbiny a švy.

Chcete-li se zbavit nežádoucích pachů na matraci, je soda bikarbóna cenově nejefektivnějším řešením. Jednoduše to celé posypte a nechte asi 30 až 60 minut zůstat. Samozřejmě stále musíte vysát sódu bikarbónu, aby nezůstala na matraci.

A co problémy se skvrnami? Žádný problém. Nastříkejte trochu bílého octa přímo na skvrnu a nechte ji 10 minut. Skvrnu otřete papírovými ručníky, poté na přesné místo naneste sódu bikarbónu a nechte ji zaschnout. Poté věci povysávejte.

Sečteno a podtrženo

Jakmile se naučíte, jak sundat polštář z matrace, máte čištění až do odpaliště. Je důležité, abyste se dostali k tomu, abyste své polštářové matraci ukázali péči, kterou si zaslouží. Tímto způsobem můžete mít zaručený dobrý spánek.