7 snadných způsobů, jak vyrobit šátkové závěsy

K šátku přidáváme romantiku a jemnost již existující oponě, jako jsou čiré. Umožníte jim smyčku přes ozdobnou tyč a zajistíte šály závěsy přes tyč. Naučit se, jak si vyrobit šátkové závěsy pro použití v domácnosti, je důležité, pokud chcete dát svému domu krásu, kterou si zaslouží.

Délka šátkové záclony se navrhne podle vkusu. Můžete jej navrhnout jako dlouhý šátek, který vytvoří na podlaze kaluže, nebo krátký šátek.

& nbsp;

Kroky k výrobě šátkových záclon

Bez následujících kroků se nemůžete naučit, jak vyrobit šátkové závěsy a udělat si dobrý;

Krok 1: Proveďte měření lupu, který přejde přes okno

Vezměte jakýkoli konec prutu a změřte nejnižší část lupu. Proveďte toto měření klikatě , jít nahoru a přes tyč, pak se vrátit. Pokračujte v tomto procesu, dokud se nedostanete na opačný konec prutu.

Krok 2: Určete počet látek, které budete viset na obou stranách okna.

Pomocí měřicí pásky změřte roh svého prutu, kde sestoupíte z lupu.

Krok 3: Získejte plnou míru.

Celkové měření pro vaše standardní okno o rozměrech 30 x 60 palců můžete získat pomocí olemovaného lupového panelu o rozměrech 180 x 22 palců. Chcete-li získat látku tohoto rozměru, koupíte dva a půl yardu látek, rovnoměrně jej rozříznete a obě stejné poloviny sešijete od začátku do konce. Tento proces má umožnit dostatek metráží pro opakování.

Krok č. 4: Najděte střed látky.

Změřte kolmo na okraj okraje, najděte střed tkanin a pomocí špendlíku vytvořte svislou čáru dolů od středu.

Krok č. 5: Pomocí špendlíku zavěste konce látky na každý konec tyče

Přitiskněte víry a záhyby, které se vám líbí, na místo tak, že zavěsíte konce látky přes každý konec tyčí. Využijete několik kolíků. K zajištění látky použijete několik kolíků, protože váha může práci vrátit zpět. Nezapomeňte také uvolnit, jakmile získáte požadovaný styl tkaniny.

Krok 6: Připojte přehozenou šálu.

Nejjednodušší způsob, jak připojit svůj přehozený šálový lup k tyči, je uvázat uzel kolem tyče. To provedete omotáním tekoucího konce kolem lišty. Když získáte počet otáček, protáhnete smyčku. Vyvarujte se silného zatahání za část, kterou jste právě přehodili.

Krok 7: Zabezpečte svůj lup

Svázáte luk, abyste zajistili lup pro větší bezpečnost. Uděláte to tak, že svázáte a zauzlíte 1-palcovou saténovou stuhu a ujistíte se, že se ozdobné rozkvět obklopuje závěsy na prutu.

Je levnější šit mé šátkové závěsy?

Šití šálu závěsy je levnější. Mnoho lidí dává přednost získání již vyrobených šátkových záclon z důvodu času potřebného k jejich dokončení.

Chcete-li vyrobit šátkové závěsy, musíte postupovat podle výše uvedených sedmi kroků, než si pro nás jeden připravíte. Pokud nemáte potřebný čas, můžete zvážit získání někoho na trhu a využít služby profesionála, aby vám to opravil.

Jak znáte počet prutů, který se má použít?

Počet použitých prutů závisí na vašem vkusu a finanční kapacitě, protože někteří lidé by chtěli pruty šetřit pomocí jediné dlouhé tyče na dveřích a oknech nebo na dvou nebo více rovné dveře společně.

Uděláte to proto, že když se rozhodnou zavěsit oponu samostatně, budou si muset koupit další závěsné ozdoby, což je bude stát více peněz.

Jak měříte šátkové závěsy?

Chcete-li měřit šálovou záclonu, musíte použít příklad měřicího přístroje, jak je znázorněno ve výše uvedených krocích, jak vyrobit šátkové záclony, pásku a získat měření horní části okno začínající od rohu okna a zastavte se v místě, kde chcete zastavit záclonovou šálu.

Dráha závěsu šálu závisí na vás. Nemáme pevnou hodnotu ani bod. Navrhujete podle toho, jak dlouho potřebujete délku šátku.

Jak si zavěsíte závěsy bez tyče?

Pokud není k dispozici záclonová tyč, existuje tolik alternativních možností. Jsou to:

  • Háčky: Máme mnoho dostupných háčků, které můžete použít při zavěšení záclon
  • Lano
  • Vytažení zásuvky
  • Větve stromů
  • sportovní vybavení
  • Hřebíky
  • měděné trubky
  • Skladby čalounění

Mohou velitelské háky držet závěsnou tyč?

ANO! velitelské háky mohou držet závěsnou tyč. Mnoho majitelů domů (pronajímatelů) neumožňuje pronajímatelům vrtat díry do jejich stěn. V takovém případě je upevnění závěsu nemožné vrtáním. Jednou z možností, kterou můžeme použít k zavěšení záclon na zeď bez vrtání, jsou háčky na záclony.

<

Naučit se, jak vyrábět šátkové závěsy, vám nejen ušetří pár dolarů, ale vybaví vás i některými technickými dovednostmi, které můžete v budoucnu využít. Postupujte podle výše uvedených kroků a připravte si šálový závěs pro domácí použití.