9 snadných a rychlých kroků, jak vyrobit závěsy Swags

Záclony neslouží pouze k ochraně soukromí, ale mohou vytvořit stylový vzhled a vypadat skvěle v místnosti. Kromě barev a textur záclon lze přidat další vkus s lupem. Ale co je to lupová opona? Lupy jsou volně přehozené a přehozené látky na dekorativní tyči. Podíváme se na 9 snadných kroků, jak vyrobit závěsy.

Věřte mi, vypadají jedinečně! Vezměte prosím na vědomí, že požadovaného soukromí ve svém pokoji nedosáhnete pouze pomocí záclon. Kombinace dalších úprav oken, jako jsou žaluzie, rolety, rolety a jiné závěsy, však vytváří větší soukromí.

Kroky k vytvoření lupové opony

K výrobě lupů se používají volné látky, což vyžaduje velké látkové materiály. Se správnými rozměry můžete zakoupit dostatečné množství materiálu k dokončení celé dekorace.

Postupujte podle následujících pokynů a získejte požadovaný závěs lup pomocí řetězců:

Krok 1: Načrtněte lupovou oponu na list

Prvním krokem, jak vyrobit závěsy, je skica. Začnete tím, že nakreslíte design lupové záclony na list. Tento náčrt pokrývá design uspořádání lupové clony na okně nebo jiném otvoru.

Krok 2: Držte levý okraj připínáčkem

Dalším krokem, jak vyrobit závěsy, je držení pomocí připínáčku. Získejte špendlík a vložte jej do zdi a zaměřte se na levý okraj. Držte levý okraj látek v horní části, kde chcete, aby se objevil levý konec lupu.

Krok č. 3: Pomocí špendlíku podržte pravý okraj

Totéž proveďte pro pravý konec a zasuňte připínáček na zeď.

Krok č. 4: Použijte šňůru a svázat na připínácích na levém a pravém konci

Jakmile nainstalujete připínáčky, dalším krokem, jak vyrobit závěsy, je získat kabel. Začněte vázáním konce na levém špendlíku a druhého konce na pravém špendlíku.

Krok č. 5: Připojte kabel k levému připínáčku

Jakmile úspěšně propojíte kabel mezi oběma připínáčky, pořiďte si další kabel a připojte se k levému připínáčku.

Krok č. 6: Vytvořte provaz s kabelem

Pusťte šňůru, abyste dosáhli spodního okraje navrhovaného průvěsu; pokračujte v nastavování, dokud nedosáhnete správné hloubky.

Krok č. 7: Proveďte měření lupu

Dalším krokem, jak vyrobit závěsy, jsou měření. Zaměstnejte kovovou pásku a změřte nejhlubší část a šířku zúženého kabelu.

Krok č. 8: Připojte látky

Získejte požadované látky a připevněte je k šňůře tvořící záclonu.

Krok č. 9: Opakujte postup, pokud potřebujete více lupů

Pokud potřebujete více lup, měli byste postup opakovat v ostatních oknech.

Jak vystřihnout lupové závěsy

Jakmile budete mít měření po ruce, můžete získat dostatek látek, které vám poskytnou požadovaný výsledek. Bude však dobré látky správně nastříhat, aby lupy mohly vypadat dobře. Správné vedení látky pro lupy by mělo proříznout příčné vlákno.

Navrhovali byste vzory lupů na základě požadované hloubky a šířky. Zde přichází potřeba výpočtů. Možná přemýšlíte, jak získat přesné potřebné množství látky.

Neboj se; můžete použít různé online kalkulačky, které vám poskytnou vodítka. Tyto stopy jsou založeny na vašem měření lupu, způsobu montáže, vzoru látky a typu látky.

Obecné pravidlo říká, že vlněné látky by měly být dva metry, pokud se objeví napříč 45 palců.

Kroky k proříznutí záclon vpravo

Krok 1: Položte materiál na stůl

Rozložte svůj materiál na pracovní stůl a najděte základny tak, že oříznutou hranu složíte dole nebo nahoře. Taková akce pomáhá vytvořit zarovnání s jakoukoli hranou okraje a k označení záhybu můžete použít přímé kolíky.

Krok č. 2: Přeložte část lupu

Vzhledem k délce opony začněte do poloviny skládat vzor lupové části.

Krok 3: Použití lisovací žehličky na lupové části

Stisknutím čar zviditelněte řádky ze záhybu.

Krok č. 4: Zarovnejte látky a vzor

Vezměte své kolíky a srovnejte svou látku a strukturu vzoru dohromady.

Krok č. 5: Připněte látky a vzor k sobě

Připněte oba a začněte stříhat kolem čar. Ujistěte se, že jste při řezání přidali určitý příspěvek, abyste poskytli prostor pro lemy.

Krok č. 6: Přichyťte horní okraj lupu k žehlicí desce

Přichyťte horní okraj lupu k žehlicí desce a podívejte se na svou práci. Při práci zleva doprava sevřete okraje dohromady, dokud záhyby nezačnou tvořit požadovaný oblouk.

Krok č. 7: Použijte měření okna

Zaměřte své okno na délku záclon na vaší látce.

Návody, jak vytvořit vzor vlnovité opony

Níže je uvedeno, jak vytvořit určitý vzor pro lupy s pěti záhyby.

Krok 1: Musíte získat základní tvar vytvořený na listu; začněte vyznačením šířky a umístěte na ni hotový závěs.

Zjistěte délku hmotnosti řetězu a proveďte případné úpravy. Nejlepší by bylo sestavit lup praktikováním s jiným kusem látky, což je něco jednoduššího, co vám pomůže napravit věci.

Krok 2: Vystřihněte látku do tvaru a označte pozice záhybů. Upravte kus látky tak, aby vytvářel oblouk.

Krok 3: Podívejte se na záhyby, abyste se ujistili, že se objevují rovnoměrně přes středovou svislou čáru a objevují se přímo ze zadní vzdálenosti. Poté vytvořte své vzory.

Snadné způsoby, jak ze záclony vytvořit záclonu?

Krok 1: Svou záhyb můžete začít skládat a připnout záhyby. Poté si načasujte stranu pro vynikající tvarovaný boční řetěz. Pokud pracujete s testovací látkou, připravte si hotovou látku na záclony a rozvržení na stůl.

Krok 2: Začněte připínáním krátké vzdálenosti přímo pod horní část pro pravou stranu. Pokračujte ve skládání na takové krátké vzdálenosti a přitlačte nahoru, dokud nedosáhnete okraje.

Jakmile to uděláte, ujistěte se, že uděláte totéž pro levou stranu roušky. Poté zavěste skládanou oponu na okno.

<

Lupy vytvářejí vynikající vzhled oken a mohou pomoci zlepšit estetiku vašeho pokoje. Pokud jste toužili po jednom na svém okně, můžete to udělat za chvilku pomocí výše uvedených kroků, jak vyrobit závěsy z lupů. Pohled na tento kousek vám pomůže změřit, vystřihnout a vytvořit atraktivní vzor lupu.