Jak nafouknout nafukovací matraci? 3 super snadné kroky!

Pokud chcete vědět, jak nafukovat nafukovací matraci, můžete tak učinit ve třech snadných krocích! To je užitečné pro nové majitele vzduchových postelí a pro ty, kteří je potřebují obnovit, pokud se vypustí nebo právě vyšly ze skladu. Tento článek vás také naučí o typech pump a matrací, aby byl proces plynulejší.

Vždy však nahlédněte do příručky k matraci a postupujte podle pokynů k nafouknutí. Tím zajistíte, že během procesu nepoškodíte nafukovací matraci ani nezrušíte platnost záruky. Takže bez dalších okolků, pojďme začít!

Jak si nafouknout nafukovací matraci sami

Krok # 1. Otevřete ventil

V závislosti na konkrétní nafukovací matraci, kterou máte, byste měli rychle najít ventil a sejmout jeho kryt, abyste mohli čerpadlo nasadit. Nejběžnějším typem je jednosměrný vzduchový ventil, ale modernější vzduchové postele mají na boku zabudovaná čerpadla. První vyžaduje, abyste šli ke kroku dva, ale druhá vyžaduje menší manuální zásah k nafouknutí matrace.

Krok # 2. Vložte čerpadlo

Pokud vaše postel nemá vestavěné čerpadlo, můžete přistoupit k vložení jednoho na ventil. Proces by měl být stejný pro ruční i elektrická čerpadla, ale musíte zajistit, aby byl kolem ventilu utěsněn, aby neunikal vzduch. V případě potřeby umístěte kolem oblasti lepicí pásku, abyste vytvořili dobré těsnění.

Ruční čerpadla

Někteří lidé stále používají ruční pumpy, i když jejich použití vyžaduje určité úsilí. Můžete si vybrat z nožních pump a ručních pump, abyste věděli, co je pro dokončení nafouknutí matrace výhodnější. Výhodou ručních čerpadel je, že jsou tišší a můžete je použít jako zálohu, pokud vaše automatická nefunguje.

Automatická čerpadla

U automatických čerpadel jej zapojíte do zdroje energie, jako je zásuvka nebo baterie. Zapněte to a udělá to za vás. Dbejte na hluk výměnou za snadné použití.

Krok # 3. Pečeť

Posledním krokem je utěsnění nově nafouknuté nafukovací matrace. Jakmile je matrace nafouknuta a cítíte se pevně, můžete západku vrátit zpět. Některé matrace však nevyžadují, abyste víčko dali zpět, protože by automaticky zachytávaly vzduch uvnitř.

Můžete použít fén k nafouknutí nafukovací matrace?

Pokud nemáte pumpu a vaše matrace nemá nic zabudovaného, ​​můžete ji nafouknout pomocí svého skromného fénu. Koncept spočívá v jeho umístění proti otevřenému ventilu, aby se matrace naplnila vzduchem, který uvolňuje. Důraz je kladen na používání elektrických vysoušečů vlasů, které používají chladný vzduch, protože teplo může poškodit některé pohodlné nafukovací matrace.

Jaké další předměty pro domácnost mohu použít k nafouknutí nafukovací matrace?

Nafukovací postel je možné nafouknout předměty pro domácnost. Jediným možným problémem je, že nebudou dokonale sedět na ventil, takže plnění matrace vám může trvat déle. Mějte však na paměti, že vysavače a pytle na odpadky jsou užitečné, pokud nemáte čerpadlo na vzduchovou postel.

Chcete-li k nafouknutí nafukovací matrace použít vysavač, musíte se ujistit, že je schopen foukat vzduch a ne nasávat vzduch. Vakuum můžete přeměnit odstraněním vaku a jeho výměnou za úzkou trysku, která pomůže jednotce foukat vzduch. Použijte jej stejným způsobem, jakým jste použili vysoušeč vlasů.

Jak používat pytel na nafouknutí nafouknout nafukovací matraci? Nejprve shromážděte vzduch uvnitř standardního vaku otočením nahoru a dolů. Držte konec, aby zachytil vzduch, a poté jej umístěte proti ventilu, aby se vtlačil do lůžka a nafouknul jej.

Jak dlouho byste měli nafukovat nafukovací matraci?

Nafukovací matraci můžete udržovat nafouknutou, pokud ji potřebujete používat. Nejlepší je jej však vyfouknout a uskladnit, pokud ho nikdo nepoužije k prodloužení jeho životnosti a ke snížení rizika vzniku trhlin a slz. Nafouknutí vzduchové postele by mělo trvat několik minut, v závislosti na použitém čerpadle.

Také se chcete vyhnout nadměrnému nafouknutí nafukovací matrace, jinak by švy mohly zažít stres a prasknutí. Snažte se nafouknout postel až na 90% její kapacity nebo podle uživatelské příručky. Můžete zkontrolovat jeho tlakoměr a poté naplnit matraci podle doporučení pro maximální tlak.

Jak vyfouknout nafukovací matraci?

Nafukovací matrace může trvat dlouhou dobu, než se úplně vyfoukne. K urychlení procesu můžete použít některá čerpadla. V opačném případě musíte nechat vzduch uniknout na otevřeném ventilu a jemně tlačit na celou postel.

Závěr

Máte novou vzduchovou postel? Pak musíte vědět, jak si nafukovací matraci nafouknout sami! Můžete to udělat ve třech rychlých krocích, ale další technické údaje byste si měli vždy přečíst v pokynech k produktu.

Rychlou rekapitulací je otevření ventilu, vložení pumpy a spuštění, a poté utěsnění matrace, aby vzduch zůstal uvnitř. Můžete použít manuální nebo automatické čerpadlo a naplnit lože až na 90% své kapacity, aby nedošlo k jeho poškození. Jakmile již nafukovací matraci nepoužíváte, vyfoukněte ji a uložte, abyste prodloužili její životnost.