Co je krční polštář? Co potřebujete vědět!

Pokud vás zajímá, co je to krční polštář, je to prostě polštář určený k podpoře hlavy a prevenci bolesti krku. Od samotného názvu, krční, tento typ polštáře cílí na oblast krku a minimalizuje jeho tlak. Lze dokonce klasifikovat polštáře na krk jako krční polštář.

Při spánku musíme vždy udržovat správné držení těla. Běžným problémem, kterému čelíme, je bolest krku, protože je také typické, že přehlédneme jeho vyrovnání se zbytkem těla. Níže se dozvíte více o tomto terapeutickém polštáři a o tom, jak vám může pomoci.

Cervikální polštář: Čím jsou speciální?

Co je to krční polštář?

Začněme nejprve identifikací toho, co je krční polštář. Tento polštář, od samotného názvu, se zaměřuje na podporu oblasti krku. Je však třeba poznamenat, že na italském trhu existují různé formy cervikálních polštářů, což znamená, že pro cervikální polštář neexistuje žádný definitivní tvar.

Některé krční polštáře mají ergonomický tvar, křivky nebo prohlubně, které podporují hlavu a současně snižují tlak na krk. Díky podpoře a pomoci je krční polštář ideální pro úlevu od bolesti krku nebo dokonce její prevenci. Cervikální polštář můžete považovat také za terapeutický polštář a můžete jej přidat ke svým dalším polštářům během spánku.

Studie skutečně prokázaly, že používání cervikálního polštáře snižuje bolesti krku. Důraz je nezbytný k nalezení ideálního typu, abyste tento produkt využili na maximum. Pamatujte, že se snažíte mít během spánku neutrální páteř a vyhnout se odchylkám na krku.

Jak krční polštář pomáhá při bolestech krku?

Jak již bylo zmíněno dříve, krční polštář podporuje hlavu a uvolňuje tlak na krk tím, že jej udržuje vyrovnaný se zbytkem těla. Se správným krčním polštářem se můžete vyhnout bolesti krku a udržovat ideální neutrální polohu při spánku. Nejprve však musíte zvážit polohu spánku a pomocí ní vybrat krční polštář.

Jak správně spát s cervikálním polštářem?

Pokud spíte na zádech, najděte si krční polštář střední tloušťky nebo podkroví. Tímto způsobem je váš krk stále vyrovnaný s dolní částí těla. Měli byste také zkontrolovat, zda se krk klenou dopředu, a vybrat krční polštář s tvarem, aby se zabránilo této odchylce.

Na druhou stranu, pokud budete spát na boku, budete mít největší užitek z tlustého krčního polštáře. V této poloze se snažíte udržet uši v úrovni ramen. Pokud se krk rozšiřuje v obou směrech na vaší straně, riskujete, že na něj budete tlačit, což může vést k bolesti krku.

Konečně je spánek na břiše pravděpodobně nejhorší pozicí pro váš krk. Pamatujte, že když zvolíte tuto polohu, váš krk se otočí příliš daleko od těla. Chcete-li udržet krk v neutrální poloze, vyberte tenký krční polštář a přidejte další pod rameno pro zarovnání páteře.

Co je třeba vzít v úvahu při výběru krčního polštáře

Struktura polštáře

S různými krčními polštáři na trhu narazíte na různé tvary, ze kterých si můžete vybrat. Existují polštáře jako Tempurpedic, které mají jedinečnou formu určenou k uvolnění tlaku v oblasti krku. Můžete také vybrat menší krční polštář, který vyplní mezeru mezi krkem a matrací, což pomáhá při bolestech krku.

Podkroví nebo výška polštáře mohou mít vliv také na pohodlí spánku. Koneckonců, výška určuje úhel vaší hlavy od páteře. Najděte krční polštář, který vám neohne krk v nepříjemném úhlu, ale stále podepírá vaši hlavu a ramena, aby celé tělo zůstalo vyrovnané.

Komfort a podpora

Posledním faktorem, který je třeba při výběru krčního polštáře vzít v úvahu, je to, jak pohodlný a podpůrný je. Polštář by měl mít ideální pevnost vůči vaší hlavě a spánkové poloze. Kromě toho by neměl být příliš tuhý nebo měkký, aby pomohl odlehčit krk a udržet ho se zbytkem těla.

Materiál polštáře může také hrát roli v celkovém pohodlí. Polštář by měl být měkký a prodyšný, aby nedocházelo k podráždění pokožky a nepohodlí z důvodu zadržování tepla. Zatímco paměťová pěna je oblíbená u cervikálních polštářů, musíte si stále vybrat tu, která by pro vás byla nejpříjemnější.

Jaký je nejhorší polštář na bolesti krku?

Bylo by nemožné vybrat konkrétní polštář, který by byl nejhorší pro bolesti krku. Každá poloha spánku se liší v ideálním polštáři, který podporuje krk a uvolňuje jeho tlak. Vyvarujte se však polštářů, které jsou velmi měkké, protože vám mohou dále potopit hlavu a dát krk do nepříjemného úhlu.

Závěr

Pokud vás bolí krk nebo si jen chcete zajistit dobrou polohu při spánku, je nezbytné použít krční polštář. Co je to krční polštář? Jedná se o polštář s křivkami, prohloubením nebo specifickým tvarem, který má podporovat hlavu a zmírňovat tlak na krku.

Můžete jej použít jako primární spací polštář k udržení neutrální páteře a udržení úrovně krku s ostatními částmi těla. Bylo by však nejlepší, kdybyste našli ten nejvhodnější krční polštář pro vás. Na italském trhu existuje mnoho typů, takže vždy proveďte svůj výzkum nebo otestujte produkt, abyste zajistili pohodlný a zdravý spánek s krčním polštářem.