Jak měřit velikost polštáře ve 2 snadných krocích

Každý musí vědět, jak měřit velikost polštáře ve dvou krocích, protože to bude užitečné jak pro nákup, tak pro výrobu vlastních polštářů. I když u velikostí polštářů, jako je standard, lze očekávat běžné rozměry, lze vždy změnit rozměry tak, aby vyhovovaly jejich požadavkům a potřebám. Proto musíte zajistit, abyste správně znali opatření svého polštáře.

Tento článek vás provede správným měřením polštáře pomocí dvou jednoduchých kroků. Tímto způsobem neriskujete problémy s výplní nebo krytem, ​​když je potřebujete vyrobit nebo vyměnit. Navíc bude snazší porovnat různé typy polštářů, které vám budou nejlépe vyhovovat.

Průvodce pro začátečníky pro měření velikosti polštáře

Krok # 1. Příprava

Začněte přípravou nástrojů, které budete potřebovat k měření polštáře. Pamatujte, že vadné vybavení také způsobí nepřesné výsledky, což vede k problémům při výrobě nebo nákupu polštáře. Chcete získat správná měření, abyste se nestretli s problémy při hledání velikosti polštáře, výplně nebo potahu, nebo dokonce když si šijete svůj vlastní polštář.

Použijte tesařskou měřicí pásku

Vyberte pevnou měřicí pásku, jakou používá tesař, protože se neskládá jako krejčovská měřicí páska. Pokud se měřicí páska neohne, můžete si být jisti, že získáte skutečná čísla. Když už mluvíme o číslech, neváhejte aproximovat nejbližší hodnotu, abyste se vyhnuli chybám a přidělili povolenky pro materiály a výrobce.

Krok # 2. Čtení

Poslední krok je snadný a je to samotné měření. Nenechte se zastrašit čtením měřicí pásky, protože je to jednoduché. Začněte roztažením polštáře, abyste zajistili, že získáte správná čísla.

Dalším užitečným tipem, který si musíte pamatovat, je nejdříve před měřením vyjmout vložky z polštáře, abyste získali správnou velikost polštáře. Pokud to nemůžete udělat, přitiskněte horní rohy polštáře a pevně zatáhněte za horní šev, abyste jej narovnali a usnadnili měření. V opačném případě můžete přidat půl palce příspěvku, pokud se tvar polštáře obtížně narovnává.

Měření pouze od začátku do konce

Umístěte měřicí páska vašeho tesaře na stůl a položte na něj polštář, aby měl rozměry. Důraz není nikdy měřen od středu, příčně nebo úhlopříčně, protože tato umístění neposkytují správnou hodnotu. Místo toho začněte z jedné strany, abyste dosáhli další, abyste získali výšku a šířku polštáře.

Jak zvolit velikost polštáře

Při výběru velikosti polštáře musíte vzít v úvahu vaši postel a vaše spánkové návyky a potřeby. Musíte si také pamatovat materiály polštáře, protože to může ovlivnit velikost polštáře.

Na základě postele

První úvaha při výběru velikosti polštáře je prostor, který máte v posteli. Nejbezpečnější velikostí je polštář standardní velikosti, protože je někde mezi tím, že není příliš velký nebo malý. Můžete jej snadno umístit do většiny velikostí postelí a mít více polštářů.

Pokud chcete něco většího a máte v posteli nějaký prostor, můžete zkusit polštáře velikosti Queen nebo King. Ta je největší velikost, která vyžaduje také velkou postel. Ti, kteří chtějí trochu větší velikost od polštáře standardní velikosti, si zase poradí s polštáři královské velikosti a možná se vám do postele vejde více.

Na základě pražce

Druhým faktorem při dimenzování polštáře je to, jaký typ pražce jste. Existují různé polohy a návyky při spánku, což také vyžaduje konkrétní velikosti polštářů. Například chcete něco velkého, pokud se v noci hodně pohybujete, abyste měli vždy dobrou podporu.

Na druhou stranu, něco malého a nízkého je ideální pro ty, kteří spí v břiše, aby zabránili příliš vysoké hlavě. Pražáci mohou polštář používat také ze zvláštních důvodů, například když potřebujete polštář velikosti King pro podporu celého těla nebo menší polštář na rolování pod krk, záda nebo nohy. Podle toho se přizpůsobte a v případě potřeby mějte v posteli několik polštářů.

Speciální polštáře

Na trhu najdete také další typy polštářů, včetně polštářů na cestování, polštářů Euro a ortopedických polštářů. Jak můžete předpokládat, ortopedické polštáře budou mít různé rozměry, protože jsou určeny pro použití v různých oblastech těla. Na druhou stranu jsou cestovní polštáře malé na přenosnost 12 x 16 palců, zatímco polštáře Euro jsou dekorativní čtvercové polštáře obvykle o rozměrech 26 x 26 palců.

Někteří výrobci budou mít jiné velikosti a dokonce i odchylky od takzvaných standardních, královských a královských velikostí. Uvědomte si tyto rozměry při měření polštáře, abyste předešli problémům při nákupu potahu nebo výplně.

Závěr

Jste si jisti svými rozměry polštáře? Je důležité vědět, jak přesně měřit velikost polštáře, abyste při nákupu nebo šití vlastního polštáře neměli problémy. Postupem času budete muset vyměnit potah nebo výplň, nebo si možná budete muset koupit nový polštář. I když můžete očekávat standardní rozměry pro různé velikosti polštářů, materiály a výrobci mohou způsobit určité odchylky od těchto hodnot.

Umístěte tesařskou měřicí pásku na povrch a položte na ni polštář. Odečtěte měření z jednoho konce na druhý, ale nikdy ze středu nebo příčně. Touto technikou byste měli být schopni získat správnou výšku a šířku svého polštáře.