Jak nafouknout nafukovací matraci elektrickým čerpadlem? 2 jednoduché kroky!

Pokud chcete vědět, jak nafouknout nafukovací matraci elektrickým čerpadlem, mělo by to trvat jen dva kroky. Existuje mnoho způsobů, jak nafukovat nafukovací matraci, ale použití elektrické pumpy by mělo být nejnáročnější. Stručně si proto přečtěte tento článek, abyste se naučili tuto základní dovednost!

Proč používat elektrické čerpadlo? Elektrické čerpadlo nebude vyžadovat zásah uživatele, takže ušetříte úsilí a čas. Je to také kontrolovanější způsob nafouknutí nafukovací matrace a další informace o jejím použití najdete níže.

Jak nafouknout nafukovací matraci pomocí elektrické pumpy

Krok # 1. Vložte čerpadlo

Použití elektrické pumpy k nafouknutí nafukovací matrace je poměrně rychlé a kroky jsou poněkud podobné tomu, jak nafouknete matraci, a to i při použití ruční pumpy. Nejprve najděte ventil nafukovací matrace a otevřete víčko, pokud má kryt. Poté vložte trysku pumpy dovnitř a ujistěte se, že je dobře utěsněna.

Možná budete muset ke svému vzduchovému čerpadlu nasadit adaptér, který vám bude pohodlně sedět s matrací. Po dokončení připojte čerpadlo ke zdroji energie, ať už přímo přes elektrickou zásuvku nebo stejnosměrný napájecí zdroj pomocí baterií. Jelikož používáte elektrickou pumpu, zapnete ji pouze a zbytek udělá za vás.

Stále je však nejlepší vyhledat další pokyny v příručce k pumpe, abyste předešli problémům nebo poškození stroje. Také byste se chtěli ujistit, že vyplňujete matraci podle doporučení výrobce, abyste nezatěžovali švy a nepodporovali netěsnosti.

Krok # 2. Zašroubujte zpět uzávěr

Někteří výrobci doporučují nafouknout matrace pouze do 90%. Můžete také upravit množství vzduchu podle svých preferencí pevnosti. Menší vzduch vytváří měkčí postel, zatímco při použití více vzduchu bude pevnější.

Jakmile naplníte matraci, nasaďte víčko zpět na ventil, abyste utěsnili vzduch uvnitř. Jak ale vyfouknete nafukovací matraci, jakmile ji již nebudete používat? Některá čerpadla mají funkci vyfukování lůžek, ale k odsávání vzduchu můžete použít i vysavač.

Jak funguje elektrické vzduchové čerpadlo?

V závislosti na vaší jednotce může pracovat s membránovým čerpadlem, lopatkami oběžného kola nebo dokonce lopatkami. Ve srovnání s manuálním vzduchovým čerpadlem bude k nasávání vzduchu uvnitř používat elektřinu. Nakonec tuto vzduchovou vůli vtlačíte do své matrace.

Některá elektrická čerpadla jsou dodávána s automatickými spínači a manometry. Budou užitečné, protože můžete mít větší kontrolu nad tím, jak chcete nafouknout matraci. Pokud jste nastavili konkrétní podmínku tlaku, čerpadlo se automaticky vypne.

Co je třeba vzít v úvahu při používání elektrického vzduchového čerpadla

Chcete se ujistit, že je typ připojení napájecího kabelu kompatibilní s vaším zdrojem. Mohlo by to být také pohodlnější, pokud je dostatečně dlouhé na to, aby bylo čerpání pohodlnější, zvláště pokud nechcete přenášet nafukovací matraci. A nakonec vyberte vzduchové čerpadlo, které má přiměřený průtok, abyste mohli svou práci provést rychle.

Dalším užitečným tipem, jak zabránit deflaci, je napumpovat matraci několik hodin před jejím použitím, aby se lépe přizpůsobila. A co nadměrná inflace? Nejlepší je zkontrolovat příručku čerpadla i postele, abyste nepoškodili žádný z produktů.

Pokud byste přeplnili postel, riskujete roztržení švů a úniky. Co se stane, je přebytek vzduchu, který se hromadí uprostřed matrace. Jakmile si uživatel lehne na postel, vzduch se bude pohybovat do stran a způsobovat namáhání švů.

Můžete použít nafukovací matraci nafukovací pumpu?

K nafouknutí nafukovací matrace můžete použít pumpu na kolo, ale ve srovnání s použitím tradiční pumpy nebo elektrické pumpy to bude hodně práce. Nezapomeňte, že cyklistická čerpadla stále vytvářejí proudění stlačeného vzduchu a použití adaptéru k jeho připojení k matracovému ventilu by mělo úspěšně fungovat. Přesto mají cyklistické pumpy nízké proudění vzduchu a vaše matrace se bude plnit dlouho.

Jak používáte nafouknutí vzduchové postele pomocí cyklistické pumpy? Chcete zajistit dobré utěsnění mezi čerpadlem kola a matracovým ventilem, ať už je to pomocí adaptéru nebo lepicí pásky kolem trysky a ventilu. Někteří uživatelé si dokonce všimnou, že matrace s jednosměrnými ventily se pohodlněji nafukují pomocí pump na kolo.

Jakmile vytvoříte dobré těsnění pomocí trysky a ventilu, zbytek je vysvětlující. Proces může být zdlouhavý, ale je proveditelný. A pokud se ocitnete bez čerpadla, můžete si stále naplnit matraci.

Jak nafouknete nafukovací matraci bez pumpy?

Pokud nemáte vzduchové čerpadlo, můžete použít několik předmětů pro domácnost s poněkud podobným mechanismem. Vysavač nebo foukač listí budou fungovat, pokud budou mít funkci odsávání, která bude foukat vzduch uvnitř matrace. Musíte však mít dobré těsnění matracového ventilu, jako byste používali pumpu.

Závěr

Elektrická čerpadla jsou vynikající stroje pro rychlé a snadné naplnění vzduchové postele. A co je nejlepší, naučit se, jak nafouknout nafukovací matraci elektrickým čerpadlem, je rychlé jako dva kroky! Dobře utěsněte trysku a ventil, zapněte čerpadlo, vyměňte víčko ventilu a je hotovo.