Jak krásně vyrobit závěsy z pytloviny

Pytlovina je jedním z nejlepších a nejjednodušší materiály pro práci při vytváření rustikálního dekorace pokoje. Můžete sestavit několik panelů z pytloviny pomocí samotné látky, sponek na záclony, hnědé nitě a několika základních potřeb pro šití. Jediné, co musíte udělat, je trochu šití sem a tam a získali jste krásnou a přirozenou pytlovinu. V tomto článku vám ukážeme způsoby výroby pytlovitých záclon.

& nbsp;

Zpočátku může být myšlenka naučit se vyrábět pytlovité závěsy docela zastrašující, zvláště pokud nejste fanouškem šití. Naštěstí máme také několik šikovných triků, jak vyrobit pytlovité závěsy bez šití. K tomu budete místo nějaké jehly a nitě potřebovat balíček Stitch Witchery. Ale zatím pojďme na metodu šití.

Krok 1: Připravte si látku.

Naplňte žehličku trochou vody, abyste vytvořili páru. Pokud nemáte na žehličce možnost páry, můžete si vzít běžnou žehličku a čistou láhev s rozprašovačem naplněnou vodou. Vaření v pytlích v páře není rozhodující, ale v následujících krocích vám určitě všechno usnadní.

& nbsp;

Získejte svá práva na měření a všimněte si počtu panelů, které budete potřebovat. Předstřihněte si látku pro přizpůsobení rozměrům vašeho panelu a nezapomeňte na další palce pro lem na všech stranách. Panely můžete vyrábět tak dlouho, jak chcete, v závislosti na preferované délce záclon.

Krok 2: Šití

Dolní a horní lemy sklopte jednou. Pomocí kolíku jej zajistěte na místě. Vezměte si žehličku a lehce stiskněte pytlovinu. Dbejte na to, abyste jej příliš nevystavovali teplu, protože by se látka mohla spálit. Pokud používáte láhev s rozprašovačem, nejprve vodu postříkejte, než lehce zatlačíte na lemy. Díky rýhování bude proces šití mnohem jednodušší.

& nbsp;

Vezměte si jehlu a šicí stroj a proveďte klikatý steh s širším a delším stehem. Než začnete šit, budete muset upravit nastavení svého šicího stroje. Pokud máte nějaké další pytloviny, zkuste si nejprve procvičit stehy.

& nbsp;

Šijte podél horního a spodního lemu pytloviny pomocí hnědé nitě a vhodné šicí jehly.

No-Sew Alternative

Jak jsme slíbili, máme také vynikající volbu pro ty, kteří nejsou příliš obeznámeni se šicími a šicími stroji. Postupujte podle postupů přípravy, připnutí a žehlení látky. Místo použití jehly a nitě je čas vytáhnout stehovou čarodějnici a nůžky.

& nbsp;

Umístěte své stehy na přesné umístění pravidelného lemu. To jde ve spodní části záhybu. Zajistěte zaklínadlo na místě, ujistěte se, že z přebytečné látky nevyčnívá pytlovina. Nyní žehlete horní, spodní a boční lemy tam, kde jste připojili stehovou čarodějnici.

Krok 3: Zavěšení záclon

Většinou by závěsná kapsa na prut z kapsy měla vypadat nádherně, pokud by byla zavěšena přes okno běžné velikosti. Můžete ale také experimentovat s dalším záclonovým hardwarem, jako jsou sponky, průchodky a zadní úchytky.

& nbsp;

Nejjednodušší hardware pro záclony, s nímž je možné pracovat, jsou pravděpodobně sponky. Vše, co potřebujete, je připevnit sponu k hornímu okraji závěsu, nasadit prsten na tyč a krásně jej upravit. U záclon se závěsy ve stylu tyče byste měli mít na horním lemu závěsu našitou kapsu, asi tak deset palců.

& nbsp;

Bez ohledu na vámi vybraný hardware záclon by měla být vaše pytlovina závěsná a připravená k použití. Zavěste jej na tyč a umístěte na předinstalované držáky. Upravte své závěsy tak, aby krásně visely a vytvářely dokonalý rám pro vaše okno.

Závěsový hardware

Jak jsme již zmínili dříve, můžete si vybrat různé typy záclonového hardwaru. I když vám každý pomůže nádherně pověsit závěsy, některé vypadají obvykle lépe než jiné. Její krása je však subjektivní a je zcela založena na vašich osobních preferencích.

& nbsp;

Můžete se rozhodnout pro průchodky a vytvořit profesionálně vypadající pytlovinu, která vypadá, jako byste ji koupili v obchodě. Můžete také experimentovat s různobarevnými sponkami a závěsy, abyste rustikální vzhled přitáhli k sobě. Nebo můžete použít nejzákladnější metodu, kterou je výroba pytlovité opony s kapsou.

& nbsp;

Nebojte se přidat několik dalších ozdob, jako jsou pohádková světla nebo okenní úpravy, jako jsou záclonky a podobně. Připevněte ji zpět několika grosgrainovými stuhami a upravte ji pomocí spousty dalších ozdobných předmětů.

Proč Burlap?

pytlovina je neuvěřitelně všestranný materiál < span style = "font-weight: 400"> který může pracovat s formálními až neformálními návrhy interiérů vašeho obývacího pokoje. To je také populární mezi mnoha designéry, a pokud si myslíte, že vás bude stát ruka a noha, abyste získali rustikální povrch svého prostoru, zamyslete se znovu. Burlap je ve skutečnosti velmi cenově dostupný.

& nbsp;

Má tkaninu s otevřenou vazbou, která elegantně filtruje světlo. Pomůže vám udržet soukromí vašeho domova a zároveň vám poskytne dostatečné množství slunečního světla, které osvětlí váš prostor. Jeho bohatá struktura mu dodává výrazný a domácký vzhled.

& nbsp;

Burlap je ve skutečnosti ideální pro okna venkovské kuchyně a je ekologickou látkou. Výrobci upcyklují pytlovinu z pytlů na krmení, pytlů na zrno nebo pytlů na kávu. Věřte tomu nebo ne, ale naučte se, jak vyrobit závěsy z pytloviny, které vašemu domovu dodají finální vzhled, a místo syntetických předmětů zakoupených v obchodě skutečně pomáhá životnímu prostředí.

& nbsp;