Efektivní šití: Kolik čtverců babičky si vyrobíte deku

Doc Translator: Jak mohu použít p...
Doc Translator: Jak mohu použít překladač dokumentů?

Kolik čtverců babičky si můžete vyrobit přikrývku

Je-li to vaše první pletení, možná vás zajímá, kolik čtverců babičky vytvoří deku. Deka průměrné velikosti bude vyžadovat 88 bloků o rozměrech 48 x 66 palců.

To však není jediná částka, kterou potřebujete. Můžete také dát čtverce babičky na jiné velikosti deky!

Dětská deka, která je všude kolem 42 palců, bude potřebovat 49 čtverců babičky. Přehoz přes postel o rozměrech 90 palců bude potřebovat 225 čtvercových bloků babičky.

Každé dvě kola musíte změnit barvu příze. Takto bude mít vaše deka krásný barevný vzor!

Co jiného se můžete dozvědět o čtvercích babiček? Pojďme to zjistit!

Proč se tomu říká Granny Square?

Jiným názvem pro přikrývku na náměstí je babička, pojmenovaná podle afghánských Paštunů. Země je známá výrobou barevných koberců a jedinečných textilií.

V roce 1946 začaly rané americké ženy ukládat přebytečné zbytky příze odmotané ze starého oblečení. Když došlo k obrovskému nahromadění, háčkovali přízi na malé barevné čtverečky.

Spojili čtverce a vytvořili krásnou a funkční přikrývku. Tuto úlohu obvykle prováděly starší ženy a babičky; to je důvod, proč se tomu říká € œgranny square.

Kolik kol je Granny Square?

Typická čtvercová deka je čtyři až pět kol. Nebojte se; nebyly přísné, pokud jde o velikost. Můžete si vyrobit mini čtverce o dvou kolech nebo obrovskou čtvercovou deku!

Vše záleží na tom, co dáváte přednost! Nechte svou kreativitu plynout.

Varianty přikrývek Granny Square

Mysleli jste si, že čtverce babiček jsou všechny, no, hranaté? Pokud nejste fanouškem typických ostrých rohů, můžete vyzkoušet i další varianty.

Háčkovaný prsten / magický prsten

Kouzelný prsten je způsob, jak vytvořit těsně uzavřený střed, když háčkujete kulaté nášivky. Zní to hrozivě, ale je to jednoduchý úkol.

Přízi musíte obtočit kolem prstů a sešít tak, jak to děláte při jakékoli jiné háčkování. Sešijte kruh a po dokončení jej uzavřete. Tada! Máš magický kruh!

Vícebarevné čtverce

Nezapomeňte, že když háčkujete, můžete dát najevo svou kreativitu. Nebojte se kombinovat jakékoli barvy, které se vám líbí.

Svým vázáním můžete na svůj hotový steh babičky připevnit různobarevnou přízi. Pomalu kolem něj postupujte, dokud nebudete mít krásný vzor.

Je skvělé se naučit různé způsoby, jak si můžete vyrobit přikrývku na babičce. Při háčkování byste si však měli pamatovat i další věci. Pojďme to zjistit!

Kolik přadének potřebujete pro náměstí Granny Square?

Afghánci používají složité vzory a barevné kombinace. To znamená, že k jejich výrobě budete potřebovat hodně příze.

Pro přikrývku v plné velikosti budete potřebovat 13 až 18 přaden příze. Čím více barev použijete, tím více barev použijete.

Pokud použijete méně barev, budete možná potřebovat pouze deset přadén. Vše záleží na vašem vzoru a na tom, kolik chcete dát.

Zde je několik tipů, které si musíte pamatovat, když plánujete množství příze.

Faktory určující množství příze

  • Hmotnost příze

Čím těžší je příze, tím méně přadének budete potřebovat. Lehká nit bude potřebovat více.

Nejlepší přízí pro přikrývku je akrylová směs. Pokud děláte žínku nebo dráhu, pak je bavlna vaší přízí.

  • Velikost položky

Oblečení nepotřebuje tolik příze. Pokud plánujete vyrobit přikrývku, budete se muset zásobit vláknem.

  • Typ stehu

Různé stehy používají různé množství příze. Granátový steh používá více přízí než jediný háčkování.

  • Velikost háčků háčků

Váš háček může ovlivnit vzor vašeho háčkování. Větší háčky způsobí, že stehy budou dále od sebe; proto budete potřebovat více příze.

Háčkovaný háček vynikající velikosti pro čtvercový steh babičky je 5 mm. Vše však záleží na vašem vláknu. Pokud jsou stehy příliš těsné, použijte větší háček.

  • Napětí a rozchod

Stejně jako předchozí faktor, pokud váš návrh vyžaduje menší napětí, bude mít mezi stehy více prostoru.

Kolik dní bude trvat, než deku vyrobíte?

Vše záleží na vašem designu a na tom, kolik času věnujete výrobě svého řemesla. Velká přikrývka může trvat několik dní až týden.

Menší deka vám zabere méně času. Nenechte se na to tlačit, zvláště pokud jste začátečník. Nechte svou kreativitu tlačit a vytvořte krásný vzor, ​​který si zamilujete.

<

Jste rádi, že vyzkoušíte své čtverce babiček? Tento styl se snadno osvojí, jakmile se dostanete na kloub.

Tento čtvercový vzor babičky není nijak přísný. Nedělejte si příliš starosti s tím, kolik čtverců pro babičku uděláte přikrývku. Je snadné vyladit podle toho, jak chcete, aby to vypadalo.

Nechte svoji kreativitu plynout na háčkování a pracujte, dokud nebudete s výsledky spokojeni!