Co je trénink deky? Všechno, co je třeba vědět

Odpověď na to, co je plošný trénink, spočívá v samotném názvu. Používáte deku pro své dítě, abyste mu pomohli získat přístup k věcem na něm. Je to způsob, jak vycvičit své děti v sebekontrole a podpořit poslušnost, na rozdíl od deky, která novorozence zahřeje.

Tento článek vás poučí o základních věcech, které stojí za tréninkem. Je to dobré čtení pro všechny rodiče, zejména pro ty, kteří jsou v rodičovství teprve noví. Kromě toho chcete zjistit, zda existují nevýhody, které si musíte pamatovat, když trénujete své dítě.

Vše, co potřebujete vědět o tréninku na dece

Co je to plošný trénink?

Trénink přikrývky je metoda používání přikrývky k výuce sebekontroly a poslušnosti vašeho dítěte . Umístíte své dítě do deky a umožníte mu pouze to, co je v dece. Časový interval se liší a rodiče používají různé disciplinární taktiky nebo pozitivní posily, když jejich dítě opustí přikrývku.

Někteří rodiče však touto metodou výcviku nejsou nadšení, protože zpočátku používala tělesné tresty nebo fyzickou sílu, když se děti přestěhovaly z deky. Nemusíte však do výcviku zapojovat sílu, protože místo toho můžete také provádět plošný trénink s pozitivní výztuží. To znamená pochválit vaše dítě, když používá hračky pouze v dece nebo na ní zůstává.

Jaké jsou výhody všeobecného tréninku?

Výuka dítěte o omezeních hraček a aktivit v dece posílí jeho sebeovládání. Očekává se, že to později povede k poslušnějšímu dítěti a menší potřebě kontroly ze strany rodiče. Rodič si však může vybrat, zda k tělesné výchově dítěte použije tělesné tresty nebo pozitivní posílení.

Trest vs posílení

Abyste se mohli rozhodnout, zda půjdete s trestem nebo posílením, musíte vědět, jak se ti dva liší. Zatímco oba mohou být pozitivní nebo negativní, cílem trestu je snížit chování, zatímco posílení míří opačně a místo toho ho zvyšuje. Při výcviku přikrývky rodiče častěji využívají pozitivní výztuhu a pochválí své dítě, když zůstane na přikrývce nebo používá pouze činnosti uvnitř.

Ale v počátcích rodiče, kteří cvičili přikrývku, používali fyzické tresty ke snížení chování při vystupování z přikrývky nebo používání hraček mimo ni.

Jaký je smysl tréninku deky?

Naučit hranice

Smyslem tréninku je naučit se hranicím a sebeovládání. Jednalo se o kontroverzní metodu, protože pochází z knihy To Train Up A Child. Proces, který se dříve nazýval Perlová technika, vyžaduje, aby rodič potrestal dítě, pokud leze ven z deky.

Jak se dnes liší plošný trénink?

Moderní verze tréninku deky odstraňuje aspekt trestu a místo toho odměňuje dítě. Lze jej cvičit 5 minut denně a poté prodlužovat intervaly, jak dítě postupuje. Kromě hraček, ke kterým dítě obvykle nemá přístup, používají rodiče i pamlsky.

Měli byste vyzkoušet plošný trénink?

Jakmile dítě zvládne sebeovládání, může ho aplikovat na jiné praktiky a veřejná místa mimo domov. Rodičům to umožní zmírnit jejich starosti, protože děti zůstanou po celou dobu, kterou požadují. Je však na hodnocení rodičů, pokud si myslí, že plošné školení pomůže vychovat jejich dítě.

Co je hromadná metoda disciplíny?

Deka metoda disciplíny je to, co Michael a Debi Pearl propagovali ve své knize, a to je původ za deka školení. Dělá se to ve velmi mladém věku, abychom dítěti vštípili poslušnost. Podle této metody musí rodiče bít dítě, když opouští deku.

Jaký je názor dětského psychologa na tuto metodu kázně? Obavou za touto technikou je to, že ponechá otázku, proč dítě stále nezodpovídá. Pamatujte, že děti musí vždy chápat účel toho, co je učíte, a nejen to, proč musí zůstat v dece.

Používají Duggarové trénink deky?

Není jasné, které Duggarovy děti použily plošný trénink, ale Michelle praktikovala podobnou metodu, kterou nazývá tichou a klidnou. Podle ní se to cvičilo dvakrát nebo třikrát denně, aby se naučili sebeovládání a poslušnosti. Na druhou stranu Amy King dává přednost tomu, aby byl její syn zvědavější, než aby byl trénován ve velmi mladém věku.

Co je Pearl metoda disciplíny?

Jak jsme krátce zmínili, plošný trénink má své kořeny v Pearl metodě. Ale kvůli doporučeným fyzickým disciplinárním postupům mnoho rodičů odsoudilo použití pro své děti. Uváděné tresty zahrnují bít pásy nebo lžícemi a dokonce vystavovat děti chladnému počasí.

Pamatujte, že nikdy nebudete fyzicky trestat děti v jakémkoli věku, protože by jim to nepomohlo naučit se cenné lekce. Nenajdou důvod, proč jsou zraněni, a budou cítit jen bolest.

Závěr

Věděli jste, že deky se používají také k výuce dětí? Vědět více o tom, co je plošný trénink v tomto článku, jste pochopili, že jeho cílem je naučit děti sebeovládání. Nikdy nesmí jít ven z deky nebo používat hračky, které jsou mimo ni.

Ohledně vhodných disciplinárních metod vašeho dítěte byste se však měli vždy poradit s dětským lékařem. Vaše dítě musí vždy pochopit důvod posílení nebo potrestání.