Jak nejlépe složit matraci z paměťové pěny

Pokud chcete zvládnout, jak složit matraci z paměťové pěny, naučíme vás nejpřímější metodu. To je správně! Tento proces je ještě jednodušší, jak to zní.

Ti, kteří zvládli deflaci postele z paměťové pěny, jsou připraveni složit matraci. Z tohoto postupu však existují výjimky a my vám poskytneme tipy a triky, díky nimž vaše paměťová pěna vydrží déle. Pokračujte ve čtení a budete také vědět, jak nejlépe uložit svou postel!

Jak bezpečně složit matraci z paměťové pěny

Nejbezpečnějším způsobem, jak složit matraci z paměťové pěny, je zkontrolovat štítek a výrobce, pokud umožňují skládání. Některá lůžka mohou být velmi silná a některé materiály z paměťové pěny se lépe svinují, než skládají, protože u nich může dojít k trvalému pomačkání. Pamatujte, že na trhu existují různé typy paměťové pěny.

Jakmile budete mít potvrzení, že můžete svou postel složit, najděte uprostřed značku a nechte oba konce setkat. Matrace by se měla ohýbat uprostřed a můžete ji uvázat pomocí ráčnových popruhů, abyste zabránili jejímu odskočení ven. Skládání pěnové matrace je složité, proto musíte paměťovou pěnu nejprve stlačit pomocí vysavače.

Znovu zkontrolujte, zda výrobce umožňuje zploštění postele doma, protože některé modely mohou vyžadovat zvláštní strojní zařízení. Poté, co jste matraci stlačili, sklopte ji na polovinu pro snazší skladování nebo přepravu.

Měli byste složit matraci z paměťové pěny?

Svou matraci z paměťové pěny můžete složit, pokud není příliš silná a výrobce proti ní nemá žádné specifikace. Měli byste však udržovat pěnu ohnutou jen krátkou dobu, aby nedošlo k její deformaci. Pokud skladujete nebo cestujete delší dobu, je nejlepší držet jej rovně na zemi nebo jej srolovat, aby nedošlo k poškození struktury matrace.

Předpokladem pro složení matrace z paměťové pěny je její stlačení a může to být také na škodu, pokud postel zůstane tímto způsobem po dlouhou dobu. Paměťová pěna může ztratit konturovací schopnost nebo si můžete všimnout promáčknutí nebo hrudek na povrchu. Skládání matrace je přesto nutné, aby procházení ve stísněných prostorech bylo bezpečnější a pohodlnější, proto si pamatujte tyto úvahy, pokud musíte složit postel.

Co se stane, když otočíte matraci z paměťové pěny?

Matraci můžete převrátit, pokud nejde o jednostranný model. Většinu matrací z paměťové pěny však není nutné překlápět, protože by to mohlo poškodit jejich celkovou strukturu. Horní vrstva, která je polstrovaná a přizpůsobivá, se zdeformuje, protože se stane základnou.

Na druhou stranu se budete cítit nepříjemně, když ležíte na své převrácené posteli, protože jste v kontaktu s pevnější vrstvou, která má být dole. Zatímco převrácení některých matrací pomáhá prodloužit jejich životnost, není to ideální pro většinu odrůd paměťové pěny. Myšlenkou převrácení je rovnoměrné rozložení opotřebení matrace.

Co se stane, když otočíte matraci z paměťové pěny?

Vzhledem k tomu, že to na výrobcích z paměťové pěny nemůžete udělat, co můžete udělat, aby se méně opotřebovávaly? Místo toho jej můžete otočit tak, aby se hlavová část stala částí pro nohy. Tím se vyrovná tlak v matraci těžkými oblastmi těla.

Postel můžete otáčet každých šest měsíců, v závislosti na doporučení výrobce. Nezapomeňte se však o svou matraci starat, protože jde pouze o podpůrný postup, jak zabránit předčasnému ochabování postele.

Jak ukládáte matrace z paměťové pěny?

Nyní, když znáte výhody a nevýhody skládání matrace z paměťové pěny, bude užitečné seznámit se se správným způsobem skladování této postele. Nejprve matraci důkladně očistěte, aby nezůstávala nečistotami, prachem a hmyzem.

Poté rolovat matraci a umístit ji do sáčku správné velikosti pro další ochranu. Nejlepší je vyztužit obal lepicí páskou, aby se během skladování nepoškodily. A jak jsme již zmínili dříve, prosím, abyste paměťovou pěnu každých šest měsíců větrali, aby byla zachována její struktura.

Bonusové tipy

Ideální poloha pro skladování paměťové pěny je položit ji na rovnou plochu a ne na výšku nebo na stranu. Jiné orientace mohou způsobit, že se matrace nevrátí do své skutečné struktury, na rozdíl od toho, jak má paměťová pěna fungovat. Více se vyhýbejte pokládání předmětů přes postel, protože by mohly promáčknout povrch.

Nakonec, kde je nejlepší místo pro uložení matrace z paměťové pěny? Úložnou jednotku si můžete pronajmout, ale jakékoli místo s kontrolovanou teplotou a vlhkostí udrží pěnu za nejlepších podmínek, dokud ji nepoužíváte. Vlhké místo může podporovat růst plísní, proto matraci nikdy neskladujte v garáži nebo v suterénu.

Závěr

Nejpohodlnější způsob přenášení matrace je její složení. Ale víte, jak nejlépe složit matraci z paměťové pěny? Jednoduše jej komprimujte a sledujte značku uprostřed a ohněte se.

Pamatujte, že některá lůžka z paměťové pěny by neměla být složená, proto se poraďte s výrobcem, aby nedošlo k deformaci matrace.