Jak měřit závěsy pro Windows

Lidé vám rychle řeknou, abyste si pořídili záclony správné velikosti, pokud nechcete podniknout další problémový výlet do obchodu. No, nejsou tam úplně špatní. Získání správné velikosti záclon je zásadní, zvláště pokud nechcete zbytečné výdaje. Bohužel ne každý ví, jak měřit závěsy pro okna.

& nbsp;

Jak všichni víme, okna se mohou dodávat v mnoha různých velikostech s různými rozměry. Není divu, že lidem může připadat matoucí získat správnou šířku panelu vyhovuje jejich oknu . Naštěstí se do toho dnes pustíme správně.

& nbsp;

Pro začátek by měla být šířka záclonové tkaniny alespoň dvakrát nebo třikrát tak široká, jako je vaše skutečné okno. 60palcový okenní panel nelze zakrýt 60palcovou záclonovou látkou. Vypadá to plochě a nudně a nebude vám dávat pohled, pro který jste šli. Tady je správný způsob měření záclon pro okna.

Krok 1: Získejte své měřicí nástroje

Aby to fungovalo, musíte být obeznámeni se svými měřicími nástroji. Ve většině obchodů s oponami používají maloobchodníci k popisu rozměrů opony palce. Takže vytáhněte svinovací metr a podívejte se na měření palce. Začneme měřením našich oken.

& nbsp;

Krok 2: Určete šířku

Začněte se šířkou a hrot měřicího nástroje umístěte na levý okraj okna s 0 „. Změřte šířku zleva doprava a vynásobte číslo faktorem plnosti dvou nebo tří. Pokud chcete štípací plisované závěsy, můžete zvýšit faktor plnosti o čtyři.

& nbsp;

Průhledné závěsy by měly mít trojnásobek šířky okna, aby bylo dosaženo slušné plnosti okna. Běžné multiplikátory pro plnost okna jsou 2, 2,5 a 3. Vynásobte šířku okna dvěma pro standardní plnost, 2,5 pro luxusní plnost a 3 pro maximální plnost.

& nbsp;

Krok 3: Určete umístění prutu

Když dostáváme délku našich záclon, neměříme jednoduše délku okna. Nejprve určete, kam chcete svůj prut umístit. U standardních umístění držáku tyče by měla být čtyři až šest palců nad rámem okna.

& nbsp;

Chcete-li dosáhnout výškově vyhlížejících oken a vytvořit iluzi vysokého stropu, můžete tyče posunout výše, než je jejich standardní umístění. Při umisťování prutů však buďte opatrní a snažte se jít příliš vysoko nebo nízko.

& nbsp;

Krok 4: Změřte délku

Vezměte 0 ”konec měřicí pásky a změřte stěnu od umístění závorky. U krátkých záclon jděte několik palců za okenní parapet nebo skončete těsně nad samotným okenním parapetem.

& nbsp;

Chcete-li získat elegantnější a sofistikovanější záclony, zkuste použít drapérie v délce podlahy. Vezměte měřicí pásku a jděte až na podlahu. Můžete si pohrát s okrajem závěsu a rozhodnout se, zda se má látka dotýkat nebo končit o palec nebo dva nad podlahou.

& nbsp;

Puddling je také možnost, která vyžaduje další množství látky na loužení na podlaze. V takovém případě jednoduše přidejte pět palců od tyče k výšce podlahy. Přidejte k materiálu další palce, v závislosti na tom, kolik látky chcete loužit.

& nbsp;

Krok 5: Záclonové panely

Je zřejmé, že jsme provedli měření pouze pro jednu látku pokrývající celé okno. A všichni víme, že záclony nejsou pouhým rovným kusem látky. Tím se dostáváme k našemu pátému a poslednímu kroku, kterým je měření záclonových panelů.

& nbsp;

Jakmile zjistíte šířku opony, určete, kolik panelů budete potřebovat. Vzhledem k tomu, že závěsy mají standardní velikost, vydělte šířku jednoho panelu celkovou šířkou záclony.

Standardní velikosti

U záclonových panelů se může pohybovat od 50 ”do 58”. Průhledné závěsy mohou dosáhnout svého dvojitého šířky 108 ”. Nejběžnější šířka panelu je však 54 ”, takže můžete začít od tohoto čísla a propracovat se k přesné velikosti, kterou potřebujete.

Tipy pro šití

Pokud se rozhodnete koupit látku pro projekty záclon s kutilstvím, musíte přidat přídavky na švy nejméně o palec nebo dva na všech stranách. To znamená přidat k celkové šířce látky čtyři palce. Výška závěsu musí být o něco delší, protože potřebujete větší délku, abyste se přizpůsobili čelu.

& nbsp;

Samozřejmě každý panel na oponu potřebuje < span style = "font-weight: 400"> způsob, jak je zavěsit. Ať už se rozhodnete pro záclony nahoře, kapsu na prut závěsy nebo závěsy s průchodkou, musíte vzít v úvahu délku korunky závěsu. Přidejte velikost k celkové výšce panelu.

Designové tipy

V některých nešťastných případech nemusí mít obchod vždy přesné rozměry, aby se vešly do vašeho okna. Naštěstí existují chytré způsoby, jak s látkou manipulovat tak, aby vyhovovala vašim potřebám. Záclony můžete prodloužit zavěšením pomocí sponek nebo úpravou spodního lemu.

& nbsp;

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak prodloužit délku vašich záclon, je nákup pomocí sponek. Mohou mít různé velikosti a přidat k celkové délce záclony alespoň dva až tři palce. Nejlepší na sponách je, že nemusíte svírat horní část závěsu. Můžete sevřít a připnout zadní část koruny záclony a vytvořit efekt skryté karty.

& nbsp;

Naučit se měřit záclony pro Windows není celkem obtížné pochopit. Jednoduše změřte okna, vynásobte šířku faktorem plnosti, určete délku a můžete vyrazit.