Co je to alternativní polštář. Nejprve si přečtěte

Odpověď na otázku, co je prachový alternativní polštář, je, že se jedná o polštář, který používá polyesterová mikrovlákna. Má to napodobit pocit polštářů bez použití samých sebe. Proto je to rozumná úvaha pro ty, kteří jsou na takový materiál alergičtí.

Výroba polštáře dolů je poměrně snadná, ale výplň peří může být nákladnější než u jiných polštářů. Kvalitní polyesterové mikrovlákno může být měkké jako prachové peří, aniž by bylo příliš drahé. Ale co jiného byste měli vědět o této alternativní alternativě?

Co jsou to alternativní polštáře?

Při hledání polštářů jste pravděpodobně narazili na polštáře označené jako alternativy dolů. A od samotného názvu jsou tyto polštáře tím, co můžete použít jako náhradu za polštáře, pokud nemůžete nebo nechcete dolů, ale přesto se vám líbí jejich pocit na polštářích. Místo prachového peří používají tyto polštáře polyesterová mikrovlákna.

Možná si myslíte, že jsou alternativní polštáře podobné polštářům s náplní? Odpověď je ne, protože alternativní polštáře jsou kvalitnější a mají vyšší cenu. Mohou napodobovat luxusní pocit, měkkost a tloušťku péřových polštářů a mohou být buď syntetické nebo umělé.

Také si všimnete, že při použití polštáře z alternativního prachového peří se cítí vláčný, ale hustý. Nezapomeňte, že dolů se náplně někdy posouvají, když na ně ležíte, ale alternativní náplně dolů se nekomprimují. Stejně jako ostatní materiály na polštáře však budou existovat i nekvalitní a levnější polštáře, které vám mohou poskytnout ohromující zážitek.

Down Alternative Vs Down Polštáře

Zážitek

Při používání alternativních a prachových polštářů si všimnete podobností v celkovém pocitu. Ale jak již bylo zmíněno dříve, péřové alternativní polštáře neklouzají tak často jako péřové polštáře a jsou hustší. Dolní polštáře se však cítí lehčí a plyšové.

Pokud jde o retenci tepla, mějte na paměti, že peří má pozoruhodné izolační vlastnosti. Pokud spíte v teple a potřebujete chladný polštář, je nejlepší zvolit alternativní polštář. Jinak nejsou péřové polštáře z hlediska zadržování tepla tak nepohodlné jako pěnové polštáře.

Alergie

Jedním z důvodů, proč pražce volí alternativní polštáře, je jejich citlivost na materiály dolů a peří. Pamatujte, že můžete být alergičtí na přírodní oleje a srst přítomné v těchto ptačích produktech. Je však také třeba poznamenat, že jsou zde polštáře označené jako hypoalergenní a jsou důkladně vyčištěny, aby se zabránilo respiračním alergiím.

Trvanlivost

Mezi péřovými alternativami a péřovými polštáři si polštáře udrží svou strukturu déle. Pamatujte, že přírodní materiály ve srovnání se syntetickými materiály ztrácejí svou podporu dlouho. Přesto si výběr kvalitního péřového alternativního polštáře a správná péče o něj vydrží roky, což je ve srovnání s levnějším polštářem z polyfillu působivé.

Ekologická přívětivost

Dolní polštáře pocházejí přirozeně z ptáků. Proto můžete předpokládat, že je kompostovatelný než alternativní polštáře vyrobené člověkem. Pokud si však chcete ještě více uklidnit svou mysl, bylo by nejlepší zkontrolovat, zda váš výrobce polštářů péčí dodržuje udržitelné a humánní postupy.

Americká rada pro peří a peří zmínila, že producenti a dodavatelé musí celosvětově dodržovat zákony o dobrých životních podmínkách zvířat. Musíte zkontrolovat, zda je společnost členem průmyslové organizace, abyste se ujistili, že prachové materiály nejsou nezákonně sklizeny ze živých ptáků. Shromažďování ptáků by mělo probíhat pouze během období línání, když tyto materiály přirozeně padají nebo se uvolňují kvůli humánnímu odstranění.

Jak se starat o prachové alternativní polštáře

Stejně jako u jiných polštářů si chcete zachovat své alternativní polštáře, které vám pomohou udržet jejich podpůrnou a pohodlnou formu. Měli by také zůstat čistí, aby zabránili hromadění škodlivých alergenů a patogenů, jako jsou bakterie, plísně a roztoči. Začněte používáním vhodné polštáře, kterou můžete pravidelně prát.

Občas by pomohlo, kdybyste si umyli i alternativní polštář. Zkontrolujte jeho štítek, abyste věděli doporučení výrobce, ale obecně jej můžete vložit do pračky. Použijte studenou vodu a jemný prací prostředek a polštář perte v normálním cyklu.

Ve srovnání s péřovými polštáři nezničení alternativních polštářů ve stroji nezničí jejich výplň a nevytvoří shluky. Stále je však třeba klást důraz na používání šetrného cyklu a čisticích prostředků podle štítku. Kromě toho polštář úplně vysušte v nejnižším nastavení sušičky nebo venku, abyste zabránili růstu plísní.

Kdo nemůže použít alternativní polštáře

Dolní alternativní polštáře nemusí být vhodné pro těžší jedince nebo osoby s dýchacími potížemi a bolestmi šíje. Mohou se cítit příliš pružní na to, aby poskytli odpovídající podporu, která je zásadní pro udržení dobrého držení těla ve spánku. Ti, kteří mají bolesti krku, si musí vybrat vhodný materiál ke zmírnění nepohodlí, zatímco pražci s dýchacími potížemi by měli používat pevnější materiály, které poskytují vysoký loft, aby se jejich hlavy zvedly.

Závěr

Dolní polštáře se cítí luxusně, ale přicházejí také za vysoké ceny. Víte však, co je to alternativní polštář? Tento polštář může nahradit polštáře z prachového peří, ale přesto poskytuje jedinečnou pružnost z peří.

Dolní alternativní polštáře používají polyesterová mikrovlákna, nezaměňovat s levnější náplní z polyfillů. Když na ně ležíte, nestlačují se a neposouvají, ale mají nižší cenu než polštáře. Mějte však na paměti, že různé alternativní polštáře na trhu také přicházejí v různých kvalitách.