Co je olympijská matrace královny? Kompletní průvodce

Pokud se někdo zeptá, co je olympijská matrace královny, můžete rychle odpovědět, že je její velikost širší než vaše standardní královna. Zejména je tato matrace o 6 palců širší než matrace velikosti queen. Přemýšlejte o tom jako o další speciální velikosti královny, podobně jako u královské postele má aljašskou královskou variantu.

Měli byste zvážit získání matrace olympijské královny? Budeme mluvit o tom, co očekávat v této velikosti, abychom vám pomohli rozhodnout se. Pokud uvažujete o královské posteli, jejich srovnání je také diskutováno níže:

Co je olympijská matrace a je pro vás?

Ze samotného názvu můžete odvodit, že olympijská matrace Queen je větší variantou vaší standardní postele Queen. Přesněji řečeno, tato matrace měří 66 x 80 palců, což je ideální pro páry, které sdílejí postel, nebo pro ty, kteří chtějí více místa na spaní. O olympijské matraci můžete uvažovat, pokud je váš pokoj příliš malý na to, aby se do něj vešla královská postel, ale přesto chcete velkorysou šířku pro spaní.

Existuje však jedna nevýhoda, kterou musíte zvážit, než získáte matraci olympijské královny. Stejně jako u jiných odrůd standardní velikosti bude obtížné najít olympijskou královnu ve většině maloobchodníků a obchodů. Díky jedinečným rozměrům musíte navíc najít a použít konkrétní rám postele a příslušenství, které mu nejlépe vyhovuje.

Pokud máte na mysli také konkrétní materiál, možná zjistíte, že možnosti v matraci olympijské královny jsou příliš omezené. Ty na trhu zahrnují innerspring, latex, gelovou pěnu a hybridní typy. Je nejlepší prozkoumat každý typ matrace a poté vybrat olympijskou matraci, která splní vaše potřeby.

Matrace olympijské královny vs královny

Jak jste právě četli, olympijská matrace je širší než standardní matrace velikosti queen. Proto je rozumné zvážit ty, kteří sdílejí postel. Matrace velikosti Queen měří pouze 60 x 80 palců, což bude pohodlné pro jednotlivé pražce nebo pro ty, kteří chtějí upgradovat z matrace o velikosti dvou velikostí.

Menší šířka postele Queen však znamená, že ji můžete použít v místnosti o rozměrech 10 x 10 čtverečních stop. Na druhou stranu, olympijská královna je nejlepší, pokud máte prostor alespoň 14 x 10 čtverečních stop. Pokud hledáte postel ve svém pokoji pro hosty, královna je pohodlnou volbou.

Další výhodou matrace královny oproti olympijské královně je, že pro ni bude snazší koupit základy a ložní prádlo, protože je to populární a typická velikost. Pokud máte olympijskou královnu, zeptejte se v obchodě na příslušenství kompatibilní s ní. Jinak požádejte o ložní prádlo velikosti King a poté upravte šířku, protože olympijská královna je užší.

Kdo vyrábí matraci olympijské královny?

V Amazonu a v některých matracových společnostech v USA byste měli najít různé matrace olympijské královny. Některé značky nabízející tuto velikost jsou OrthoSleep, Brooklyn Bedding a Mattress Insider. Můžete také zkontrolovat společnosti, které poskytují vlastní velikosti postelí, abyste zjistili, zda budou odeslány na vaše místo.

Jak jsme již zmínili dříve, příslušenství pro olympijskou královnu může být těžké najít ve srovnání s doplňky matrace velikosti královny. Můžete se zeptat, kde jste pro ně koupili samotnou matraci. Jinak si pořiďte něco většího, jako je královská postel, a upravte jeho velikost tak, aby odpovídala šířce olympijské královny.

Co je matrace z kalifornské královny?

Pravděpodobně jste slyšeli a viděli kalifornskou královskou postel, ale věděli jste, že existuje také kalifornská královská varianta? Ve srovnání s kalifornským králem měří kalifornská královna šířku 60 palců a délku 84 palců. Je to také o něco delší než vaše běžná matrace královny na pouhých čtyřech palcích.

Stejně jako olympijská královská postel můžete považovat kalifornskou královnu za speciální velikost a budete si ji možná muset nechat vyrobit na míru, včetně jejího příslušenství. Někteří výrobci však tuto velikost nabízejí, ale nejedná se o standard nabízený ve většině obchodů, jako je kalifornský král. Pokud si myslíte, že jeho rozměry jsou pro vás ideální, vyzkoušejte tuto matraci a jednu vyhledejte.

Co je matrace Super Queen?

Další variantou velikosti matrace s matkou je super královna a je ještě těžší ji najít než ty, které jsme zmínili. Některé značky navíc poskytují postel super queen různé velikosti, což znamená, že při nákupu listů a rámů musíte být velmi pilní. Obecně je matrace super queen širší a tlustší než standardní postel queen, protože nabízí prostor 33 x 75 palců.

Super královna matrace je také 66 palců široká s výškou 80 palců. Některé prostěradla jsou 66 palců široká pro své příslušenství, ale některá jsou nejlepší pro 20palcovou vysokou postel.

Závěr

Pokud chcete něco většího než standardní postel Queen, ale nevyžadujete příliš mnoho místa jako postel King, můžete se rozhodnout pro olympijskou královnu. Co je olympijská matrace královny? Tato konkrétní varianta velikosti královny měří 66 x 80 palců, takže je ideální pro páry, které sdílejí postel.

Při nakupování příslušenství však nezapomeňte, protože najít vhodné velikosti pro něj může být obtížné. Opět se jedná o jedinečnou velikost a ve většině maloobchodů a obchodů nebude standardní.