Co je polštář z paměťové pěny: Vše, co je třeba vědět

Odpovědí na otázku, co je polštář z paměťové pěny, je prostě polštář, který jako primární materiál používá polyuretan. Tento typ pěny je známý tím, že se jedinečně přizpůsobuje uživateli, takže polštáře z paměťové pěny jsou vynikající na spaní. Abyste se dobře udrželi, musíte se s tímto typem polštáře dále seznámit.

Tento článek vás také naučí, v čem je tento polštář jedinečný ve srovnání s jinými materiály. Kdo ví? Možná ten nejlepší polštář pro vás je vyroben z paměťové pěny!

Polštář z paměťové pěny: Co to je?

Polštář z paměťové pěny je polštář, který používá paměťovou pěnu jako primární materiál ze samotného názvu. Tato polyurethanová pěna je takzvaná paměťová pěna, protože se po svém tlaku vrátí do své původní podoby. Pamatuje si jeho skutečný tvar, ale také se přizpůsobuje uživateli, když je používán.

Jak můžete předpokládat, polštáře z paměťové pěny jsou oblíbené pro spaní v posteli, protože jedinečně odpovídají vašemu tělu. Zkušenost zmírňuje tlak a také poskytuje podporu při prevenci bolestí a bolestí těla. Pomáhá také, že pro každý typ pražce existují na trhu různé druhy polštářů z paměťové pěny.

Typy polštářů z paměťové pěny

Polštáře z pevné paměťové pěny

Polštář z pevné paměťové pěny používá jeden blok paměťové pěny a má různé tvary a velikosti. Některé polštáře mají plochý povrch, ale je také běžné vidět je s obrysy. Pokud si představíte polštář z paměťové pěny, první typ, který vám přijde na mysl, je tento typ.

Co je vynikající u polštářů z pevné paměťové pěny, zejména u těch s křivkami, je to, že kopírují tvar vašeho těla. Když spíte na zádech nebo na boku, můžete si být jisti, že vaše páteř je neutrální. Nevýhodou tohoto polštáře z paměťové pěny je to, že pevná struktura udržuje teplo, takže musíte použít prodyšný kryt nebo přidat gelovou vrstvu, aby byl chladný.

Rozřezané polštáře z paměťové pěny

Řešením společné nevýhody u polštářů z paměťové pěny je použití drcené pěny místo jednoho bloku. Tato forma poskytuje lepší proudění vzduchu a můžete ji dokonce kombinovat s jinými typy nádivek, abyste dosáhli požadované struktury a prodyšnosti nebo snížili náklady. A protože používáte strouhanou pěnu, můžete upravit půdorys a tvar polštáře odstraněním nebo přidáním náplně.

Jak pro vás najít nejlepší polštář z paměťové pěny

Jak spíte?

Podobně jako při výběru jakéhokoli typu polštáře chcete zvážit své spánkové návyky a polohu. Pokud se rozhodnete spát na boku, rozhodněte se například pro polštář z obrysové pěnové pěny s vysokým podkrovím. Naopak, středně silný drcený polštář z paměťové pěny by byl ideální, pokud spíte na zádech.

Co když jste žaludek? Najděte plochý polštář z paměťové pěny, který je načechraný nebo v kombinaci s měkčími materiály. Pamatování na tyto ideální polštáře pro každou polohu na spaní by mělo podpořit správné držení těla při spánku.

Dokážete to vyčistit?

Dalším faktorem, který je třeba zvážit při nákupu nejlepšího polštáře z paměťové pěny, je jeho potah. Pro začátečníky by se měl cítit pohodlně proti pokožce, aby nedošlo k podráždění. Některé polštáře z paměťové pěny navíc nelze prát, takže chcete použít povlak na polštář, který můžete často prát, aby byl váš polštář hygienický.

Je to v pohodě?

Nakonec nikdy nepřehlédněte chladicí vlastnosti vašeho polštáře. Můžete se rozhodnout pro drcený typ, pokud spíte horko, nebo si vyberete prodyšný obal jako bavlna. Můžete také zvážit materiály kombinované s chladicími vlákny a gely.

Nejprve to udělejte se svým novým polštářem z paměťové pěny

Problém s polštáři z paměťové pěny mezi uživateli je plynování. To se týká chemického zápachu, který pěna uvolňuje při svém příjezdu, protože je těsně zabalená. Dobrou zprávou je, že tento zápach by se měl vytratit, jakmile polštář na jeden den vyvětráte.

Před použitím polštář vystavte venku za slunečného dne nebo někde s dobrou cirkulací vzduchu. Můžete také pokropit trochu jedlé sody na povrch, nechat ji sedět a povysávat ji, abyste polštář více osvěžili. Je pochopitelné, že byste si mohli dávat pozor na chemikálie v jejich polštáři, takže si uklidněte mysl výběrem polštáře s certifikací CertiPUR-US, který naznačuje, že neobsahuje žádné škodlivé látky.

Polštář z latexového polštáře vs. paměťové pěny

Polštář z paměťové pěny není jediný polštář, který používá pěnu. Dalším typem je latexový polštář, který je buď přírodní, nebo syntetický. Je odolný a skákací a ti, kteří neradi používají syntetické výrobky, se mohou rozhodnout pro přírodní latexový polštář jako náhradu paměťové pěny.

Zatímco latexová pěna dobře absorbuje váhu, některým lidem se nelíbí, jak rychle se vrátí zpět. Pokud dáváte přednost něčemu pevnějšímu, rozhodněte se pro polštáře z paměťové pěny. Volba mezi těmito dvěma způsoby je nicméně subjektivní a budete potěšeni, pokud získáte vysoce kvalitní produkty.

Závěr

Pokud chcete najít nejlepší polštář pro vás, musíte pochopit různé typy. Například co je polštář z paměťové pěny? Tento polštář používá paměťovou pěnu, buď drcenou, nebo jako jeden blok.

Díky čemu je na trhu jedinečný, je to, že se přizpůsobuje uživateli a po odeznění tlaku stále získá svůj tvar. To znamená, že spánek na tomto polštáři je vynikající pro uvolnění napětí a zajištění správného držení těla. Nezapomeňte však při příchodu novou paměťovou pěnu provzdušnit, aby se chemický zápach rozptýlil.