Co žije ve vaší matraci a jak jim zabránit

Odpověď na to, co žije ve vaší matraci, zahrnuje pět druhů chyb. Je však nutné zdůraznit, že některý z těchto druhů hmyzu se v některých oblastech vyskytuje častěji než jiné. Přesto je nejlepší seznámit se s různými zvířaty, která by mohla číhat na vaší posteli.

Některé z nich nejsou zahrnuty v tomto seznamu, například vši, ale můžete očekávat, že by mohly být přítomny, pokud je má někdo, kdo postel používá. Ale než se začnete bát a přemyslíte, co na vaší matraci žije, promluvte si také o tom, co můžete udělat pro jejich vymýcení.

Jaké druhy chyb mohou žít ve vaší matraci?

Roztoči

První a možná nejběžnější chyba, která může na vaší posteli žít, jsou roztoči. Mohou být problémem, pokud se shromažďují na vaší matraci, protože někteří lidé jsou alergičtí na jejich výkaly. Můžete dokonce vyvolat astmatický záchvat z jejich přítomnosti.

Tento drobný hmyz má tendenci prospívat, pokud je prostředí teplé a vlhké. Jsou také jedním z důvodů, proč je třeba udržovat správnou údržbu a hygienu matrace, jako je vysávání povrchu a větrání postele venku na slunci. Pokud máte podezření, že na vaší matraci jsou roztoči, okamžitě umyjte nebo zmrazte ložní prádlo.

Brouci koberec

Méně častým tvorem matrace jsou brouci. Obvykle nežijí v postelích, ale je snadné je zaměnit za štěnice. Nejlépe se jim daří, pokud používáte látky pocházející ze zvířat, jako je kožešina a vlna, takže si vždy pamatujte na své ložní doplňky.

Jak se jim zbavit nebo jim zabránit v tom, aby žili ve vaší matraci? Běžné čištění matrace, jako je pravidelné vysávání a praní prostěradel, by jim mělo zabránit. Povrchy můžete také nastříkat octem, abyste je odradili od krmení matrací a materiály v ložnici.

Blechy

Svrbí váš mazlíček více než obvykle? Pokud miluje odpočívat ve vaší posteli, musíte zkontrolovat blechy. Blechy mohou žít v posteli až dva týdny, aniž by se živil hostitel.

I když není běžné, aby kousali lidi, můžete v matraci zkontrolovat kousnutí nebo jejich výkaly. Je také nejlepší poradit se s veterinářem a nechat si zkontrolovat vašeho domácího mazlíčka, abyste problém vyřešili co nejrychleji. Jakmile je potvrzeno, existuje mnoho rostlinných řešení k vyhlazení tohoto svědivého skokana.

němečtí švábi

Německé šváby, zejména jejich nymfy, se mohou usadit také v posteli. Můžete je také zaměnit za štěnice domácí, především na první pohled v noci. Udržování prostoru v ložnici uklizené a upravené by jim mělo bránit v bydlení v matraci.

Také byste chtěli zkontrolovat vše, co přinesete do místnosti, kde by mohli vyrazit. Ale co byste měli dělat, když najdete německé šváby? Můžete je návnadou s jídlem nebo použít insekticid s éterickými oleji a přímo je nastříkat.

Ploštice

Poslední brouk, který může žít na vaší matraci, jsou samozřejmě brouci. Jsou docela otravní, pokud jsou přítomni, protože mají tendenci aktivně kousat lidi. Pokud na matraci zaznamenáte krvavé skvrny, tmavé skvrny nebo zatuchlý zápach, může to být kvůli štěnice.

Co zabíjí štěnice na matracích?

Příprava

Pokud jste si všimli štěnice, změřte závažnost napadení, abyste věděli, zda byste si měli najmout deratizátora. U drobných napadení můžete začít tím, že všechna lůžkoviny a doplňky umyjete v horké vodě a poté je osušíte ve vysokém tepelném prostředí, abyste chyby zabili. Ale protože samotnou matraci nemůžete umýt, chcete švy vydrhnout tuhým kartáčem a poté je po celou dobu vysávat.

Vyhlazování

Jakmile provedete výše uvedený počáteční postup, chcete zakrýt matraci a pružinu, abyste zabránili tomu, aby brouci měli nové úkryty a opětovné napadení. Jako další postup odstraňování můžete také pod nohy rámu umístit lepivé podložky. Celkově by včasné odhalení a řešení štěnic mělo zabránit zamoření.

V některých případech, kdy je příliš mnoho chyb, které je třeba zpracovat, a napadení má tendenci se opakovat, možná budete muset ošetřit svou postel a ložnici chemikáliemi, abyste zabili všechny chyby v posteli. Vždy však zkontrolujte, zda to štítek výrobku umožňuje použití na povlečení. Pro vaši bezpečnost je lepší najmout odborníka na kontrolu škůdců a vyhnout se poškození matrace chemikáliemi.

Co na vás číhá na matraci?

Plíseň a plíseň

Kromě brouků mohou houby prospívat i ve vaší matraci. Pokud lůžko není správně vysušeno, máte vyšší riziko podpory růstu plísní a plísní. Růst hub je také častější ve vlhkém prostředí.

Jaký je ale rozdíl mezi plísní a plísní? Plíseň se vkrádá hluboko do povrchů, zatímco plíseň ne. Plíseň se proto snáze odstraňuje než plíseň.

Známkou plísní na matraci je, pokud má na celém povrchu černé tečky. Na druhou stranu máte co do činění s plísní, pokud se postel jeví jako rozmazaná. Je nezbytné zabránit růstu plísní stejně jako chybám, protože mohou také způsobovat zdravotní problémy.

Závěr

Všímáte si podivných míst na posteli a dokonce kousnutí na těle? Pak je čas seznámit se s tím, co žije ve vaší matraci. Zahrnují štěnice, roztoče, blechy a dokonce i ty, které nejsou tak běžné, jako jsou němečtí švábi a brouci.