Co je to matrace Split King? Nejlepší kompletní průvodce!

Pokud vás zajímá, co je to rozdělená matrace, jsou to jen dvě dvojité matrace XL vedle sebe. Je nezbytné seznámit se s různými typy a velikostmi matrací, abyste mohli najít ten správný. Kdo ví?

Snad nejlepší matrace pro vás je dělený král! Ve srovnání s matrací king používá rozdělená matrace king dvě samostatné matrace, odtud název. Zjistěte více o této matraci níže.

Co je rozdělená matrace King a má stejnou velikost jako matrace King?

Rozdělená královská matrace je poněkud nesprávné pojmenování pro ty, kteří ji neznají. Možná si myslíte, že je to královská matrace, která je rozdělena na polovinu, že? Přesnější popis rozdělené matrace King je však ten, že se jedná o produkt dvou matrací Twin XL umístěných vedle sebe.

Vzhledem k tomu, že budete používat dvě dvojité matrace XL o délce 80 palců a šířce 38 palců, bude mít výsledná rozdělená matrace King přesné rozměry jako matrace King. I když se výrobci mohou lišit podle velikosti matrace King, typická by měla měřit 80 palců na délku a 76 palců na šířku. Výsledná rozdělená matrace King je proto vynikajícím řešením pro páry, které chtějí spát ve stejné posteli, ale přesto mají svou matraci individuálně.

Je rozdělený král stejný jako dvě dvojčata?

Matrace Twin vs. Twin XL

Než si vyrobíte vlastní dělenou matraci King, je nutné zdůraznit, že budete potřebovat dvě matrace Twin XL a nejen dvě matrace Twin. Twin XL matrace jsou delší než matrace twin, protože ta má pouze délku 75 palců a šířku 38 palců. Twin XL matrace jsou stejně dlouhé jako matrace Queen, takže jsou vhodnější pro vysoké lidi.

Matrace King vs. Split King

Matrace King a rozdělená matrace King budou mít stejné rozměry. Obě velikosti nabízejí dostatek prostoru, takže je mohou pohodlně používat i dvě osoby. Někteří by však upřednostňovali pohodlí dělené matrace z hlediska pohybu a přizpůsobení.

Jelikož rozdělená matrace King používá dvě matrace, můžete každou z nich individuálně přesunout, pokud se rozhodnete přemístit svou postel. Pokud jste pár, můžete si také přizpůsobit svoji stranu a vybrat si pevnost, která je pro vás pohodlnější. Můžete dokonce využít nastavitelného rámu postele a nastavit svou polovinu samostatně, aniž byste rušili partnera.

Jaký druh listů dáváte na rozdělenou postel King?

Existují nevýhody používání dělené matrace? Nejviditelnějším možným problémem této matrace je rozdělení uprostřed. Pokud se během spánku nakloníte k této mezeře, může to být nepříjemné. Dále budete potřebovat dva přikrývky pro dvojité matrace XL a potah velikosti King pro tento typ matrace.

Výhody matrací Split King

Snadné přesunutí

Pokud se chcete hodně hýbat, měli byste se rozhodnout pro matraci z děleného krále. Rozdělenou královskou matraci můžete pohodlně přenést z jednoho místa na druhé, a to z důvodu nevýhody rozdělení uprostřed. Mít dvě sekce je také pohodlnější pro pohyb v těsných rozích, po schodech a ve dveřích než u postele velikosti King.

Osobní prostor

Spánek vedle našich partnerů nabízí mnoho zdravotních výhod, ale buďme upřímní; někdy je hezké mít také svoji vlastní stranu. Stále můžete být po boku svého manžela, aniž byste obětovali svůj osobní prostor, a to pomocí dělené matrace. Protože si můžete přizpůsobit rám postele a samotnou matraci, bude to vhodnější pro vaše preference a spací rituály.

Ani vy, ani váš partner nebudete muset obětovat své pohodlí a preference, což je výhodné pro všechny. Možná jeden z vás spí na břiše a potřebuje pevnější postel, nebo ten druhý rád chvíli pobývá a čte si knihu. Jeden může nastavit základnu nahoru a druhý může stále pohodlně spát v ploché základně.

Nepřerušovaný spánek

Protože máte svoji vlastní stranu, je také méně pravděpodobné, že vás během spánku vyruší. U jednoho nedojde k žádnému přenosu pohybu, i když jeden z vás bude celou noc hodně házet a otáčet se. Měli byste se také cítit méně provinile, když vstanete a vyjdete z postele čůrat nebo pít vodu, protože váš partner necítí změnu pohybu a tlaku.

Pokud někdo z vás chrápe nebo dokonce pociťuje dýchací potíže, můžete využít nastavitelnou základnu a nechat ji spát pod úhlem. Oba se budete cítit uvolněnější a bez stresu, aniž byste obětovali osobní preference spánku.

Závěr

Na trhu existují různé matrace, které možná ještě neznáte. Například víte, co je to rozdělená královská matrace? Tato matrace se nazývá takzvaná, protože má královskou velikost, ale je rozdělena uprostřed.

Matrace Split King používá vedle sebe dvě dvojité matrace XL. Výsledný rozměr je stejný jako u matrace king. Při spánku s partnerem však budete mít výhodu osobních úprav, protože máte vlastní matraci.

S malou nevýhodou sekce uprostřed umožňuje rozdělená matrace King partnerům spát bok po boku, aniž by obětovali osobní prostor. Budete také mít snazší čas při přesunu a přemístění dělené matrace, protože postele můžete přepravovat jednotlivě.