Jak lemovat záclony? 5 jednoduchých a rychlých tipů!

Ahoj všichni, ráda se s vámi podělím o toto téma, jak s vámi lemovat čisté závěsy. Nedávno jsem se změnil na nový byt a koupil jsem si čirou záclonu na okna.

Po zavěšení jsem zjistil, že jsou na můj vkus příliš dlouhé. Musel jsem přijít na to, jak lemovat naprosté závěsy, aby se zmenšila délka, a o to se s vámi v tomto článku podělím.

Pokud vás zajímá, o čem jsou čisté závěsy, jedná se o velmi světlé závěsy umístěné před hlavní záclonou. V ideálním případě, když otevřete hlavní clonu, samotná clona zůstane, aby poskytovala trochu soukromí a zajistila dostatek světelných paprsků do místnosti.

Kroky k tomu, jak zatáhnout závěsy

Jak jsem již zmínil, lemování opony je jednou z technik, kterou můžete použít ke zkrácení délky opony. Můžete jej použít místo ořezávání.

Lemování naprosté opony je kvůli jemné povaze jejich tkanin trochu složité. Při provádění procesu je proto nezbytné být opatrný.

Proces je relativně snadný a nevyžaduje pokročilé dovednosti. Jediné požadavky potřebné k dosažení dobrých výsledků jsou základní znalosti šití a měření.

Takže pokud jste připraveni naučit se lemovat čisté závěsy, jsem připraven vás to naučit!

Krok 1: První krok, když chcete lemovat čirý závěs znamená pověsit čirý závěs a sledovat, jak dlouho opona je. Tento proces vám pomůže určit, v jaké délce chcete oponu lemovat.

Krok 2: Použijte vymazatelnou značku a udělejte značku na oponu . Tato značka označuje, jak dlouho chcete záclonu mít, a pomůže vám vědět, kde začít skládat.

Krok 3: Použijte špendlík a sklopte závěs na místě, kde označili jste značku smazatelnou značkou.

Krok č. 4: Dalším krokem, jak zatáhnout závěsy, je sundejte značku ze závěsu a z věšáku.

Krok 5: Měření 3 palce od konce záclonu, sklopte ji a poté pomocí šicího stroje protáhněte steh. Pokud existují drsné hrany, můžete je opatrně odstranit pomocí nůžek.

Poté přeložte další 3 palce, zesilte lisovací žehličkou a pak ji šijte pomocí šicího stroje a vytvořte druhou vrstvu lemu. Pokračujte v tomto procesu, dokud se nedostanete do bodu, kde jste udělali známku.

Pokud je Sheerova opona zpočátku příliš dlouhá, bude možná nutné před použitím lemu odříznout přebytečné látky.

Při ohýbání lemu a jeho žehlení musíte být velmi opatrní, abyste nepoškodili čirý závěs horkou žehličkou.

& nbsp;

Jaké další techniky můžete použít ke zkrácení délky naprosté opony?

Kromě toho, jak čiré záclony lemů , o kterých jsme hovořili výše, existují další techniky, které můžeme použít ke zkrácení našich čirých záclon a vlastně dalších záclon obecně.

Umístěte průsvitné závěsy za tradiční závěsy. I když jsou lehké a svým způsobem narušují naše soukromí, těží z toho, že do místnosti propouštějí více světla než tradiční závěsy.

Problém s nimi je, že jsou často příliš dlouhé, takže je nutné je zkrátit. Jejich zkrácení přichází také s výzvami, protože materiály jsou velmi lehké.

V této části se podělím o některé ze způsobů, jak můžete zkrátit délku těchto čirých záclon, aniž byste zničili látky.

& nbsp;

Ořezávání

Oříznutí je snadná a vhodná metoda ke snížení nadměrné délky čiré opony. Zavěste záclonu a označte požadovanou délku.

Poté můžete pokračovat ve zkracování nadměrné délky. Nezapomeňte při řezání vynechat další půl palce. Tento extra ½ palce použijete pro skládání.

Helm Tape

Můžete použít pásku Helm ke zkrácení délky opony. Po oříznutí. Umístěte pomocnou pásku na tlačítko záclony a poté pásku sklopte dozadu. Ve spodní části závěsu získáte ohromující a elegantní pohled.

Lemování

Lemováním můžete také zkrátit délku čirých záclon. To zahrnuje šití stehu o velikosti asi 0,5 palce, odstranění hrubého okraje nůžkami a opětné přehnutí. Tento proces je přínosný, když délka opony není příliš dlouhá.

Závěr

Ano, věřím, že jste se naučili jednu nebo dvě věci o tom, jak lemovat čiré závěsy. Je to snadný proces a každý, kdo má základní dovednosti v šití, to zvládne.

Takže až budete příště chtít zkrátit svoji naprostou délku opony, nemusíte ji nutně ořezávat, až na to, že délka je příliš velká.

Pokud je opona jen několik palců nad zemí, můžete se rozhodnout použít tuto metodu a zmenšit délku. laskavě se podělte o své myšlenky, a pokud narazíte na jakoukoli otázku nebo vysvětlení ohledně kroků, neváhejte je pustit přímo tam,