Jak dlouho trvá nafouknutí matrace z paměťové pěny? 3 nejlepší tipy!

Přímá odpověď na otázku, jak dlouho trvá nafouknutí matrace z paměťové pěny, je 24 hodin. Bude se lišit podle produktu a výrobce, ale toto je vynikající rozsah, který můžete očekávat při nafukování postele z paměťové pěny. Tento článek vás naučí více o nafouknutí matrace z paměťové pěny, takže čtěte dál!

Proč potřebujete vědět o nafouknutí matrace? Možná máte novou postel nebo s ní musíte cestovat. Jeden může komprimovat matrace z paměťové pěny, aby ušetřil místo, a můžete efektivně plánovat pohyb nebo balení, pokud víte, jak dlouho bude potřeba nafouknout.

Jak dlouho bude trvat nafouknutí matrace z paměťové pěny?

Řekněme, že jste z krabice dostali novou postel z paměťové pěny. Dá se předpokládat, že dokončení nafukování bude trvat 24 a více hodin. Každá paměťová pěna je jedinečná a některé matrace mohou trvat kratší nebo delší dobu. Někteří výrobci se dokonce chlubí, že jejich postel bude nakonec trvat jen hodinu nebo dvě.

Čekání na jeden nebo dva dny je dobrým výchozím bodem pro dokončení nafukování matrace z paměťové pěny a pro úplné rozptýlení plynů. Skutečná podoba by neměla trvat déle než 72 hodin. Uživatel může zkontrolovat problémy, jako jsou praskliny, pouze do doby, než se postel nafoukne.

Jak mohu dosáhnout rychlejšího rozšíření paměťové pěny?

Nejlepší je zkontrolovat štítek, abyste věděli, jak dlouho bude trvat, než se vaše konkrétní matrace plně nafoukne. A pokud překročilo očekávané trvání, můžete kontaktovat výrobce. Nicméně existuje několik způsobů, jak pomoci posteli rychleji se roztahovat.

Položte matraci na podlahu a počkejte

Věděli jste, že nejúčinnějším způsobem, jak pomoci matraci plně se roztahovat, je nechat ji ležet na podlaze? Tvrdý povrch umožní roztažení materiálu bez rizika zneplatnění záruky. Pokud to stále nefunguje, zkuste upravit podmínky místnosti.

Zahřejte místnost a vyvařte se na matraci

Teplé teploty by měly urychlit proces expanze paměťové pěny. Nechte svůj pokoj zahřát na přibližně 68 ° F a nechte ho být na podlaze. Pokud neexistují náznaky, které by vám bránily v rolování po matraci, je také dobrým zvykem podporovat nafouknutí.

Po 10 až 30 minutách se v posteli otočte v různých pozicích, abyste uvolnili paměťovou pěnu. Tím také zajistíte, že se vám paměťová pěna přizpůsobí po celou dobu. Zdržujte se však na matraci a vždy zkontrolujte, zda na ní můžete ležet delší dobu.

Můžete spát na matraci, než se rozbalí?

Jelikož se paměťová pěna může plně nafouknout i za den nebo déle, je otázkou, zda je možné ji použít, než se roztahuje. Můžete zkontrolovat podle označení produktu, ale mělo by být bezpečné spát na matraci po 24 až 48 hodinách. Nemělo by to zpomalit expanzi, ale pravděpodobně si všimnete, že postel není tak pohodlná, jak byste čekali.

Pokud používáte matraci s neúplným nafouknutím, může být povrch nerovný a hrany budou výrazně slabší. Tyto problémy nemusí být vizuálně okamžitě patrné, ale mohou povzbudit vaše tělo, aby bylo v nesprávné poloze na spaní. To může znamenat probuzení s bolestí těla nebo vstávání z důvodu nízké kvality spánku.

Jak dlouho předtím můžete spát na matraci z paměťové pěny?

Nejlepší čas na spaní na matraci z paměťové pěny je po dokončení roztažení. Může to být po celém dni, aby bylo zajištěno, že jeho struktura bude na vrcholu. Chcete také pečlivě dodržovat pokyny, abyste předešli problémům s kvalitou a zárukou.

Použití nového lože z paměťové pěny však může také urychlit proces rozšiřování. Koneckonců, tělesné teplo je prospěšné pro nafouknutí. Jedinou potenciální nevýhodou, pokud spíte po 24 hodinách nebo před 24 hodinami, je matrace, která není v plné formě a možná nebudete mít tu nejlepší podporu, jakou může poskytnout.

Můžete první noc spát na matraci z paměťové pěny?

Stejně jako matrace z paměťové pěny by mělo být v pořádku používat první noc matraci z paměťové pěny. Nejlepší je však počkat, až se rozšíří a poskytne vám náležitou podporu. Dále by to poskytlo paměťové pěně dostatek času na uvolnění pachů z plynování.

Svrchní vrstvu matrace můžete nechat venku za teplého slunečného dne, aby se při používání zbavila zápachu. Teplo by mělo také umožnit materiálu nafouknout se a stát se citlivějším, když na něm spíte. Stejně jako při používání postelí z paměťové pěny si po příjezdu přečtěte další pokyny v příručce k natíracímu stroji.

Závěr

Právě jste dostali postel z paměťové pěny, nebo to právě vyšlo z krabice, kterou jste odeslali? Proto musíte vědět, jak dlouho trvá nafouknutí matrace z paměťové pěny, než tento materiál využijete na maximum. V závislosti na samotném produktu to může být rychlé jako hodina nebo až 48 hodin.

Některé matrace dokonce trvají 72 hodin! Bez ohledu na to můžete svou postel stále používat, ještě než se roztahuje. Jedinou nevýhodou, kterou musíte vzít v úvahu, je to, že může mít nerovný povrch, který může ovlivnit polohu vašeho spánku.