Co způsobuje žluté skvrny na matraci? Úžasná fakta!

Odpověď na otázku, co způsobuje žluté skvrny na matraci, vám dává čtyři možnosti. Než začnete být hákliví, nezapomeňte, že tyto čtyři důvody pro žluté zbarvení jsou typické, zejména u matrací. Nakonec trávíme na postelích dlouhou dobu a můžete očekávat, že se tyto věci budou časem hromadit.

Musíme matrace pravidelně čistit, abychom zabránili vzniku skvrn. Nejen, že jsou vizuálně lákavé, ale samotná nízká údržba ovlivňuje životnost matrace. Pokračujte ve čtení tohoto článku, abyste poznali příčiny a způsoby, jak se zbavit nevzhledných žlutých skvrn.

Co způsobuje žluté skvrny na matraci a jak se jim vyhnout

Vylučování těla

Přirozené vylučování těla, jako je pot a olej, je jedním z důvodů, proč máme na matraci žluté skvrny. Nemusíte zažívat noční pocení nebo mít horké podnebí, abyste se mohli každou noc potit nebo vyrábět přírodní oleje, protože je běžné, že je má každý, bez ohledu na to. A i když se můžete cítit hrubě, na matraci se nakonec nahromadí pot a olej jako žluté skvrny a v některých případech dokonce jako zápach.

Nezapomeňte, že trávíme spoustu času v posteli s obličejem a hlavou proti matraci, a proto jsou pokrývky nezbytné. To, co přirozeně opouští naši pokožku, nakonec projde matrací, a když olej a pot uschnou, zanechají žluté skvrny. Viníkem je močovina, která se nachází v potu, a ne samotný pot.

Moč

Další látkou s močovinou, která nakonec na matraci zanechává žluté stopy, je moč. Ať už je to batole nebo domácí mazlíček, dochází k nočnímu zvlhčování, které na vaší matraci zanechá skvrny a zabarvení. Co je náročnější na moč, jsou skvrny také s zatuchlým zápachem, kterého se musíte zbavit.

Proto je nezbytné používat chrániče matrací a vy víte, jak matraci správně vysušit. Moč musíte okamžitě nasát, abyste zabránili hlubšímu prosakování do materiálu. Na postižené oblasti můžete také ponechat sódu bikarbónu a vysát ji, aby vysušila a zbavila zápachu.

Plíseň

Když už mluvíme o sušení matrace, může dojít k tvorbě plísní, když necháte postel vlhkou nebo když ji nevyschnete důkladně. Nezáleží na tom, zda je matrace promočená nebo vlhká, protože jakákoli vlhkost může povzbudit plísně. Tyto houby jsou nejen škodlivé pro zdraví, ale také zanechávají žluté skvrny na postižených oblastech.

Ve srovnání se zjevnějšími žlutými skvrnami od tělních exkrementů nebo moči jsou žluté plísňové skvrny menší. Při důkladné kontrole matrace byste si je však měli rychle všimnout. Nikdy nepoužívejte vlhkou matraci a vždy ji co nejdříve osušte, pokud navlhne nebo se rozlije, aby se zabránilo tvorbě plísní.

Jak se zbavíte žlutých skvrn?

Nyní, když víte, jak se vyhnout žlutým skvrnám, existují nějaké techniky k jejich odstranění, pokud již byly vyvinuty? Dobrou zprávou je, že svou matraci pod těmito nevzhlednými značkami stále můžete uplatnit pomocí domácího roztoku peroxidu vodíku a tekutého mýdla na mytí nádobí.

Můžete také přidat trochu jedlé sody do směsi nebo připravit pastu na bázi soli a citronové šťávy pro ošetření matrace na místě. Ale pokud máte na starosti staré žluté skvrny, které matraci hluboce poznamenaly, rozhodněte se pro přírodní enzymové čističe. Rovněž by měly vyřešit další skvrny a pachy, které se nahromadily na matraci.

Třít

Připravte roztok a vydlabejte pěnu vlhkým hadříkem. Tuto část směsi použijete, protože nechcete matraci dodávat žádnou další vlhkost. Potřísněná místa krouživými pohyby hadříkem, dokud skvrny nezmizí.

Blot

Chcete-li odstranit zbytky mýdla, vyčistěte oblasti, které jste vyčistili, jiným hadříkem. Tentokrát použijte suchý, dokud se oblast již necítí vlhká. Kroky můžete opakovat, pokud si stále všimnete skvrn nebo je zamlžíte peroxidem vodíku.

Opakovat

Nechte to sedět pět minut a opakujte blotovací proces. Uvědomte si, že tato technika nemusí fungovat u starých skvrn, které prosakovaly materiálem. Možná budete chtít najmout profesionální čisticí prostředky, pokud máte problémy s odolnými skvrnami.

Jak získám matraci znovu bílou?

Použití výše uvedených technik by vám mělo pomoci odstranit žluté skvrny. Pokud však chcete matraci vrátit její čistou a bílou barvu, můžete použít roztok vody a prostředku na mytí nádobí a celou plochu otřít. Nechejte mýdlo 15 minut stát a opakujte, dokud matrace nezbělá znovu.

Tato technika by měla pomoci odstranit záhadné skvrny nebo zabarvení. Pokud jsou stále neúčinné, použijte místo čisticího prostředku bílý ocet nebo odstraňovač skvrn. A pokud jde o mnohem starší a odolnější skvrny, pronajměte si parní čistič koberců s čalouněným nástavcem, který matraci vyčistí.

Závěr

Nejlepší by bylo, kdybyste vždy chránili postel před vlhkostí a politím. Můžete se však nakonec zajímat, co způsobuje žluté skvrny na matraci, pokud je má vaše dříve bílá postel. Pamatujte, že dlouho ležíme na postelích a naše tělové oleje a pot se mohou hromadit na matraci.

Pokud někdo omylem namočil postel nebo nebyl důkladně vysušen, což vede k růstu plísní, můžete také očekávat, že na matraci uvidíte žluté zabarvení. Dobrou zprávou je, že můžete skvrny ošetřit domácími odstraňovači a potenciálně tak obnovit matraci, aby vypadala čistěji.