Co dělá ohnivá deka? Nejlepší použití a výhody

Pokud jste zvědaví, co dělá ohnivá deka, můžete získat základní informace ze samotného názvu. protipožární deka

hasí oheň tím, že ho dusí a omezuje přísun kyslíku. Jedná se tedy o typ hasicího přístroje.

& nbsp;

Co dělá protipožární deka? Hasicí přístroj ve formě deky?

Požární deka je v podstatě hasicí přístroj ve formě deky, což znamená, že může zabránit šíření požárů . Působí proti malým plamenům tím, že je udusí jako přikrývku a odřízne přívod kyslíku potřebných k tomu, aby oheň vydržel a hořel.

& nbsp;

Jak fungují požární přikrývky

Celková konstrukce protipožární přikrývky sestává z protipožární fólie uvnitř dvou vrstev tkané tkaniny ze skleněných vláken. Deka se poté uloží do nádoby, kterou můžete připevnit na zeď. Jak již bylo zmíněno dříve, přikrývková forma je užitečná k umístění nad malými plameny, aby je uhasila a vyhladověla kyslík.

Malé požáry můžete rychle odstranit hasicí přikrývkou zatažením za rukojeti, které ji nechají vyklouznout z kontejneru, nebo podle pokynů konkrétní pokrývky, kterou máte. Poté si zakryjete ruce přikrývkou, která vás ochrání, než ji nasadíte na oheň.

& nbsp;

K čemu se nejlépe používá ohnivá deka?

Protipožární deka obvykle vydrží až 1652 ° F tepla, takže funguje dobře pro domácnosti nebo dokonce pro průmyslové kuchyně. Kompaktní velikost se také snadno ukládá a přenáší na čluny nebo přívěsy. Nejlepší je však nepokoušet se hasit plameny větší než deka a místo toho zavolat na hasičskou linku.

& nbsp;

Jak používat protipožární přikrývku

Je lepší zkontrolovat pokyny konkrétní hasicí deky, kterou máte. Obvykle však můžete použít jednu tak, že ji vytáhnete za pásky, abyste ji dostali ven z kontejneru. Poté nezapomeňte přerušit přívod elektrického proudu nebo plynu v oblasti před nasazením přikrývky na plameny, opatrně je nerozvířte.

Omotejte okraj přikrývky kolem rukou, abyste je chránili, a přikryjte veškerý oheň přikrývkou. Neodstraňujte pokrývku po uhasení ohně, protože by byl stále horký. A navíc nikdy nemůžete znovu použít protipožární přikrývku, i když po prvním použití vypadala bez poškození.

& nbsp;

Co odstraní protipožární deka?

Protipožární deka je nejlepší pouze pro hašení malých požárů, obvykle v kuchyňském prostředí. Tento hromadný hasicí přístroj by měl být použit pro oheň třídy K nebo ty, které obsahují oleje a tuky na vaření. Celková konstrukce protipožární přikrývky může účinně vyhubit tento typ plamene, a to i při velmi vysoké teplotě z olejů a tuků.

Rádi bychom také zdůraznili, že byste měli znát správný způsob používání protipožární deky. Nejprve změřte, zda dokáže pokrýt všechny plameny, a za druhé zkontrolujte sami sebe. Pokud zpanikaříte, neměli byste se snažit přehodit deku přes oheň, protože by vám mohlo uniknout a místo toho se zranit.

& nbsp;

Může vás chránit protipožární deka?

Pokud nemůžete nad plameny nasadit protipožární přikrývku, můžete ji také použít k ochraně během evakuace z oblasti. Přikryjte se přikrývkou, abyste se dostali pryč od ohně. Další možností, jak někoho může chránit protipožární přikrývka, je situace, kdy je člověk v plamenech.

Přikrývku můžete omotat kolem, abyste minimalizovali její zranění a popáleniny. Přikrývku lze dokonce začlenit do techniky stop, drop a roll, kde chemický hasicí přístroj nebude užitečný kvůli možnému podráždění plic při vdechování. A když používáte protipožární deku proti kuchyni, která se zapálila, nezapomeňte nejprve vypnout zdroj tepla a nikdy nenamazat vodu na mastnotu před nasazením deky.

& nbsp;

Proč potřebujete hasicí přikrývku?

& nbsp;

Požární ochrana

Vždy můžete získat protipožární přikrývku pro váš domov, přívěs, loď nebo kuchyň. Dodává se v různých velikostech, ale snadno se skladuje v oblastech s nebezpečím požáru. Jak jste četli, protipožární deka je nejen použitelná proti ohni, ale může vás také chránit během evakuace, takže si ji můžete také pořídit.

& nbsp;

Snadné použití

Bylo by nejlepší, kdybyste si pořídili hasicí přikrývku, protože její použití je snazší než u tradičního hasicího přístroje. Ti, kteří nemají sílu zvládnout hasicí přístroj, by měli pohodlně použít deku. Někteří lidé také nejsou schopni potlačit oheň pomocí techniky drop and roll, protože jsou staří nebo nemocní, kde se snáze používá přikrývka.

& nbsp;

Žádné čištění

Konečně po použití protipožární přikrývky nepotřebujete příliš mnoho úklidu. Měli byste pamatovat pouze na to, že tento hasicí přístroj je účinný pouze pro plameny, jejichž velikost může dusit, a pokud si nejste jisti, je vždy lepší se obrátit na hasiče. A po použití hasicí přikrývku vyhoďte.

& nbsp;

Závěr

Pokud doma nemáte hasicí přístroj, proč si pořídit hasicí deku? Ale co dělá protipožární deka? Jedná se o hasicí přístroj ve formě přikrývky, který můžete použít k potlačení malých plamenů a zabránění jejich dalšímu hoření.

Tuto přikrývku můžete mít doma, v přívěsu nebo na lodi, protože je malá a snadno ovladatelná, i když fyzicky bojujete. Nezapomeňte, že to funguje pouze u malých požárů a nikdy nesmíte jeden znovu použít.

& nbsp;