Jak často byste měli vyměňovat tempurpedickou matraci

Vědět, jak často byste měli matku Tempurpedic vyměňovat, závisí na tom, jaký materiál máte a jak jej používáte. Nestačí seznámit se s očekávanou životností tempurpedské postele. Chcete také zvážit, co může prodloužit nebo zkrátit jeho službu.

Pokud se tedy chcete ujistit, že svou matraci Tempurpedic využijete na maximum, pokračujte ve čtení a přidejte si tento článek do záložek. Promluvte si o osvědčených postupech pro údržbu tohoto produktu a o tom, co obvykle způsobuje jeho opotřebení. Bez dalších okolků je zde vše, co byste měli vědět o náhradách matrací Tempurpedic.

Jak často vyměňovat tempurpedickou matraci?

Tempurpedickou matraci můžete vyměnit každých osm let, v závislosti na tom, jak ji používáte a jak se o ni staráte. Pamatujte, že materiál Tempur je řada tradičních paměťových pěn, která vydrží déle než jiné materiály. Také byste chtěli vzít v úvahu model matrace, který máte, jeho pevnost, tloušťku a další materiály, které mohou určovat, kdy bude třeba vyměnit.

Výstražným znamením, že musíte vyměnit svou tempurpedickou matraci, je, pokud si všimnete, že již není tak pohodlná a tvarovaná. Můžete se probudit s bolestí těla často a skvrny nebo zápach na vaší posteli zůstávají bez ohledu na správné čištění. Možná budete muset získat novou matraci dříve nebo později než každých osm let.

Co ovlivňuje životnost tempurpedické matrace?

Existuje způsob, jak zajistit, že budete svou Tempurpedic matraci využívat na maximum po dlouhou dobu? I když je tento typ pěny odolnější než jiné materiály, stále s ním chcete zacházet opatrně. Nepoužívejte skákání na matraci, protože tlak ji může dlouhodobě deformovat.

Také ho chcete chránit před extrémním teplem, takže ho nezapomeňte vysušit na slunci. Nikdy jej nevystavujte přímému teplu, dokonce ani se sušičkou. A konečně Tempurpedickou matraci nikdy neumývejte, protože vlhkost poškozuje materiál Tempur.

Tyto každodenní praktiky často přehlížíme, ale mají vliv na to, jak často si budete muset pořídit novou tempurpedickou matraci. Naučíme vás další triky, jak prodloužit životnost vaší postele níže. Ale nejprve, co můžete očekávat, že se stane na vaší tempurpedické matraci, jak roky ubíhají, nebo pokud se blíží 8leté hranici?

Tempurpedické matrace časem klesají?

Jedním z důvodů, proč jsou tempurpedické matrace velmi oblíbené, je skutečnost, že nejsou náchylné k rychlému prohlubování. Nemá žádné cívky, které by mohly přispívat k prověšení, a paměťová pěna se po každém použití vrátí do svého skutečného tvaru. Stejně jako všechny matrace je však možné stárnutí.

Můžete si všimnout ponoření uprostřed postele kvůli každodennímu nošení. A protože Tempurpedic nedoporučuje používat matracovou podložku, vaše postel je jediná, která dostává tlak. Po 7 až 8 letech bude oblast, kde leží vaše ramena a boky, klesat.

To je užitečné znamení, abyste si pořídili novou postel, abyste si během spánku udrželi neutrální páteř. Ležení na nerovném povrchu vytváří odchylky v držení těla a může přispět ke špatné kvalitě spánku. Je to také důvod, proč se můžete častěji probouzet s bolestmi zad.

Měli byste otočit tempurpedickou matraci?

Překlopení matrace je běžnou praxí údržby většiny lůžek z paměťové pěny. Tím je zajištěno, že obě strany jsou rovnoměrně použity k zabránění prohýbání. Na tempurpedickou matraci to však není použitelná praxe, protože je to jednostranná postel.

Tempurpedické matrace mají určenou stranu pro spaní a základnu. Když jej otočíte, poškodí to měkký vrchol, protože se stane dnem, a budete se cítit nepříjemně, protože používáte stranu, která má jít dolů. Otáčení matrace se také nedoporučuje, takže zde jsou postupy, které můžete udělat, aby byla vaše výměna postele Tempurpedic méně častá.

Jak udržovat tempurpedickou matraci

Nejprve u tohoto produktu nemusíte používat matracové podložky, potahy, elektrické přikrývky a vyhřívací podložky. Další vrstva podložek a potahů zabrání materiálu Tempur reagovat na vaše tělo a teplo může poškodit matraci a její reakci na tělesnou teplotu. Pamatujte, že právě tyto vlastnosti činí tempurpedickou matraci pohodlnou, podpůrnou a uvolňující tlak.

A co úklid? Vlhkost je pro tempurpedické matrace velkým ne-ne, takže musíte okamžitě namočit a otřít rozlitou tekutinu. Při ošetřování skvrn byste se měli také vyhnout pračce a sušičce, protože by mohly deformovat pěnu. Místo toho sejměte kryt a vyperte jej v pračce podle štítku.

K víku stačí trochu studené vody a jemného čisticího prostředku a před opětovným použitím jej osušte venku. Nikdy nepoužívejte bělidlo, protože je příliš drsné, a pokud je vaše matrace vlhká, důkladně ji osušte na vzduchu, abyste zabránili tvorbě plísní. A konečně svou tempurpedickou matraci nikdy neskládejte, ale místo toho ji položte na rovinu pro cestování nebo skladování.

Závěr

Údržba postele je zásadní, bez ohledu na typ materiálu, který používá. Například víte, jak často byste měli vyměňovat tempurpedickou matraci? Nový můžete získat po osmi letech, podle toho, jak se o něj staráte a jak jej používáte.

Materiál Tempur je podobný údržbě paměťové pěny, proto by měl trvat několik let, než se opotřebuje. Extrémní teploty, vlhkost a tlak však mohou vyžadovat, abyste matraci Tempurpedic vyměnili dříve.