Jak nejlépe rolovat matraci

Vědět, jak rolovat matraci, je snadné a přímé s použitím ráčnových popruhů. Promluvte si o některých tricích, které vám zajistí, že při válcování materiál nepoškodíte. A pokud máte co do činění s paměťovou pěnou, můžete se také naučit rolovat, když jste ji stlačili.

Rolování matrace je cenná dovednost, kterou budete mít, protože to nakonec uděláte při stěhování nebo skladování postele. Rádi bychom však zdůraznili důležitost kontroly štítku na matraci. Měli byste sklopit nebo srolovat postel?

Jak svinovat matraci doma

Použijte řemínky

Při přepravě nebo skladování postele je obecně výhodnější rolování než skládání. Stále vám však chceme připomenout, že nejlepší způsob, jak udržet svou postel, je položit ji naplocho. Chcete také zkontrolovat doporučení výrobce, pokud můžete matraci na prvním místě srolovat.

Chcete-li ušetřit místo a zmenšit velikost matrace, musíte ji před rolováním nejprve zkomprimovat. Poté začněte rolovat z jednoho konce na druhý a zajistěte jej rohatkovými pásky. Možná budete také chtít mít mezi matrací a popruhy kousek látky, aby se nehrozilo v materiálu.

Před umístěním rolované matrace do příslušného vaku by měly být pásky těsné. Doporučujeme, abyste postel při přemisťování uložili také do krabice, jako další ochranu. Opět prosím udržujte svoji matraci svinutou jen na krátkou dobu, abyste zajistili integritu jejích materiálů.

A co matrace z paměťové pěny?

S postelemi z paměťové pěny je třeba při rolování zacházet zvlášť opatrně. Více vlastností této pěny, která spočívá v návratu do správné struktury po aplikaci tlaku, může válcování ztížit. Naše rada?

Požádejte někoho, aby vám pomohl na druhém konci, když začnete házet. To by to usnadnilo, zvláště při práci s postelí větší velikosti. Chcete také komprimovat matraci se zapnutým vakuem.

Poté se otočte dopředu, dokud nedosáhnete vakua, zatímco stále tlačíte dolů, aby byl stlačený. Vakuum zajišťuje, že uvnitř vaku nezůstane žádný vzduch. Po dokončení zajistěte matraci na obou koncích tak, že budete mít popruh pod rolí a poté ji pevně zatáhnete pomocí ráčny nahoře.

Můžete znovu složit matraci z paměťové pěny?

Někteří výrobci umožňují skládání lůžek z paměťové pěny, ale pouze na krátkou dobu. Obvykle je to běžné u matrací s ohraničením uprostřed pro skládání, ale nikdy u silných matrací. Když máte postel složenou, můžete se rychle pohybovat v těsných prostorech, jako jsou schody.

Tuto pozici však dlouhodobě nedoporučujeme, protože může povzbudit záhyby. Můžete dokonce riskovat, že materiál nevyskočí zpět do skutečného tvaru.

Měli byste složit matraci z paměťové pěny zpět do krabice?

Pokud chcete matraci vrátit zpět do krabice, doporučujeme ji nechat srolovat a potom složit. Pravděpodobně se snažíte znovu vytvořit způsob, jakým vám to bylo odesláno, ale nezapomeňte, že výrobce k jeho komprimaci použil stroj v továrně. Tím spíše nechcete ztratit celkový pocit pěny složením vrstev, které ji tvoří.

Jak funguje matrace v krabici

V dnešní době přicházejí výrobci s modely typu bed-in-a-box. Ze samotného názvu se tyto matrace dostanou k vašim dveřím v krabici. Tuto techniku ​​nemůžete znovu vytvořit, protože na paměťové pěně používá automatizovanou kompresní technologii.

Spíše jste již umožnili pěně získat její původní tvar, když jste ji použili. Typickým způsobem stlačování lůžka z paměťové pěny pomocí vakua může být lůžko pouze na určité úrovni komprese. Nejbezpečnějším způsobem, jak zajistit, aby se vaše matrace nepoškodila a nevytvořily se v ní hrudky nebo záhyby, je rolování místo skládání.

Jak dlouho můžete spát na válcované matraci?

V závislosti na konkrétním produktu, který máte, můžete použít rozvinutou matraci po 24 hodinách. Musíte však nejprve nechat dokončit expanzi a odplynění, abyste dosáhli ideálního spánku. Paměťová pěna možná ještě nedosáhne správného tvaru, takže možná necítíte slibovanou přizpůsobivost matrace.

Kromě toho musí paměťová pěna dokončit odplyňování, aby se chemický zápach plně rozptýlil. Zkontrolujte, zda je vaše matrace certifikována podle CetiPUR-US, aby bylo zaručeno, že neobsahuje žádné škodlivé chemikálie. Někteří lidé mohou být také na pach citlivější než jiní.

Nejlepší by bylo použít matraci po 48 hodinách nebo podle doporučení značky. Dobu vloupání však můžete urychlit působením tlaku na matraci. Použijte toto jako období úpravy a nezapomeňte lůžko vyvětrat, aby chemický zápach zmizel.

Závěr

Potřebujete přesunout postel? Pak musíte vědět, jak správně rolovat matraci. Je to stejně snadné jako rolování z jednoho konce na druhý a následné zajištění matrace pomocí rohatkových popruhů.

Přesto se zasazujeme o to, aby byla matrace během přepravy nebo skladování položena naplocho. Můžete jej nechat na krátkou dobu srolovat, ale nechcete ji v této formě udržovat příliš dlouho, aby se zabránilo vytváření záhybů a promáčknutí.