Jak často byste měli otáčet vrchní matraci

Pokud chcete vědět, jak často byste měli polštářovou matraci otáčet, mělo by to být každý měsíc. Jaký je však přínos této praxe údržby? Je to povinné, nebo to může být častěji nebo ne?

Také by se vám mohl líbit tento kompletní průvodce, jak opravit matraci s vrchním polštářem. Rotace by byla fantastická pro prevenci poškození, ale je vždy užitečné znát řešení běžných problémů s matracemi.

Jak často byste měli kvůli údržbě otáčet vrchní matraci

Životnost matrace s polštářem můžete prodloužit tím, že ji budete každý měsíc nebo každý druhý měsíc otáčet. Frekvence plánu otáčení bude záviset na tom, jak vrchní část polštáře používáte a jak se opotřebovává. Pokud ji například nepoužíváte často, můžete ji otáčet každou sezónu, ale pokud spíte na matraci na polštáři každou noc, je nejlepší ji otočit jednou za měsíc.

Jak otočit matraci s vrchním polštářem?

Pokud je postel relativně malá, můžete ji otočit sami, například jako dvojitou matraci. Větší matrace s vrchním polštářem, jako jsou postele Queen a King, se však budou otáčet snáze, pokud vám někdo pomůže. Nechte druhou osobu držet druhý konec matrace a poté ji otočit o celých 180 stupňů.

Proč byste měli otáčet matraci s vrchním polštářem?

Otočení a vědomí, jak často bychom měli matrace otáčet, je zásadní součástí údržby. Obrácením stran rozdělujete opotřebení po celé matraci. Navíc neriskujete, že by se matrace prohýbala na jedné straně, protože je jediná, kdo každou noc dostává tlak a tělesnou hmotnost.

Co se stane, když neotočíte matraci s vrchním polštářem?

Pokud matraci s vrchním polštářem neotáčíte, bude náchylnější ke ztrátě podpůrné a pohodlné struktury rychleji. Opotřebení a poškození budou nerovnoměrné, protože používáte pouze jeden konec postele a je to jediná oblast, která přijímá těžké části těla. Nemyslete si, že dodatečné vycpávky na horní části polštáře zabraňují promáčknutí a předčasnému prověšení.

Můžete převrátit vrchní matraci?

Většinu matrací na polštář nelze převrátit, protože jedna strana je určena k použití a druhá jako podpůrný základ. Horní část má být pohodlná, takže překlopení vrchní části polštáře a její uložení ve spodní části nebude stačit na podporu vaší hmotnosti a tlaku. Na druhou stranu nebude pohodlné spát ve spodní části matrace, protože je velmi pevná pro podporu.

Někteří výrobci však nabízejí oboustranné polštáře. Značka obvykle uvede, že tyto matrace můžete otáčet, protože obě jejich tváře jsou stejné. Chcete -li se dozvědět více o této údržbě, přečtěte si naši příručku, kdy a jak matraci překlopit.

Jak zajistím, aby se vrchní matrace neklesla?

Polštář pravidelně otáčejte

Můžete snadno ochránit matraci před polštářem tím, že ji budete každý měsíc otáčet. To přerozdělí opotřebení po celé posteli, takže se nezaměřujete pouze na jednu část matrace, která vede k prohnutí. Můžete také zkontrolovat, zda je povlak na polštář oboustranný, a pak ho můžete také převrátit.

Povlak na polštář pravidelně třepejte

Vzhledem k tomu, že vrchní matrace má zvláštní odpružení, musíte zajistit, aby byl materiál na vrchní vrstvě rovnoměrně rozložen. Některé povlečení na polštáře mají odnímatelné vrchní vrstvy, takže je můžete vyndat a poté je bez tepla načechrat tenisovými míčky v sušičce s předním plněním. Pokud nemůžete sundat povlak na polštář nebo máte sušičku s předním plněním, můžete pomocí rukojeti od koštěte rovnoměrně zasáhnout povrch.

Vždy zaškrtněte políčka pružin

Zkontrolujte základ svého polštáře, protože pokud jej nemůže správně podepřít, rychle vytvoří dojmy těla. Krabicové pružiny mohou mít své cívky prověšené, takže mějte na paměti jejich výměnu v případě potřeby. Chcete, aby vaše matrace měla podložku, která odolá tlaku, když si lehnete.

Mohu opravit ochablou matraci s vrchním polštářem?

Zkontrolujte, zda můžete převrátit matraci s vrchním polštářem

Pokud se vám postel na polštáři již prohýbá, zkontrolujte, zda umožňuje převrácení. Použití druhé strany by mělo odstranit potápějící se povrch a také rovnoměrně opotřebovat celou matraci. Toto řešení však přeskočte, pokud je váš povlak na polštář pouze jednostranný.

Přidejte podporu pod matraci s prohnutým polštářem

Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak ochablou matraci opravit, je zlepšení podpory. To platí také pro horní polštář a kus překližky nebo jakoukoli silnou a pevnou desku. Umístěte desku mezi pružinu boxu a matraci, přímo pod propadlou část, aby se dostala zpět.

Závěr

Doufáme, že jste se z tohoto článku hodně naučili. Abychom si zrekapitulovali, jak často byste měli polštářovou matraci otáčet, je nejlepší doba každý měsíc. To rozdělí opotřebení po celém povrchu polštáře a zabrání prověšení.

Doporučujeme také zkontrolovat postupy péče doporučené značkou, abyste se ujistili, že se vaše postel náhodně nepoškodí.