Jak komprimovat matraci z paměťové pěny doma? 2 jednoduché kroky!

Pokud chcete pochopit, jak komprimovat matraci z paměťové pěny doma, musíte zvládnout dva kroky. Možná se stěhujete na jiné místo, nebo potřebujete matraci uložit a musíte zmenšit její objem. U matrací z paměťové pěny je pro snadnější přenositelnost musíte komprimovat nebo vyfouknout.

Tato příručka vás také naučí několik tipů a triků pro bezpečnou kompresi paměťové pěny. Tímto způsobem materiál nepoškodíte. Uvidíte také, že tento proces je relativně jednoduchý a můžete to udělat sami doma!

Jak komprimujete matraci z paměťové pěny

Krok # 1. Příprava

Před zahájením procesu vypouštění matrace z paměťové pěny se ujistěte, že je zcela holá, aby nedocházelo k problémům s kompresí. Odstraňte vše z plachty na chránič a poté vložte matraci z paměťové pěny do sáčku. Můžete použít jakoukoli plastovou tašku na matraci, pokud má správnou velikost pro matraci.

Jakmile matraci vložíte, bezpečně ji utěsněte a v případě potřeby zpevněte okraje lepicí páskou. V dalším kroku nalepte ventil z vakuového vaku na plast a vyřízněte přes něj otvor pro ventil. Poté díru zalepte lepicí páskou, aby bylo vše vzduchotěsné, když odsáváte veškerý vzduch.

Krok # 2. Odstraňte vzduch a rolovat matraci

Nyní, když jste připravili ventil, připojte k němu vakuovou hadici a začněte odstraňovat vzduch z matrace. Pomohlo by, kdybyste v tuto chvíli matraci z paměťové pěny hladce stlačili, připravenou k odvalení. Můžete začít tím, že vysáváte, abyste zajistili, že do vaku nevnikne žádný vzduch.

Nakonec zajistěte matraci z paměťové pěny pomocí ráčnových popruhů, abyste ji udrželi stlačenou a srolovanou, dokud ji nebudete potřebovat. Užitečným tipem, který si musíte pamatovat, je držet stlačenou matraci vodorovně, aby nedošlo k poškození materiálu. Můžete jej také ponechat v krabici a jste připraveni přesunout stlačené lůžko z bodu A do bodu B.

Tipy, které si musíte pamatovat při kompresi matrace z paměťové pěny

Společnosti používají ke zploštění matrací z paměťové pěny speciální stroje a vysavače. To usnadňuje jejich přepravu, ale majitelé domů také našli způsob, jak své matrace stlačit a srolovat. Mějte však na paměti proces, který by mohl deformovat postel nebo zrušit platnost záruky.

Riskujete, že se na matraci vytvoří hrudky, nebo se vám může stát, že se neroztáhne zpět do původního tvaru, pokud vaše metoda komprese není ideální. Správné porozumění štítku a materiálům je proto zásadní, aby se předešlo problémům. Co budete doma potřebovat ke komprimaci matrace z paměťové pěny?

Jak je popsáno v dvoustupňové příručce výše, budete potřebovat tašku na matraci, vakuovou tašku, lepicí pásku, ráčnové pásky, vysavač a volitelně krabici. Připravte si tyto materiály předem, aby byl proces komprese rychlejší. Pokud můžete, bude také snazší, když vám někdo pomůže.

Jak dlouho může matrace z paměťové pěny zůstat stlačená?

Další otázkou, kterou můžete mít, je, jak dlouho byste měli matraci z paměťové pěny udržovat stlačenou. Ideální doba není delší než dva týdny, aby se předešlo problémům s postelí. Chcete ji na krátkou dobu udržet komprimovanou a můžete očekávat, že na ní po rozbalení začnete spát.

Vaše čekací doba na rozšíření matrace z paměťové pěny může být kdekoli od 8 do 72 hodin. Pro každou postel existuje mnoho proměnných, takže na rozšíření není čas. Mezitím prosím používejte jiné materiály pro ložní prádlo, dokud se matrace nedokončí roztažení.

Co když máte novou matraci z paměťové pěny, která je stále v krabici? Pokud nemůžete matraci okamžitě otevřít, musíte si u výrobce ověřit, jak dlouho může v krabici zůstat. V závislosti na značkách a typech matrací možná budete muset matraci z paměťové pěny rozbalit do jednoho týdne až tří měsíců.

Můžete složit matraci z paměťové pěny?

Nyní, když víte, jak komprimovat matraci z paměťové pěny, si možná myslíte, že je možné ji složit. Toto není doporučitelný postup, protože riskujete rozbití materiálu. Nejlepší je také ověřit si u svého výrobce, co se týče válcování a skládání paměťové pěny.

Někdo by mohl říci, že je to možné na krátkou dobu během přepravy. Silnější matrace by se však neměly skládat, protože by mohly poškodit strukturální integritu produktu; pokud je provedeno nahodile, může složení nebo rolování matrace z paměťové pěny způsobit nepohodlí vrásek.

Kromě toho musíte měřit, pokud potřebujete přinést matraci z paměťové pěny. Mohlo to být více než sedm let se zdeformovanou strukturou, kde je lepší koupit novou. Stlačování a rolování poškozené matrace z paměťové pěny bude pro začátek pouze další práce bez výhod.

Závěr

Přesouvání matrace z paměťové pěny může být kvůli její velikosti obtížné. Proto je vždy užitečné se naučit, jak doma komprimovat matraci z paměťové pěny, abyste zmenšili objem a zároveň ji chránili před poškozením. Trvá to jen dva kroky s použitím několika materiálů, ale během celého procesu musíte být opatrní.

Pokud výrobce umožňuje vlastní kompresi, zkontrolujte štítek produktu. Jakmile si budete jisti, můžete pokračovat ve dvoukrokové kompresní metodě a poté matraci převalit k přepravě. Pamatujte, že jej nechcete udržovat stlačený déle než dva týdny a před použitím jej nechejte dokončit roztažení.