Jak nosit matraci nejlepší způsob

Pokud chcete zvládnout, jak nosit matraci, můžete ji zjednodušit do tří kroků. Naše tipy v tomto článku můžete použít, ať už stěhujete postel sami nebo s ostatními. Nosení matrace by nicméně nemělo být stresující a měli byste se potit.

Nezáleží na tom, zda pohybujete matrací na krátkou nebo dlouhou vzdálenost. Musíte to vědět nosit, nejen kvůli pohodlí a bezpečnosti. Naučení tohoto průvodce vám také pomůže dokončit úkol a udržet vaši matraci bez poškození.

Jak bezpečně a snadno přenášet matraci

Krok # 1. Zakryjte to

Vzhledem k tomu, že budete matraci pohybovat a přenášet, riskujete její znečištění nebo poškození. Tomu můžete zabránit použitím krytu, který chrání vaši postel. Tato zvláštní ochrana vám pomůže cítit se jistější, i když se matrace při přenášení náhodně dotkne podlahy a dalších předmětů.

S taškou

Začněte odstraněním veškerého příslušenství na matraci, aby během skládání nic nemohlo ovlivnit tvar. Chcete také sundat podložku nebo jakýkoli topper, abyste zmenšili objem. Poté použijte originální tašku na matraci nebo jakoukoli jinou tašku na matraci, pokud má správnou velikost.

Chcete-li jej zasunout:

 • Postavte své postele dlouhou stranou ke zdi a položte tašku nahoře.
 • Posuňte ji dolů, dokud matraci nebudete moci položit na zem.
 • Zip na zip a vyztužte ho lepicí páskou, aby nebyly žádné otvory pro nečistoty nebo hmyz.
 • S plastem

  Pokud nemáte tašku na matraci, můžete ji zabalit také do plastu. Nechte to holé, podobně jako v předchozím procesu, a použijte plastovou fólii k úplnému zakrytí postele. Poté jej zabalte do další vrstvy bublinkové fólie a pohyblivých přikrývek, aby byl chráněn před píchnutím a slzami.

  Uvnitř těchto potahů a matrace by neměl být žádný vzduch a oba konce můžete také zalepit jako dodatečné zabezpečení. Někteří majitelé domů dokonce zabalí celou krytou postel, protože páska pomáhá s přilnavostí během stěhování.

  Krok # 2. Přeložte to

  Podle toho, jak velká je vaše matrace, ji můžete složit sami nebo s nějakou pomocí. Sklopením se ale také zmenší postel pro pohodlnější průchod cestami a schody. Pokud matraci nemůžete složit, protože je silná, nebo vám to výrobce nedoporučuje, můžete si postel svinout ještě před tím, než ji zabalíte nebo přikryjete.

  Ohýbání je ideální pro matrace o tloušťce od 8 do 11 palců, protože je stále bezpečné, aby nevytvářelo záhyby a nedeformovalo strukturu. Pokud je to skutečně dovoleno, chcete jej složit po jeho šířce a straně pro spaní uvnitř. Před vázáním složené matrace by horní a spodní část měla být proti sobě.

  Co když je matrace stále disketová? Kousek lepenky by měl omezit flopování. Je to také užitečné, pokud nemůžete složit postel.

  Krok # 3. Zvedněte to

  Zvedněte složené lůžko z kolen, abyste předešli fyzickým zraněním. Při zvedání matrace se nehýbejte dopředu, dřepte si a potom narovnejte nohy. Držte to pod rameny, když pohybujete postelí z bodu A do bodu B.

  Několik tipů, které vám pomohou nosit matraci, je nejlepší se nikdy neohýbat v pase nebo se nezvedat zády. Vaše jádro by mělo být napjaté a svaly v bocích a kolenou budou dělat práci. Celkově nejbezpečnějším způsobem vždy bude, když vám někdo pomůže, protože vás může také navést, kam máte kráčet.

  Jaký je nejlepší způsob přepravy matrace?

  Nejlepším způsobem, jak přepravit matraci, je najmout si profesionální stěhovače, protože je to z vaší strany méně náročné. Svou postel však můžete přepravovat také pomocí vlastního nákladního automobilu nebo automobilu, pokud pro váš stát neexistují žádná omezení, pokud ji pro menší vozidlo musíte uvázat na střechu.

  Uvnitř vašeho auta

  Přeprava menších matrací, jako jsou dvojčata, by měla být proveditelná uvnitř většiny vozidel. V případě potřeby můžete také odstranit některá sedadla, abyste měli více místa. Postavte postel tak, aby neblokovala vaše zorné pole, včetně bočních zrcátek.

  Jakou orientaci byste měli použít? Za předpokladu, že vozidlo a velikost postele, můžete mít více místa, pokud leží na jedné straně ve svislé poloze, pokud neblokuje váš výhled z jízdy. Pokud jste jej však položili naplocho, což je ideálnější, nenechte se v pokušení pokládat na něj předměty, protože by mohly materiál promáčknout.

  Mimo vaše auto

  Pokud to váš stát dovoluje, můžete si matraci uvázat na horní část svého vozu. Ujistěte se, že je vyvážený ve středu střechy a nic nebude viset a blokovat vaši vizi při řízení. Chcete-li postel zajistit na místě, použijte rohatkové popruhy podélně a do šířky skrz okna a máte hotovo!

  Nezapomeňte matraci občas zkontrolovat na zastávkách, zejména pokud cestujete na dálku. Bylo by také nejlepší posílit vaše vazby, pokud je to nutné pro další ochranu. Celkově je vázání matrace na střechu automobilu obecně legální, ale ověřte si své zákony, abyste zabránili pokutám.

  Závěr

  Možná je čas se přestěhovat, nebo chcete přemístit postel do jiné místnosti. Jak nosit matraci se můžete naučit ve třech snadných krocích. Přečtěte si prosím naše tipy pro zakrytí, složení a zvedání matrace.