Co je polštář únosu? Nejlepší kompletní průvodce!

Odpověď na otázku, co je to únosový polštář, je, že je to polštář, který si vložíte mezi stehna. Toto umístění znamená unést vaše boky od samotného jména, abyste se vyhnuli dalším zraněním. Mohli byste však také považovat únosový polštář za klasický polštář pro nohy při spánku, abyste dosáhli správného držení těla, zvláště když jsou postranní.

Časy, kdy používáme pouze polštáře k podpoře hlavy a krku, jsou pryč. Chcete se ujistit, že je celé vaše tělo podepřeno, což znamená použití dalších polštářů, a to i na spodní části těla. Další informace o únosovém polštáři naleznete níže.

Vše, co potřebujete vědět o polštáři na únos

Co je to únosový polštář?

Pojem únos vám poskytne představu o tom, co tento polštář je. Podle definice je únosový polštář polštář, který si vložíte mezi stehna pomocí popruhů na nohy. Toto umístění brání kyčli v pohybu z kloubu, odtud název únos, který odkazuje na pohyb končetiny směrem od těla.

V závislosti na použití najdete konkrétní typy únosových polštářů. Výrobci obvykle vyrábějí únosové polštáře vyrobené z pěny, která je dostatečně pevná, aby udržela nohy na místě jako dlaha. Polštář by přesto měl být dostatečně měkký, aby se uživatel během používání cítil pohodlně.

Proč potřebujete únosový polštář?

Tím, že se kyčle nebude otáčet směrem od těla nebo k tělu, můžete zajistit lepší spánek, protože tím udržuje tělo ve správné pozici. Vyhnete se také bolesti a nepohodlí, které se mohou vyvinout, když se kyčle otočí z kloubu po delší dobu. Ti, kteří mají zranění nebo se zotavují ze zlomenin, však budou mít největší užitek z únosu nebo přesněji z únosového polštáře.

Nezapomeňte, že po operaci nebo zranění musíte zabránit rotaci pohybu, protože to může komplikovat stav nebo dokonce poškodit opravené klouby. Proto je důležité používat únosový polštář, aby se zabránilo dalším zraněním nebo aby se bolest nezhoršila. Přesto můžete použít únosový polštář ke zlepšení spánku, protože stabilizuje nohy.

Kdo by měl použít únosový polštář?

Únosový polštář se používá hlavně k prevenci vykloubení kyčle nebo vnitřní rotaci kyčle. Pravděpodobně vám bude doporučeno použít únosový polštář po poranění nebo operaci boků nebo stehenní kosti. Poraďte se však se svým lékařem o používání tohoto polštáře, o tom, jak dlouho jej musíte používat a jak jej správně používat.

Jak jste četli, pacienti a dokonce i ti, kteří si během spánku potřebují stabilizovat nohy, mohou použít únosový polštář. Tento polštář je však nejlepší pro lidi, kteří potřebují zůstat v posteli po delší dobu, zejména po operaci. Klíčem je použití únosového polštáře pro jeho primární účel, který omezuje pohyb, aby se zabránilo traumatu zraněných oblastí.

Jak používat únosový polštář

Lehněte si do postele, jako byste spali na zádech, a poté si polštář umístěte mezi stehna. Zkontrolujte, zda se dotýká oblasti od stehna po kotník každé nohy. Všimněte si, jak má polštář pro toto umístění promáčknutí, než si každý popruh na stehna a kotníky zabalíte, abyste udrželi polštář na místě.

Pokud jste zraněni, je lepší požádat ošetřovatele, aby vám připevnil polštář. Budou muset utáhnout pásky, aby se vaše nohy nemohly pohybovat ven. Aby to zkontroloval, měl by váš ošetřovatel snadno vložit jeden prst mezi nohy a popruhy, protože jejich přílišné utažení může způsobit bolest nebo omezit oběh.

Tipy pro zotavení po výměně kyčle

Během spánku může váš chirurg doporučit, abyste použili únosný polštář, abyste udrželi nohy oddělené, zvláště když spíte na boku. Navíc by pomohlo, kdybyste si pamatovali některá preventivní opatření poté, co jste šli domů z náhrady kyčle. Postupujte podle pokynů poskytovatele zdravotní péče, abyste předešli komplikacím, jako je dislokace.

Pohyby, kterým je třeba se vyhnout

Pohyby jako sezení nebo ohýbání vyžadují zvláštní péči. Nechcete sedět na nízkém povrchu, ale místo toho si dejte polštář, který zvedne sedadlo tak, aby vaše koleno nebylo výše než kyčel. Musíte se také vyvarovat ohýbání kyčle, překřížení nohy nebo otáčení těla na operovaném kyčli nebo noze.

Oblasti k ověření

Pokud potřebujete něco těžkého zvednout, požádejte někoho, aby to udělal za vás, aby nedošlo k náhodnému zranění. A konečně pamatujte na oblasti, kde byste mohli zakopnout nebo uklouznout. Zahrnují kabely, hrboly, schody nebo dokonce kluzké podlahy koupelen.

Závěr

Měli jste zranění kyčle nebo se zotavujete z operace? Možná, že se dozvíte, co je únosový polštář, vám velmi prospěje. Tento polštář budete mít mezi nohama pomocí popruhů na stehna a kotníky.

Se zajištěním na místě zajistíte, že se vaše nohy nebudou pohybovat ven, což může zpomalit vaše hojení. O používání tohoto polštáře a o tom, jak dlouho jej musíte používat, byste se však měli poradit se svým poskytovatelem zdravotní péče. Budete také muset požádat přítele nebo člena rodiny, aby vám tento polštář umístili, abyste předešli dalším zraněním.

Celkově by zotavení a hojení mělo být plynulé, pokud budete postupovat podle doporučení lékaře. Dbejte na zvyky, kterým se vyhnete, abyste zabránili komplikaci svého stavu. Nebojte se požádat o pomoc, ať už při připevňování únosného polštáře nebo zvedání něčeho těžkého.