Co je to klastrový polštář. Nejprve si přečtěte

Pokud vás zajímá, co je to klastrový polštář, už máte představu o jeho názvu. Můžete odvodit, že klastrový polštář je prostě polštář z paměťové pěny, který používá shluky pěny. Můžete však rozlišit klastrový polštář, protože se cítí hustší než váš základní polštář z paměťové pěny s celým materiálem.

Díky tomu jsou shlukové polštáře ideální pro podporu zadních a bočních pražců, aby se zabránilo bolesti a nepohodlí. Mělo by se také přizpůsobit podle uživatele a udržet vás v ideální poloze spánku. Tento článek pojednává o tom, co lze očekávat od clusterových polštářů dále.

Co potřebujete vědět o klastrových polštářích

Clusterový polštář, jak byl krátce zmíněn dříve, je prostě polštář, který používá shluky paměťové pěny. Klastrové polštáře jsou vynikající náhradou za pražce, kteří dávají přednost podpůrnějším pocitům než polštáře, které používají jiné typy výplní. Clusterové polštáře se cítí hustší a těžší, ideální pro podporu a udržení rovné polohy během spánku.

Ti, kteří spí na boku a na zádech, mohou těžit z kazetových polštářů, protože jejich tloušťka a půdní prostor pomohou zvednout horní část těla a zabránit odchylce v páteři. Pokud však chcete spát na břiše, budete potřebovat něco nižšího a tenčího. Většina klastrových polštářů na trhu je nicméně stejně nastavitelná, protože používají shluky shluků paměťové pěny.

Jak čistit klastrové polštáře

Můžete najít shlukové polštáře, které používají vnější a vnitřní potah. Čištění polštáře bude záviset na materiálu, proto si štítek předem zkontrolujte. Pokud váš polštář používá polyesterové potahy, můžete je obvykle prát v pračce a sušit na nízkém ohni.

Někteří výrobci však doporučují bodové čištění vnitřního krytu, který drží náplň, pouze vlhkým hadříkem. Pamatujte, že paměťová pěna není vhodná pro praní v pračce, protože může deformovat strukturu. Měli byste se také vyhnout jeho namáčení, protože bude obtížné jej vysušit.

Riziko, že paměťovou pěnu nevysušíte důkladně, je to, že může vytvářet plísně, které jsou zdraví škodlivé. Proto se doporučuje čištění na místě, abyste neriskovali namočení a přílišné namočení polštáře. Při čištění a sušení clusterového polštáře buďte opatrní, abyste zajistili jeho dlouhou životnost.

Jak dlouho vydrží clusterové polštáře?

Při správné péči a v závislosti na použití můžete očekávat, že váš polštář vydrží až tři roky. Clusterový polštář pravidelně čistěte a čistěte, abyste si zachovali jeho strukturu a tvar. Můžete si však všimnout, že váš polštář bude časem hrudkovitý, což je dobrý signál, že je třeba jej vyměnit, aby byla zajištěna správná podpora spánku.

Pamatujte, že jakmile váš polštář ztratí celistvost, nebude to tak pohodlné a podpůrné. Všimnete si, že váš clusterový polštář v průběhu času ztrácí tvarovatelnost a půdní prostor, takže zvažte nákup nového. Místo toho můžete také najít náplně do polštáře, abyste obnovili jeho strukturu.

Standardní paměťové pěnové polštáře Cluster Vs

Při hledání skupinových polštářů je snadné zaměnit se s jakýmkoli jiným typem polštářů z paměťové pěny. Musíte však objasnit, že to, co hledáte, jsou rozdrcené polštáře z paměťové pěny. Skartované polštáře z paměťové pěny jsou zaměnitelné s klastrovými polštáři, zatímco základní polštář z paměťové pěny používá list paměťové pěny.

Jak můžete předpokládat, výsledkem těchto dvou forem bude také jiný pocit. Ti, kteří používají klastrové polštáře, získají nadýchané polštáře podobné těm s vláknitými výplněmi, protože pěna je nasekaná. Naopak, pravidelné polštáře z paměťové pěny se nebudou cítit tak nadýchané a přizpůsobivé vašemu tělu, ale místo toho jsou pevnější.

Mezi další výhody klastrových polštářů patří úprava podkroví přidáním nebo odebráním výplně a polštář můžete dokonce vytvarovat do tvaru, který vám bude nejlépe sloužit. Ve srovnání s celým blokem paměťové pěny by tato tvarovatelnost měla nabídnout také lepší proudění vzduchu. Nakonec můžete také narazit na polštáře, které k plnění používají směs jiných materiálů s rozdrcenou paměťovou pěnou.

Co je Off-Gassing?

Běžným výrazem, který uslyšíte při hledání nejlepšího klastrového polštáře, je plynování. Protože primárním materiálem vašeho klastrového polštáře je paměťová pěna, syntetická, můžete očekávat, že bude uvolňovat pachy mimo plyn. I když jsou relativně neškodné a rozptýlí se během několika dní, zápach může být nepříjemný.

Než polštář použijete k uvolnění těchto pachů, nechte jej po příjezdu dobře větrat. Pokud jste citliví na vůni, můžete zvážit další polštáře vyrobené z přírodních materiálů. Dobrým příkladem přírodního polštáře bez zápachu je pohankový polštář.

Závěr

Vynález paměťové pěny je pro pražce skutečně revoluční. Ale víte, co je klastrový polštář? Tento výraz je zaměnitelný s jinými výrobky z paměťové pěny na trhu, protože je to prostě polštář, který používá shluky takového materiálu.

Výsledný pocit je pevný a podpůrný, ideální pro udržení neutrální páteře během spánku. Většina klastrových polštářů na trhu je také nastavitelná pomocí drcené shlukové výplně, která jim pomůže přizpůsobit se vašemu tělu. Mějte však na paměti, že je důležité zkontrolovat pokyny pro péči, protože seskupené polštáře se mohou lišit ve svých krycích materiálech.

Celkově clusterové polštáře nabízejí více výhod než váš tradiční polštář z paměťové pěny. Jsou tvarovatelnější a prodyšnější a čištění je pohodlnější než polštáře, které používají celý blok pěny. Přesto nezapomeňte nechat polštář při příchodu odvětrat, abyste odstranili pachy.