Co je konturový polštář? Nejlepší celkový průvodce!

Odpověď na otázku, co je to konturový polštář, je prostě polštář z paměťové pěny s jedinečným tvarem. Samotný název kontury znamená, že váš polštář má ergonomické křivky pro optimální pohodlí a podporu. Obrysové polštáře používají ve srovnání s polštářky z paměťové pěny, které používají menší kousky materiálu, celý blok.

Můžete očekávat, že bude odpovídat běžným rozměrům, jako jsou rozměry polštáře na postel, pokud jde o velikosti. Spánek na vrstevnicovém polštáři je vhodnější pro konkrétní pozice ve srovnání s typickým polštářem s vyrovnaným povrchem. Další informace o tomto produktu naleznete níže.

Co jsou konturové polštáře?

Jeden může klasifikovat obrysové polštáře jako typ polštáře z paměťové pěny. Tyto polštáře však používají pěny s pevnou pamětí a nikoli drcenou odrůdu. Výrobci přetvořili jeden blok paměťové pěny, odtud název, obrysový polštář.

Díky svému jedinečnému tvaru si obrysový polštář získává popularitu mezi pražci. Můžete je dokonce najít v běžných velikostech polštářů, jako je standard, king a queen. Na trhu navíc existují různé obrysové polštáře, takže můžete najít ideální tvar svých spánkových návyků.

Jak vypadá obrysový polštář? I když na trhu existují různé tvary, známý vzhled tohoto polštáře zahrnuje horní a dolní hřeben. Tímto způsobem může záhyb ve středu kolébat vaši hlavu a záhyb ve spodní části bude podporovat váš krk, aby bylo zajištěno, že vaše páteř je správně vyrovnána.

Zajišťuje správné držení těla při spánku

Snad nejvýznamnější výhodou, kterou může člověk získat ze spánku na obrysovém polštáři, je zajištění neutrální polohy páteře. Pamatujte, že pokud spíme se špatným držením těla a odchylkami v páteři, riskujeme, že se probudíme s bolestí a celkovým nepohodlí. Abyste zajistili, že se váš krk vyrovná se zbytkem těla a budete dobře podepřeni, musíte vyplnit mezeru mezi ním a matrací.

Celkový tvar a křivky obrysového polštáře budou odpovídat vaší hlavě, takže vaše poloha zůstane přirozená po celou noc. A protože používá paměťovou pěnu, přizpůsobí se uživateli jedinečným způsobem. To je vynikající, bez ohledu na to, zda trpíte chronickými bolestmi nebo ne.

Snižuje tlak

Zmírnění bolesti, které získáte při použití konturového polštáře, také uvolní tlak v různých bodech těla. Zejména se zaměřuje na krk a záda, když ležíte. Obrysový polštář podporuje přirozené křivky vašeho těla a díky jeho tvaru zlepšuje kvalitu spánku.

Existují také různé typy obrysových polštářů a neomezujete se pouze na ty, které si můžete lehnout. Některé mají křivky, díky nimž jsou ideální pro umístění mezi nohy. Tímto způsobem můžete uvolnit tlak na boky a povzbudit neutrální páteř, když spíte na boku.

Kdo by měl používat konturový polštář

Obecně platí, že zadní i boční pražce mohou používat obrysový polštář a dobře prospívat. Pokud však spíte na břiše, musíte se tomuto polštáři vyhnout. Jaké je za tím vysvětlení?

Zadní a boční pražce

Spánek na zádech zdravotníci dobře doporučují, protože se blíží přirozené poloze těla. Použití polštáře bez podpory krku vám však brání ve stejné úrovni jako zbytek těla. Proto použijte menší hřeben polštáře k vyplnění mezery pod krkem a okraje u ramen.

Na druhé straně mohou boční pražce použít vyšší hřeben k vyplnění mezery v krku. Nezapomeňte, že spánek na boku je také dobrý, zejména pokud jde o konkrétní podmínky a zdravotní problémy. Stále však musíte podporovat krk, aby se neodchyloval od páteře.

Proč žaludeční pražce nemohou používat obrysový polštář?

Spánek na břiše není na prvním místě ideální poloha, protože krk se otáčí příliš daleko. Proto spánek s polštářem s vysokým podkrovím, jako je obrysový polštář, dále podpoří vychýlení páteře. Místo toho použijte plochý nebo vůbec žádný polštář na hlavu a položte si polštář na oblast pánve.

Jak pro vás najít nejlepší obrysový polštář?

Kromě zvážení vaší polohy ve spánku jsou dalším důležitým faktorem při nákupu konturového polštáře materiály. Pro začátečníky vyberte ten, který používá vysoce kvalitní paměťovou pěnu, aby byla zaručena dobrá podpora a uvolnění tlaku. Pamatujte, že investice do prémiových produktů je z dlouhodobého hlediska nákladově efektivnější, protože také vydrží déle.

Dalším zásadním materiálem konturového polštáře je jeho potah. Paměťová pěna je známá tím, že pohlcuje teplo, takže ji chcete napravit pomocí prodyšného povlaku na polštář. Můžete také najít látku, která se snadno čistí a udržuje, protože ji budete prát častěji než samotný obrysový polštář.

Závěr

Je nezbytné seznámit se s různými typy polštářů. Například, co je to obrysový polštář? Jedná se o polštář se zakřiveným povrchem ze samotného názvu, obvykle vyrobený z bloku paměťové pěny.

To může být perfektní polštář pro vás, pokud spíte na zádech nebo na boku. Ergonomický tvar podporuje krk a zajišťuje, aby vaše páteř byla během spánku rovná. Nejlepší je však tento polštář vynechat, pokud spíte na břiše, kde je vhodnější plochý polštář.