Jak čistit polštář odpočinku v posteli. 4 Úvahy

Pokud chcete vědět, jak správně vyčistit polštář na odpočinek v posteli, musíte předem zvážit čtyři aspekty. Tento článek pojednává o tom, co dělat s přípravou, čištěním, praním a frekvencí, aby vaše polštáře byly čisté, aniž by je poškodily. Stejně jako čištění polštářů na opěradlech vyžadují polštáře na opěrku postele některé čisticí tipy, které jsou pro ně jedinečné ve srovnání s jinými polštáři.

Naše polštáře na lůžko často přehlížíme, ale je nutné je udržovat čisté a hygienické. Ale kvůli jejich jedinečné podobě je nemůžete jen umístit do pračky a zapomenout na ně. Před manipulací s polštářem na lůžko si vždy pamatujte tyto čtyři aspekty.

Správné čištění polštáře na lůžku

Příprava

Pamatujte, že iu polštářů na lůžko najdete různé materiály. Čištění každého produktu se proto bude lišit podle pokynů k péči. Některé postupy a čisticí materiály mohou polštář na lůžku poškodit nebo jej zdeformovat.

Chcete se vyhnout používání drsných čisticích prostředků a bělidel na polštáři na lůžku a důsledně dodržovat pokyny čističe, jak je používat. Většinu polštářů opěradla lze také bezpečně čistit v teplé vodě. Přesto je nutné klást důraz na poznání kvality vaší vody, protože může obsahovat komponenty, které nejsou vhodné pro materiály vašeho polštáře.

Spíše chcete používat sušičku, pouze pokud to výrobce doporučuje.

Čištění

Samotný proces čištění a praní polštáře na lůžku je poměrně přímočarý. Například některé polštáře na lůžko nedoporučují časté praní. Vždy však můžete provést čištění místa, abyste zabránili zanedbávání hygieny.

Pokud se váš polštář zašpiní nebo jste na něj něco rozlili, okamžitě jej očistěte, aby nepronikl dovnitř. Použijte vhodný odstraňovač skvrn na látku nebo teplý vlhký hadřík a jemně vydrhněte postižená místa pro rychlé vyčištění. Naopak, pokud si všimnete plísní a plísní, použijte k dezinfekci polštáře na lůžku houbičku a jemný čisticí prostředek.

Praní

Polštáře do postele se obvykle do pračky nevejdou, proto je musíte ručně prát vlhkým hadříkem nebo houbičkou, jemným čisticím prostředkem a vodou. Umyjte si polštář na lůžko v každé sekci, abyste zajistili, že důkladně odstraníte všechny nečistoty. Poté, co jste s praním spokojeni, musíte polštář před sušením na vzduchu nebo vložením do sušičky důkladně opláchnout.

Je nutné zdůraznit, že jste polštář na odpočinek v posteli důkladně opláchli a osušili, protože vlhké polštáře podpoří růst plísní. Proto je také důležité zkontrolovat štítek čisticího prostředku, abyste jej správně naředili. Více si pamatujte, že ne všechny polštáře na odpočinek v posteli jsou určeny pro sušičku, takže najděte místo, kde ji můžete bezpečně sušit na vzduchu.

Frekvence

Posledním faktorem, který je třeba vědět, jak správně čistit polštář odpočinku v posteli, je frekvence čištění. Je důležité udržovat naše polštáře čisté, protože by mohly v průběhu času obsahovat škodlivé patogeny, alergeny a nečistoty. Odumřelé kožní buňky, oleje a různé částice se hromadí na polštáři na lůžku, zejména pokud jej často používáte.

Znatelná změna barvy nebo vůně nejsou dostatečným ukazatelem toho, že je čas umýt si polštář odpočinku v posteli. Místo toho by bylo nejlepší, kdybyste jej pravidelně čistili, a to i bez samotného mytí. Můžete to jednoduše otřít nebo povysávat a poté polštář na odpočinek v posteli umýt každé 3 až 6 měsíců v závislosti na použití. Můžete také přidat potah na polštář na lůžko, který lze snadno odstranit a vyměnit častěji.

Jak čistit různé typy výplní polštářů

Musíte znát konkrétní typ náplně, kterou váš polštář používá, abyste pochopili, jak ji správně vyčistit. Například nejběžnějším typem výplně pro polštáře na lůžko je buď pěna nebo výplň z polyesterových vláken, protože by byly dostatečně pevné pro podporu. Oba tyto materiály nejsou vhodné k praní, protože by se mohly poškodit.

Proto musíte nejprve odstranit náplň a poté kryt samostatně umýt. Na jedné straně některé polštáře slouží jako výplň. V tomto případě je nejlepší dezinfikovat prachové peří ultrafialovým světlem, vyjmout jej z polštáře a polštář samostatně vyprat.

Celkově musíte před čištěním vždy zkontrolovat štítek polštáře na lůžku, abyste nepoškodili materiály.

Závěr

Ať už čteme v posteli každou noc nebo potřebujete občas spát ve vzpřímené poloze, hygienické polštáře pro odpočinek v posteli jsou nesporné. Musíte vědět, jak správně vyčistit polštář na odpočinek v posteli, když vezmete v úvahu čtyři faktory. Začněte kontrolou štítku a doporučení pro váš polštář, abyste jej nepoškodili čističi, podložkami nebo sušičkami.

Pokud je to nutné, zvažte okamžité vyčištění skvrn, abyste zabránili znečištění a hromadění patogenů a nečistot. Samotné praní nemusí být časté a můžete zkontrolovat, zda musíte na polštář na lůžko prát ručně nebo použít stroj. Polštář můžete čistit tak často, jak je to nutné, ale praní může být kdekoli od 3 do 6 měsíců.

Znalost těchto čtyř aspektů by měla zajistit čistotu polštáře na lůžku pro odpočinek, ale přesto zabránit jeho poškození nebo deformaci. Pamatujte, že každý polštář se liší z hlediska materiálů a frekvence čištění každého z nich se bude lišit v závislosti na použití.