Jak háčkovat kulatou deku

Pokud plánujete svůj další projekt a přemýšlíte, jak háčkovat kulatou deku, pak je tento článek pro vás! Nic není lepší než domácí řemeslo. Díky úsilí a osobním dotekům je jedinečný a výjimečný.

Jak bezchybně háčkovat kulatou deku

Krok 1. Vyberte správné háčkované stehy

Před zahájením kruhu je důležité mít na paměti typ stehu, který použijete, což ovlivní obecný vývoj každého kola. Můžete začít vyrábět šest jednoduchých háčkovaných stehů pro jedno háčkování poté, co začnete s uzlem a dvěma stehy.

Krok 2. Využijte všechny své nástroje

Po prvních třech kolech můžete střídat jeden až dva stehy. Po dokončení tohoto kruhu byste měli mít 18 jednoduchých háčků. Nezapomeňte zvýšit počet stehů přidáním dalších šesti samostatných háčků na každé kolo, abyste se přizpůsobili většímu kruhu. Po každé hře vytvořte dva samostatné stehy a připravte se na další.

Krok č. 3. Pokračujte až do dokončení

Pokračujte v opakování a rozšiřování vzoru, jak kruh roste. Jakmile je háčkování dostatečně velké podle vašich představ, můžete jej ukončit tak, jak je, nebo přidat sklouzávací steh po celém okraji a vytvořit tak definovanější okraj.

Jak si vybrat nejlepší vlákno z příze?

Každé plavidlo se může lišit v závislosti na typu vlákna, které používáte. Existuje široká škála přízí, ze kterých si můžete vybrat, ať už z rostlinných nebo živočišných vláken. Nejoblíbenější příze pro začátečníky jsou však bavlna, vlna a akryl. Poskytují řadu výhod vhodných pro jednotlivce, kteří chtějí objevit svůj talent pro háčkování.

  • Bavlna

Bavlna je druh vlákna, které pochází z bavlníkové rostliny. Je měkký a prodyšný, což z něj dělá perfektní přízi pro pletení a háčkování. Použití však může být náročnější než vlna, protože má tendenci se zmenšovat, zejména při praní.

Je to jeden z nejstarších materiálů známých pro háčkování a pokračování ve svém odkazu dnes poskytováním vynikajících výstupů a konečných produktů. Je to skvělý materiál pro začátečníky, protože je lehčí a jemnější pro ruce.

  • Vlna

Vlna je druh vlákniny, která pochází ze zvířat, častěji z ovčího rouna. Obvykle se používá pro pletení, protože teplo a měkkost nití jsou ideální pro svetry, ale jsou také vynikajícím materiálem pro háčkování.

Spíše se to snáze rozplétají, pokud jste nějak udělali chybu uprostřed. Je důležité si uvědomit, že lidé mohou být na vlnu alergičtí, proto si před vyzkoušením této příze vždy udělejte průzkum.

  • Akryl

Akrylová příze je syntetické polymerní vlákno, které se také běžně používá pro pletení a háčkování. V obchodech je snadné jej najít a často se dodává v široké škále barev. Většina začátečníků se také rozhodne pro tuto přízi, protože stojí podstatně levněji než jiná vlákna příze.

Jedinou nevýhodou při používání této příze je, že se může snadno přetrhnout, ale stále je to skvělý nástroj k procvičování, zatímco se stále učíte.

Nejlepší způsob, jak dosáhnout skvělého háčkovaného řemesla, je znát typ příze, se kterou pracujete. Každý z nich má své vlastnosti a krásu, kterou nabízí. Nejlepší vlákno příze, které můžete použít pro svůj další projekt, stále závisí na vašich představách.

Proč se krouží háčkované kruhy?

Běžným problémem při háčkování je zvlnění okraje. K této situaci přispívá několik faktorů, z nichž některé jsou:

Používání nevhodné velikosti háku

Velikost háčku určuje velikost mezerových stehů a spojení mezi přízi. Každá velikost háčku ovlivňuje výsledek stehů, takže nemůžete použít pouze jednu velikost háčku pro různé velikosti příze a projekty.

Příliš pevné tahání příze

Existují typy stehů, které vyžadují pevné přitažení, ale u kulatých přikrývek to může způsobit, že tkanina bude mít kudrnatý okraj. Při sešívání se snažte, aby vaše ruce příliš pevně nedržely přízi a nechte přízi a háček, aby udělaly svou práci.

Varianta stehu

Zdá se, že rozdíl mezi výškami stehů tolik neovlivňuje konečný výstup, dokud jej neuvidíte. Pokud použijete jednotlivé háčkování na jedné části a zdvojnásobíte se u ostatních, nevytvoří se vám dokonalý kruh, po kterém toužíte.

Přeplněné stehy

Volán je také běžným problémem v háčkování, jako je curling. Někdy se to záměrně provádí u určitých položek, jako jsou klobouky a dětské šátky. Tvoří se, když jsou přebytečné stehy, a začnou být přeplněné. Tomu se vždy můžete vyhnout snížením počtu stehů.

Tipy, jak se vyhnout zvlnění

Většina z nás je za tyto věci vinná, ale je také důležité si uvědomit, že nikdo při svém prvním pokusu nedělá dokonalé háčkované výstupy. Některé z věcí, které můžete zkusit zabránit zvlnění okrajů, jsou:

  • Správná sestava stehů
  • V souladu s mezerami
  • Další praxe

<

Naučit se, jak výborně háčkovat kulatou přikrývku, vyžaduje značné úsilí. Vždy mějte na paměti, že dokonalého kulatého háčkování, natož přikrývky, nelze dosáhnout na první pokus – pokud se nenarodíte s háčkováním.

Háčkování je perfektní nástroj pro stres a to je jen jedna z mnoha výhod, které z toho můžete získat. Je to nepopiratelně skvělý způsob, jak vyjádřit svou kreativitu. Zpočátku to vždy bude náročné, ale snažte se a snažte se, dokud nedosáhnete výstupu, který vás uspokojí.