Jak měřit matraci: Nejlepší dvoustupňový průvodce!

Jak měřit matraci se můžete naučit ve dvou rychlých krocích! Tato příručka vás naučí nejlepší způsob, jak to udělat pro rychlý a bezproblémový proces. Ale proč se obtěžovat měřit postel?

Při nákupu příslušenství k ní je vždy užitečné znát přesné rozměry vaší postele. Možná měníte rám postele nebo kupujete nové prostěradla. Kromě polštářů si zvykněte znát vaše rozměry matrace!

Jak si sami změřit matraci

Krok # 1. Sejměte to

Chcete-li získat přesné rozměry matrace, odstraňte veškeré příslušenství, které má. To zahrnuje sundání chrániče, krytu a plachty z postele. Můžete si však nechat matraci, pokud chcete získat rozměry pro výrobu pokrývky nebo přikrývky, která pokryje obojí.

Například získejte velikost postele samostatně a poté znovu změřte pomocí matrace. Nezapomeňte, že výška postele s matrací je klíčová pro získání těsně přiléhajícího prostěradla. Když získáte velikosti matrace se svrchní vrstvou nebo bez ní, snadno najdete správné doplňky do ložnice.

Krok # 2. Získejte měření

Jakmile máte svou holou matraci, můžete začít měřit pomocí svinovacího metru. Začněte zleva na pravou stranu, abyste získali šířku postele, a zezadu dopředu na délku. Ale co když se vaše matrace zakřiví na stranu nebo ven?

Pomohlo by, kdybyste dostali přesnou šířku tím, že vezmete nejširší bod a poté změříte od nejvzdálenějšího bodu správnou délku. A co se týče výšky, začněte zdola nahoru. Při provádění těchto měření se ujistěte, že se vaše matrace neohýbá.

Jak zjistím, jak velká je moje matrace?

Existují různé typy matrací, ale můžete je podle velikosti rozlišit na plné, královny, krále, kalifornské krále, dvojčata a dvojčata XL. Pro každou velikost existují standardní rozměry, ale mějte na paměti, že některé značky se mohou od těchto měření odchýlit. Více můžete najít velikosti, které jsou větší nebo menší než těchto šest typů.

Dvojitá matrace je široká 38 palců a dlouhá 75 palců, zatímco o něco delší dvojče XL má délku 80 palců, ale má stejnou šířku. Nejběžnější velikost, která je plná, je 53 palců na šířku a 75 palců na délku. Na druhou stranu se vám může líbit obří královna postel, která je 60 palců široká a 80 palců dlouhá.

Ti, kteří dávají přednost rozsáhlejším postelím, budou milovat královskou velikost, která je stejně velká jako královna, ale širší na 76 palcích. Kalifornský král není tak široký jako 72 palců, ale pro vysoké lidi bude jeho délka 84 palců prospěšná. Ale pokud chcete velmi velkou postel, můžete získat tu obrovskou postel, aljašský králi.

Jaká je nejoblíbenější velikost matrace?

Svou velikost matrace můžete zjistit v obchodě nebo u prodejce nebo provést měření pomocí této příručky a porovnat je s výše uvedenými velikostmi. Pokud však vezmeme v úvahu nejběžnější velikost pro domácnosti, jedná se o matraci královny, protože není příliš malá ani velká. Nejlepší velikost matrace se nicméně u každého uživatele liší.

Můžete si prohlédnout speciální velikosti, pokud si myslíte, že nabízejí správné rozměry pro váš prostor a spánkové návyky.

Jak používat rozměry matrace k nákupu rámu postele

Nyní, když máte přesné rozměry matrace, můžete ji použít nejen k nákupu prostěradel, pokrývek a pokrývek. Také vás provedou při hledání správného rámu postele pro matraci. Pokud jste určili velikost matrace, můžete získat stejný rám postele.

Například pokud máte matraci velikosti King, nejlépe vám poslouží rám postele velikosti King. U některých výrobců se však mohou vyskytnout odchylky, takže je lepší znát rozměry postele a rámu samostatně. Rozměr by měl být stejný, jinak by matrace mohla klesnout příliš nízko na rám nebo by se mohla rozlévat na stranu.

Jak velká je matrace o velikosti 5 stop?

Pokud kupujete novou matraci, můžete narazit na některé produkty, které jsou 5 stop. Tyto standardní pět stop postele jsou královské matrace a jsou široké 5 stop a 6 stop 6 palců. Jsou ideální pro ty, kteří sdílejí postel nebo pro kohokoli, kdo chce pro ni prostor a prostor navíc.

Měli byste si koupit matraci velikosti King? Pokud má váš pokoj dostatek místa, je to dobrá investice z hlediska pohodlí. Musíte však změřit své dveře, schody a cesty, pokud se jimi můžete rychle pohybovat, až dorazí matrace. Přesun královské postele je také trochu složitý, zvláště pokud jste sami.

Závěr

Je nezbytné znát přesné rozměry vaší postele. Pokud si ale nejste jisti, víte, jak správně měřit matraci? Rozměry modelu, který máte, najdete vždy od výrobce, ale měření můžete provést sami.

Sejměte veškeré příslušenství a pomocí měřicí pásky zjistěte šířku, délku a výšku matrace. Dávejte pozor na postele, které se křiví a vezměte si nejširší bod a nejvzdálenější bod pro šířku a délku. Pokud plánujete koupit prostěradla, měli byste také změřit matraci s její krycí vrstvou.