Jak čistit matraci na polštář? 2 snadné kroky!

Pokud se chcete naučit, jak úspěšně vyčistit matraci na polštář, naučíme vás dva nejlepší kroky, které musíte udělat! Nejprve jej chcete zbavit zápachu a poté odstranit všechny skvrny. Stejně jako matrace z paměťové pěny nemusíte matraci namáčet nebo položit na polštář na pračku.

Budeme také hovořit o dos a co dělat při údržbě matrací s polštářem, aby nedošlo k jejich deformaci. Tak na co čekáš? Přidejte si tento článek do záložek a pokračujte ve čtení!

Jak nejlépe vyčistit matraci na polštář

Krok # 1. Deodorizovat

Před hlubokým vyčištěním matrace na polštář byste ji měli nejprve zbavit zápachu sodou. Tím také osvěžíte matraci na polštáři a jejím vysáváním odstraníte prach, chlupy, chlupy z domácích mazlíčků a další alergeny na povrchu. Nejprve vysajte matraci s polštářem a poté na povrch nasypte sódu bikarbónu.

Nechte to hodinu sedět a pak to znovu vysajte. Pokud vaše polštářová matrace nemá žádné skvrny, můžete ji větrat venku, abyste dále pomohli s odstraněním zápachu a patogenů. Pokud však polštář vyžaduje důkladné čištění, pokračujte krokem dva.

Krok # 2. Odstraňte skvrny

Skvrny a zabarvení způsobené rozlitím, potem, slinami nebo močí může být obtížné odstranit, protože matraci na polštář nemůžete umýt jako deku. Můžete však ošetřit postižené oblasti domácími předměty, jako je bílý ocet a mýdlo. Nejlepší je také zkontrolovat materiály, pokud nemůžete použít konkrétní čisticí prostředky a chemikálie, aby nedošlo k poškození matrace.

Pro rozlití

Pokud jste na matraci něco rozlili, použijte houbičku nebo hadřík k absorpci přebytečné tekutiny a udržujte interiér suchý. Poté připravte roztok jemného mýdla a teplé vody. Namočte do této směsi čistý hadřík a vyždímejte přebytek.

Pro zabarvení

Otřete nebo osušte postižená místa hadříkem, dokud skvrny neodstraníte. Pokud máte potíže se zabarvením, můžete použít štětinový kartáč a jemně je vydrhnout. Někteří dokonce doporučují použít pěnu nebo bubliny z roztoku, abyste matraci nenasákli tekutinou.

Pamatujte, že nasycení matrace tekutinou může materiál poškodit. Vlhkost navíc může povzbudit plísně a plísně, proto buďte při čištění skvrn opatrní. Po odsátí nebo vydrhnutí je nechte 20 minut sedět a poté pomocí dalšího hadříku setřete přebytečnou vlhkost na matraci.

Pro silné skvrny

U složitějších skvrn je můžete nastříkat bílým octem a nechat je hodinu sedět. Jakmile je hotovo, nasajte přebytečnou tekutinu jiným ručníkem. Na matraci na polštář můžete také posypat jedlou sódu, aby absorbovala vůni octa, vysala a důkladně vyschla.

A co moč? K odstranění skvrn a zápachu by měla stačit směs peroxidu vodíku, jedlé sody a čisticího prostředku. Namočte postiženou část a před dalším použitím sody ji nechte 20 minut odstát. Pokud je to nutné, postup opakujte, ale bez ohledu na způsob, kterým jste tímto krokem prošli, se ujistěte, že jste matraci před použitím vysušili.

Jak často byste měli čistit matraci na polštář?

Existují různé typy matrací s polštářem a používají kombinaci materiálů. Můžete jim pomoci vydržet déle a udržovat dobrou strukturu správnou údržbou, jako je čištění. Pamatujte, že matrace s polštářem používají nahoře další podložku než jiné matrace, což znamená, že budete mít více vrstev, které se mohou znečistit.

V ideálním případě chcete matraci čistit každých šest měsíců, abyste zabránili hromadění nečistot a skvrn. Vždy však můžete zkontrolovat doporučení na štítku. Také byste měli zvážit, jak matraci používáte a zda vyžaduje méně či častější čištění.

Pravidelné čištění matrace by mělo usnadnit prevenci nebo odstranění skvrn. Správná hygiena postele navíc nikdy nezapomíná, abyste předešli alergiím a podrážděním. Není-li to nutné, nemusíte polštář okamžitě důkladně čistit, protože často stačí deodorace sodou.

Mohu v páře vyčistit matraci na polštář?

Většina matrací, jako jsou polštáře, lze vyčistit parou. Přesto je zásadní zkontrolovat, zda má váš produkt konkrétní indikace. Po potvrzení je parní čištění matrace na polštář rychlé a snadné.

Stejně jako výše uvedený průvodce posypte na matraci sódu bikarbónu a nechte ji hodinu stát. Poté pomocí vysavače na čalounění vyjměte sódu bikarbónu a nechte parní čistič běžet po posteli. Nechejte ho několik hodin schnout na vzduchu a jste v naprostém pořádku!

Závěr

Správná údržba polštáře je zásadní pro jeho životnost a zdraví uživatele a kvalitu spánku. Proto musíte vědět, jak nejlépe vyčistit matraci na polštář! Začněte tím, že si na holou matraci posypete jedlou sodu a necháte ji sedět.

Vysajte ji a pokračujte na místě ošetřením skvrn roztokem vody a jemného mýdla. Očistěte nebo otřete zasažená místa, nechte je sedět a přebytečnou tekutinu otřete dalším hadříkem. Nakonec matraci důkladně osušte a opakujte ji každých šest měsíců.