Jak efektivní jsou kryty matrací v posteli: stojí to za to?

Zjistili jsme, jak účinné jsou potahy matrací pro štěnice a odpověď závisí. Výsledek je komplikovaný a ne přímý, protože existují úvahy o zajištění účinnosti krytí. Pokračujte ve čtení níže a dozvíte se více:

Dále prosím zkontrolujte celkový stav postele. Možná je načase se s tím rozloučit, než riskovat, že budete mít chyby v jiných částech domu. Pokud se vás to týká více, zde je návod, jak zlikvidovat matraci pro štěnice.

Jsou potahy na matrace v posteli účinné?

Potahy matrací proti štěnicím jsou účinné, ale je třeba vzít v úvahu omezení

Povlečení na matraci je účinné a vyplatí se jej použít, pokud je vaše matrace zamořena štěnicemi. Majitelé domů by měli zvážit použití potahu matrace, protože mohou pomoci zabít většinu štěnic. Koneckonců, nezapomeňte, že štěnice budou hladovět a nakonec zemřou, pokud jsou zachyceny uvnitř krytu.

Omezením použití matracového potahu k hubení těchto škůdců je však to, že štěnice mohou vydržet bez krmení po dobu 20 až 400 dnů. Pokud také uvažujete o jejich udušení uvnitř potahu matrace, materiál sám o sobě není vzduchotěsný. Celkově jsou povlaky na matraci štěnice účinné, ale neměly by být vaším jediným plánem eliminace zamoření štěnicemi.

Můžete stále mít štěnice s potahem na matraci?

Na rozdíl od toho, co většina předpokládá, štěnice můžete stále mít s potahem na matraci . Ano, instalace chrániče na postel zabrání škůdcům žít uvnitř matrace. Můžete si být jisti, že se v posteli nemohou skrývat žádné štěnice.

Štěnice však mohou stále žít na horní části postele a dalších štěrbinách v rámu postele. Budou snadněji rozpoznatelné a odstranitelné na povrchu postele, ale mají různé oblasti, které lze použít jako úkryty. Používejte zachycovací past, zatímco máte potah na matraci, abyste měli úplnou ochranu před štěnicemi.

Věnujte také čas tomu, abyste se naučili fumigovat matraci. Pokud již potvrdíte napadení štěnicemi, fumigace by měla tyto otravné stvůry zabít a pomoci urychlit jejich odstranění.

Jak dlouho necháváte povlečený matrac na posteli?

Matraci pro štěnice musíte uchovávat roky nebo déle . Pokud ji sundáte brzy, riskujete, že přežijete štěnice, které byly uvězněny uvnitř. Pamatujte, že tento hmyz může vydržet půl roku nebo déle bez krmení a potah matrace není dostatečně vzduchotěsný, aby se rychle udusil a zabil.

Štěnice se navíc krmí jednou týdně, takže sejmutím potahu matrace štěnice budete vystaveni riziku, že je budete mít v jiných částech domu. Chcete zajistit, aby se nemohli dostat do různých částí domu, nebo vás dokonce použít k stopování do různých potenciálních úkrytů. A pokud musíte znovu použít potah matrace, měli byste jej prát na vysoké teplotě, abyste zajistili, že ani vajíčka štěnice na něm nepřežijí.

Zabraňují zapouzdření chybám v posteli?

Pouzdra vás mohou ochránit před štěnicemi, protože se nedostanete do kontaktu s těmi, kteří jsou uvnitř uvězněni. Používání matracového potahu by však mělo být pouze součástí komplexnějšího plánu prevence a managementu. V závislosti na závažnosti zamoření se možná budete muset poradit s místním hubitelem.

Pouzdro na matraci zabrání tomu, aby vás štěnice kously, pokud matrace sama tato zvířata ukrývá. Nemohou se přežvýkat z materiálu, ale musíte také řešit další potenciální chyby skrývající se v různých těsných místech. Když přijdete z jiného místa, vždy mějte na paměti vše, co si přinesete domů, ať už jde o kus nábytku nebo dokonce oblečení.

Co dělat, když jste spali v posteli s štěnicemi?

Podle americké agentury pro ochranu životního prostředí štěnice zemřou při 113 ° F. Umístěte všechny předměty, které jste použili na postel, s štěnicemi do nádoby a na slunce, abyste na ní zabili všechny potenciální příšery. Poté prádlo vyperte v horkých teplotách a poté sušte v cyklu s nízkým sušením, i když v něm nevidíte žádné štěnice ani vejce.

Jakmile potvrdíte, že na sobě nemáte žádné štěnice, můžete bezpečně jít do jiných oblastí domu. Zkuste také vyhledat kousnutí štěnice a okamžitě je omyjte. V případě potřeby naneste na kousnutí štěnice štěnice kortikosteroidní krém, který uklidní svědění.

Jak se trvale zbavím štěnic?

  • Umyjte všechny omyvatelné předměty na zamořených místech a vystavte je teplu
  • Odstraňte nepořádek v místnosti a zalepte všechny trhliny, kam se štěnice mohou schovat
  • Kontaktujte odborníka na ochranu proti škůdcům, abyste zamoření účinně vyřešili
  • Nespěte na posteli, dokud nebudou štěnice zcela odstraněny
  • Naplánujte pravidelné kontroly poté
  • Závěr

    Doufáme, že vám tento článek pomohl rozhodnout, zda opláštění matrací stojí za to. Abychom rekapitulovali, jak efektivní jsou potahy matrací, budou fungovat pouze tehdy, když je necháte zapnuté a zajistíte, aby stvůry zemřely hladem. Zde si můžete koupit potahy na matrace, ale přesto doporučujeme vytvořit rozsáhlejší plán správy a eliminace zamoření štěnicemi.